» »

Prenos datotek s Team Viewer

Prenos datotek s Team Viewer

racunalnicar ::

Ko iz enga računalnika na drugega prenašam datoteke (priklopljena sta v isti ruter) kaže hitrost prenosa najprej 800 potem 610 in nato 400 KB/s. To se ves čas spreminja. Vsako sekundo. Ruter ima stikalo 100 MB, zakaj se potem ne prenaša s hitrostjo 100MB?

HVALA!!

KaRkY ::

Router ma verjetno 100Mb/s to je okoli 12,5MB/s.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

racunalnicar ::

aha, in to pomeni da je 12,5 MB/s koliko KB/s?

HVALA!

prosu bi tut za kakšen link do razpredelnice, kjer kaže, koliko KB je en MB, GB...

HVALA!!

prosu bi tut kakšen link, kjer bi bla razpredelnica, v kateri bi pisalo, kolikoKB ie en MB, GB...

lp!

pa tut če bi mogl prenašat s hitrostjo 12,5MB, men se zdi, da 600KB sigurn ni 12,5MB.
Torej - morm kej nastavt?

hvala že v naprej.

Zgodovina sprememb…

jan01 ::

Za večjo hitrost forwardiraj port 5938

racunalnicar ::

Za večjo hitrost forwardiraj port 5938

to moram forvardirat port na obeh računalnikh (za oba ip)

Ker tale team viewer je po mojem bolj za prenašanje datotek iz enega računalnika na drugega po internetu.
Če imaš pa oba računalnika na istem ruterju je najbrž kako drugač. Je potrebno morda kaj nastavit v team viewerju, da bo delalo hitreje?

jan01 ::

Nisem dobro bral...
Torej:
v menuju klikni na extras->options. Zavihek general in daj accept incoming lan connections

imagodei ::

Kakšen računalničar pa si ti, če tukaj javkaš za razpredelnico pretvorb med KB, MB in GB? Se ti mal hecaš?

Da ne omenjam tega, da obstaja Google, ki takšna vprašanja z veseljem rešuje.

Pa, ker sem ravno dobra duša in ne morem spat :)

V metričnih enotah je pretvorbeni faktor 103 oz. 1000 in ga uporabljamo, kadar pretvarjamo med enotami kilo, mega, giga, tera... Vemo, da je 1000 gramov enako 1 KILOgram. 1000 KILOgramov je enako 1 MEGAgram, oz. bolj običajno 1 tona.

Pri dvojiških številih zgodovinsko gledano ni tako. Računalničarjem in matematikom iz prejšnjega stoletja se je zdelo jako fino, da je 210 enako 1024, kar je precej blizu 1000. Menda se jim je zdelo zabavno, zato so se pač domenili, da bodo uporabljali kar ta pretvorbeni faktor. Tako je 1024 bitov postalo 1 kilobit oz. 1Kb. 1024 Kb je postalo 1 Mb. To seveda pomeni, da 1 Mb ni enako 1000*1000 = 1.000.000 bitov, pač pa nekoliko več, saj drži enačba 1 Mb = 1024*1024 = 1.048.576 bitov.

No, to je seveda zgodovinsko in v mnogih primerih še vedno velja, saj se nas večina informatikov/računalničarjev tega drži. Zaradi različnih razlogov pa so se pojavile težnje, da bi tudi te pretvorbe standardizirali in začeli uporabljati metrične enote, tako da bi 1 Mb predstavljal 1000 Kb, 1 Kb pa 1000 bitov. Zapisi so ta trenutek pomešani. Močno prevladuje pretvorbeni faktor 210, čeprav se pojavlja tudi 103. Običajno pa vedno, kadar govorimo o hitrostih prenosa, govorimo v starih enotah. Predvsem se nove enote uporabljajo pri označevanju velikosti diskov, kjer proizvajalci radi uporabljajo nove (metrične) enote, saj je 500 GB disk v metričnih enotah v bistvu za nekaj procentov manjši, kot disk enake nominalne velikosti v binarnih enotah.

Glede na standardizacijo so torej pretvorbe med kilo, mega... vezane na faktor 1000. Za nostalgike so ohranili tudi pretvorbeni faktor 1024, vendar se potem nova količina imenuje kibi, mebi, gibi itn.

Še to - upam da veš, da je v enem bytu 8 bitov. En byte sestavlja zaporedje osmih ničel oz. enic. Količina 100 bitov torej pomeni 100/8 = 12,5 bytov. Količina 100 Mbitov torej očitno pomeni 12,5 MBytov.

In še opozorilo: Byte naj bi se označevalo z veliko črko B, medtem ko bite z malo črko b ali besedico bit. Prenos 10 megabitov bi torej označil kot 10 Mb ali 10 Mbit. Če govoriš o disku velikosti 500 gigabytov, označiš to kot 500 GB. Žal so zadnji čas to le mokre sanje, saj večina novinarjev, kvazipublicistov ter strokovnjakov za marketing ne loči med biti in byti. Zato moramo uporabniki nemalokrat sami iz konteksta pogruntat, ali gre za bite ali byte. Če ti danes nekdo prodaja 1 Tb disk, ti verjetno kljub napačnemu zapisu prodaja velikost 1 terabyte, saj 1 Tb v resnici pomeni disk velikosti 125 GB, kar za današnje razmere ni prav veliko.
- Hoc est qui sumus -

racunalnicar ::

hvala za odgovor.
Jaz sem sicer hozel samo pojasnilo, da 12MB nikakor ni 800KB.

Me pa še naprej zanima, kako bi lahko poštimal, da bi se podatki prenašali s hitrostjo 12MB?
Če bi ju dqal v domače omrežje s programom od Windows bi potem delalo tako hitro?

HVALA!

imagodei ::

računalničar> "Jaz sem sicer hozel samo pojasnilo, da 12MB nikakor ni 800KB."

Ja, pa ne moreš tega spraševat. To je tako, kot bi se spraševal, če 800gramov res ni približno 1,2 kg.

Kilo, Mega itn. predpone dejansko imajo neko zvezo s potenco števila 10. Tudi če gre za 210 ta zveza približno velja.

Ker je bilo očitno, da nimaš niti najmanj pojma, sem ti pač obširno razložil. IMO, če si končal osnovno šolo, je sicer to popolnoma nedopustno.

Kar se pa ostalega tiče, so ti pa že tudi odgovorili, da forwardiraj port 5938. Ali pa za prenos datotek uporabljaj vgrajeno funkcionalnost Windows (SMB).

Če so ti stvari res bolj malo jasne, ti predlagam, da poiščeš kakšnega lokalnega znalca, pa naj ti on nastavi in ob enem razlaga, kaj počne. Lahko pa uporabiš iskalnik slo-techa in prebrskaš stotine in stotine odgovorov, ki razlagajo kako je treba nastavit Polkna, da se v mreži vidita in da lahko prenašaš datoteke med njima.
- Hoc est qui sumus -

PromeuZ ::

Zakaj zavraga prenašaš fajle preko teamviewerja? Definitivno bi šlo hitreje z uporabo sharing map...
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

buneech ::

Pa priklopljena sta preko istega routerja, torej sta v isti mreži, ne vem zakaj prenašaš preko TeamViewerja...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvorbe hitrosti ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131505 (1097) CaqKa
»

Disk velik 500GB ko seštejem razpoložljiv prostor na C-ju in D-ju dobim rezultat 464, (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10110831 (9274) technolog
»

Poravnava: Seagate lagal! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
727262 (7262) gruntfürmich
»

Minty MP3 player

Oddelek: Novice / Diski
424865 (3778) Brane2
»

Nova terminologija: KB = 10^3 bytov, KiB = 2^10 bytov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30520144 (16623) gumby

Več podobnih tem