» »

Neo FreeRunner (open source cellphone)

Neo FreeRunner (open source cellphone)

B-D_ ::

http://wiki.openmoko.org/wiki/Neo_FreeR...

What is Openmoko?

Openmoko is two things:

Openmoko is a Linux distribution designed for open mobile computing platforms, such as, but not limited to, cellphones.

Openmoko is the company behind the Openmoko Linux distribution. Openmoko also manufactures mobile computing platforms, such as the Neo FreeRunner.


What is the Neo FreeRunner?

The Neo FreeRunner is an open cellphone designed for the Openmoko Linux distribution. By open we mean that (a) all chips have been chosen to allow their drivers to be completely open sourced and (b) the schematics and the plastic (CAD) files are available as well.

For more details, see Neo FreeRunner specifications


Tale zadeva je tako sočna da komaj čakam da jo dobim :D

Sicer probavam nekaj zmutit po vezah, da bi bilo vse skupaj v mojih rokah čim ceneje in čim hitreje, pa so mi rekli, da želi proizvajalec slišat dobro ponudbo, potem pa se bomo lahko pogajali. Ziher namiguje na nabavo večih komadov...

Povejte kakšno ceno naj zahtevam (koliko bi dali vi) in če ste interesirani da naredimo en group buy pa bomo vsi ceneje prišli skozi in imeli prej novo igračo.
  • spremenil: B-D_ ()

jype ::

Jaz enega že imam. Če hočeš telefon, kupi kaj drugega. To je razvojna platforma. Masovno proizvajan prototip (in druga generacija), namenjen tistim, ki bi radi naredili odprtokodno platformo za telefone.

LuGi ::

Čudna oblika 8-O

B-D_ ::

Jah sej to je cel point, da je razvojni telefon in lahko na njem naložim ter shekam skupaj tak software, da ima potem meni vse skupaj za spremembo nek smisel.

disclamer: ta stvar ziher ni mišljena za folk, ki ne zna niti ozadja na namizju zamenjat ;) tako da to definitivno ni telefon, to je "linux v žepu"

jype ::

Zadeva ima 480x640 display, gor normalno teče X11, stvar je tudi precej natančen touch-screen.

Prima se obnese kot terminal, če imaš bluetooth tipkovnico. Tipkanje po ekranu je nerodno, potrebuješ vsaj zobotrebec (ali pač stylus).

Platformi sta dve: Openmoko je GTK based, Qtopia je Qt based. Meni je bolj všeč Qt, vendar je tudi openmoko čisto spodobna platforma. Programiranje vmesnikov v Pythonu je približno tako enostavno kot na S60v3 nokiah.

CCfly ::

Popust ti dajo za 10 kupljenih telefonov v kompletu. Eden od distributerjev v EU je pulster.de.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Hardstyle ::

Počakaj na androida :)

CCfly ::

Če sem malo pikolovski:
- Openmoko 2007.x in manj je GTK based (tega vzdržuje zdaj le še community)
- ASU je hibrid med Qtopio in EFL-jem (Enlightenment; na tem dela Raster)
- FSO je (bo) nadgradljiv framework, oziroma minimalen nabor programske opreme, kjer lahko uporabiš katerikoli stack (GTK, Qt, EFL)
- Qtopia, ki jo vzdržuje Trolltech
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz iOS odstranjeno zaznavanje jailbreaka

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
247638 (6745) matejdro
»

OpenMoko v 'save mode'

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
52378 (1810) b0j3
»

Drugi telefon z Androidom je tu

Oddelek: Novice / Android
74311 (3247) GBX
»

Prihaja opensource telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
799810 (6692) Vlady

Več podobnih tem