» »

Prenosnik Zame !

Prenosnik Zame !

Heisenberg ::

Po dolgem casu sem prisel nazaj na SloTech forum ker iscem kvalitetne informacije, ki jih na drugih forumih ne dobim,
in sicer iscem prenosnik za moje potrebe, ki so:
- primeren mora biti za delo s programom ArchiCAD in podobnimi (tudi Corel, PaintShop, ...) predvajanje videa, ...
- dobra grafika za prikaz 3D modelov ipd
- in pa najpomembneje moj budget je 700€ rabljen ali do 1100 nov (na obroke)

Zagledal sem se v Sony Vaio modele, lahko pa tudi kateri drug.....

zanima pa me:

1. koliko dobra grafika mora biti (kaksna je razlika med vgrajeno, med tako ki uporablja deljeni RAM, in samostonjo) ?
2. ali je kje na netu test graficnih za prenosnike?
3. intel ali amd .... kater intel... dual...2 dual....? nimam pojma
4. koliko rama ? ni nujno da je ze v samem sistemu, ga lahko kasneje dokupim...
5. ne iscem multimedijskega prenosnika, ampak kvalitetnega in hitrega, po moznosti lepega:) in takega ki bo uporaben vsaj 5 let
6. naj bi deloval vsaj 3 ure na baterije.... koliko celicna mora biti, koliko je to pomembno ?
7. kako so razvrscene znamke med prenosniki ? Ce bi rekel kaj je mercedes in kaj je volkswagen in kaj fiat.... saj stekate ? :)
8. kako pogosto se te stvari kvarijo in kaj se nejpogosteje kvari pri prenosniku ?



Hvala vsem za vase odgovore !

Domen

nn1234 ::

jaz ti lahko odgovorim samo na točko 2 in 3
testi so tukaj

bluefish ::

1. vgrajene grafične ponavadi jemljejo sistemski RAM. Količina le tega pa je odvisna od same grafilne in nastavitve v BIOS-u. Za tvoje potrebe bi zadoščala že vgrajena, če v CAD programih ne delaš na velikih scenah. V nasprotnem primeru pa velja razmisliti o samostojni.
3. Mnenja so deljena, vendar bi ti priporočal Intelov dvojedrni procesor.
4. vsaj 2GB.
5. Sony ima nedvomno dober izgled, vendar pa se to tudi plača. Dokaj lepe ima tudi Toshiba,...
6. Vsaj 6-celična baterija. Trajanje delovanja pa je odvisno od obremenitve. Ogled HD filma, intenzivno delo v CAD,... zna še tako dobro baterijo kaj hitro osušiti.
7. Tukaj so spet različna merila, vendar pa se ozri po znamkah kot so Sony, HP, Toshiba, Asus,...
8. Za nekatere so prenosniki potrošno blago. Če pa kolikor toliko pazljivo ravnaš, potem je raven pokvarljivosti podobna namiznikom. Najbolj je na udaru samo ohišje, tipkovnica, zaslon, sledi disk, ostale napake pa so že malenkostne.

boolsheat ::

2. http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra...
3. core 2 duo, oz. poglej: http://www.notebookcheck.net/Mobile-Pro...
4. več je boljše je :P toda zavedati se moraš, da je to odvisno od operacijskega sistema, ki ga misliš uporabljati. 32-bitni OS namreč podpirajo največ 3gb rama in če boš hotel več rama boš moral uporabljati 64 bitni os. Prav tako je dobro vedeti, da večina matičnih plošč v prenosnikih podpira max 4gb.
5. Izbiraj med Lenovo (ne veljajo za "lepe" a so zelo kvalitetni), HP business modeli (tisti, ki imajo 3 leta garancije), Sony, Samsung, Toshiba
6. Več celicna je boljše je :P
7. Sem ze napisal, vrstni red je pač nekako odvisen od modelov
8. Ne vem, bi pa omenil, da imajo Geforce serije 8xxx v prenosnikih neke napake in se pregrevajo in tudi kvarijo, tako da v primeru, da boš kupil prenosnik s tako grafično glej, da boš imel dolgo garancijo.

No še tole bi dodal, zelo močno ti priporočam, da si kupiš prenosnik katerega zaslon ima nativno resolucijo 1680x1050.

Na primer tale prenosnik je zanimiv do 1100€:
http://www.ceneje.si/hp-prenosnik-8510p...

Zgodovina sprememb…

KandazaR ::

Trenutno ti odsvetujem nakup prenosnika z Nvidijino grafo ker se je pokazalo da se kvarijo ne samo g84/86 ampak celo g92. Dokler ne bo 100% znano če so zadevo odpravili ti svetujem nakup atijeve grafe ali 3450 (to je sicer samostojna vendar nezamenljiva) ali pa boljšo 3650. Procesor vsekakor intelov p8400 ali še bolje p8600 (serija P je manj požrešna glede elektrike napram seriji T). Rama vsaj 2GB (glej da je v eni palčki) ali več. Glede znamk poglej za novimi serijami thinkpadov (R500, T500) vendar tipkovnice niso več to kar so bile ali pa poglej še novo serijo hp elitbookov (zaenkrat samo 6930p z 14.1 zaslonom)oz kakega iz serije 8xxx (pač odvisno od velikosti zaslona), pa kak asus, dell (npr nova serija E6500, E6400), pa mogoče še sony. Toshibe me osebno ne prepričajo. Vse ja pa seveda odvisno koliko denarja nameravaš odšteti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Heisenberg ::

Najprej hvala vsem za vase odgovore !

Torej izogibal se bom Nvidii. Kako pa je kaj z ramom? Ali imajo Windows Vista kako omejitev koliko RAMa lahko sprejmejo.... ali lahko delujejo tudi s 6gb rama ? Ali je to povsem nesmiselno in ga ne znajo izkoristiti ?

Ali ima kdo kake povsezave s poceni internet trgovinami - kje se splaca, lahko tudi tujina.... ?

Toliko sem precekiral web da vem da za malo denarja dobis malo, a za cca 1000eur pa dobis ze kar nekaj, a tam je najtezje izbrati ;(

Freezy ::


Torej izogibal se bom Nvidii. Kako pa je kaj z ramom? Ali imajo Windows Vista kako omejitev koliko RAMa lahko sprejmejo.... ali lahko delujejo tudi s 6gb rama ? Ali je to povsem nesmiselno in ga ne znajo izkoristiti ?



Odvisno od tvoje Viste, če je 32 bitna potem je omejitev 4GB oz. še manj, v kolikr imaš 64 bitno Visto je omejitev precej višja.

Zheegec ::

Asus A7SN bi bila najbrž najboljša izbira.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Heisenberg ::

asus je fajn, samo ima nvidia grafiko in prevelik 17" ekran....

boolsheat ::

Ali pa ThinkPad R500, z procesorjem P8400 (C2D 2.26GHZ) se dobi že za 1080€, seveda z resolucijo 1680x1050 in DDR3 rami.

Zgodovina sprememb…

Heisenberg ::

IBMov pa sploh nisem preveril.... model se dobi ze pod 1000euri, a ima intel media 4500mhd graficno.... kaj pravite na tako graficno?
Pa rama je tudi samo 1gb, disk pa tudi ni tako velik....... a IBM naj bi slovel kot dober izdelovalec kot se spomnim, naj bi bili njihovi laptopi tezje unicljivi...se vedno drzi ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prenosnika - Mnenja?!

Oddelek: Kaj kupiti
382962 (2374) 357M
»

Kateri prenosnik - želje so take: (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
637993 (6678) billy
»

EliteBook/Satellite..?

Oddelek: Kaj kupiti
362654 (1792) mlakar
»

Nov prenosnik? - Lenovo vs. Dell

Oddelek: Kaj kupiti
164167 (3786) quartz

Več podobnih tem