» »

Zunanji disk

Zunanji disk

sodjdobe ::

Kateri zunanji disk priporočate za okoli 200€. Nekaj zelo kvalitetnega, da bi bil čimbolj tih in zanesljiv. Kakšna ideja???

Hvala!
julio

Picero ::

Jaz sem zadovoljen z WD. Imam zadevo s FW+USB in dela super. S priklopom na FW se disk tudi sam izklaplja. Dva diska sem pa kupil posebej (WD in Maxtor) in jih imam v Icybox ohisju, pa deluje tudi cist OK. Pri Icyboxu pa je potrebno USB varianto izklapljat posebej, ker drugace skoz laufa, FW pa se ravno tako sam izklopi. Po obliki mi je WD Book boljsi. Imas pa vec razlicnih verzij oz. za razlicne priklope (USB, FW, LAN, SATA...). Po mojem ce vzames enega od WD book modelov, ne mores zgresiti.

<b>klima</b> ::

Evo WD

sodjdobe ::

U, hvala za hitre odgovore. Obstaja se kaksna bolj kvalitetna "hi-end" varjanta, namreč zbrali bomo za kolega okrog 200€, pa si menda zeli disk in sem mislil, da bi nekaj izjemno kvalitetnega.

...nisem vedel, da je 1 TB disk ze tako poceni!!!!
julio

jan01 ::

Poceni a s počasnim usbjem....

Zheegec ::

Če želiš kaj res dobrega in zanesljivega vzemi WD-jev RAID edition diskič, če imaš notri dva 750GB diska imaš torej 1x boljšo zanesljivost, kot pri katerem koli drugemu disku. Seveda v RAID1. Če bi bil rad še bolj napreden pa nabavi eno dobro NAS enoto pa 2x1TB diska notri. Case closed :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Calligulla ::

V Big Bangu in BOFu imas lepo Toshiba 750 giga diske po 90 Eurov. Zanesljivo, poceni in ne zgubljaj casa v smislu kateri disk, ker ni vec nekega pravila kateri je boljsi. Ce mas sreco bo delal, ce zadanes tisti odstotek ali dva, ki so defektni pa pac ne. Tihi so ti tanovi vsi, kvalitetni pa naceloma tudi.

Drazji ko so, bolj so nafilani z nekimi dodatnimi cudnimi funkcijami, softwerom,.., ki samo zmedo delajo.

destiny ::

Nekdo iz foruma je v neki temi priporočil:
Zunanje ohišje: Canyon eSATA
in pa zelo tih disk :
Samsung F1

ps: 200€ za NAS verejtno ne bo dovolj, lahko pa prebrskaš stran Pc-hand-a, kjer majo v ponudbi buffalo NAS-e

kmetek ::

V Big Bangu in BOFu imas lepo Toshiba 750 giga diske po 90 Eurov. Zanesljivo, poceni in ne zgubljaj casa v smislu kateri disk, ker ni vec nekega pravila kateri je boljsi. Ce mas sreco bo delal, ce zadanes tisti odstotek ali dva, ki so defektni pa pac ne. Tihi so ti tanovi vsi, kvalitetni pa naceloma tudi.

Drazji ko so, bolj so nafilani z nekimi dodatnimi cudnimi funkcijami, softwerom,.., ki samo zmedo delajo.


ni res.

99,99e ni 90. ampak je 100€ rang.

sodjdobe ::

Fantje, hvala za pomoč. Sem se na koncu odločil za WD studio edition 1TB. Za 192€ pri funtech-u. Kako se vam zdi?
julio

RobertoSlo ::

Tudi sam kupujem prenosni disk.
Našel sem enega: Seagate Maxtor OneTouch IV 1000GB, USB 2.0
http://www.maxtor.com/en/hard-drive-bac...

garancija 5 let...cena 125 eur
ima kdo kake izkušnje?

destiny ::

sodjdobe, jest bi mu rajš kupil en navaden wd za 500GB in en ultra prenosni wd passport za 160GB, pa si tud nekje okol 200€. Dejansko če hočeš neke fajle nekam nest, so vsi zunanji diski z lastnim napajanjem preveliki in prenarodni, tako da ti disk v stilu wd passporta hudičevo prav pride.

black block ::

ne kupujte seagate ker je zelo slab in se kvari, ima probleme s pregrevanjem...
Lp
why serve in HEAVEN if you can rule in HELL

eržo ::

Mene pa zanima kolkšna je dejanska razlika prenosov med FW in USB 2.0. 750GB disk z USB 2.0 je cenejši od 500GB s FW. Kaj se bolj izplača nabavit?
Muki


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup na zunanji disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
161880 (1300) Pero_SLO
»

Mrežni disk NAS - kateri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5512879 (8720) Boky
»

Seagate ali Western Digital?

Oddelek: Kaj kupiti
373512 (2252) kixs
»

USB disk 2,5'' ali 3,5''??

Oddelek: Kaj kupiti
143500 (3142) kmetek
»

Eksterni disk

Oddelek: Kaj kupiti
452056 (1297) ferjan

Več podobnih tem