» »

USB disk 2,5'' ali 3,5''??

USB disk 2,5'' ali 3,5''??

Gundi ::

Pozdravljeni!

Kupujem zunanji disk, vendar sem v dilemi, katerega naj vzamem!?
Nagibam se k nakupu 2,5'' diska zaradi praktičnosti, vendar ne vem, kako je z hlajenjem / gretjem teh malih diskov (nikjer ni videti rež za hlajenje), saj bo zelo pogosto priklopljen 24/7!? So mogoče 2,5'' diski namenjeni temu, da ga priklopiš, naložiš podatke ter odklopiš? :|
3,5'' diski vem da imajo zračne reže ter vgrajene ventilatorje, tako da lahko delujejo 24/7.

Je razlika v hitrosti delovanja med 2,5'' (5400, 2MB, USB 2.0) in 3,5'' (7200, 16MB, USB 2.0) velika?

Izbiram med temi dvemi:

WD my passport essential

WD my book essential

Za MY BOOK je blo že veliko govora, nisem pa nič zasledil o MY PASSPORT, imate kake izkušnje z njim?
Bi bil Maxtor OneTouch4 boljša izbira od MY BOOKa?

Kaj pravite, katerega? :D

Hvala, LP,
Rok
  • spremenil: Gundi ()

darkolord ::

2,5" se precej manj grejejo, tako da kakih posebnih rež za hlajenje v bistvu ne potrebujejo.

Razlik v hitrosti ni, ker oba dosežeta hitrost USB vodila.

Če ti kapaciteta 2,5" diska odgovarja, potem je vsekakor boljša izbira.

zee ::

+ pri 2.5'' diskih običajno ne potrebuješ dodatnega napajanja nosit s sabo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Gundi ::

Aha, tako da ni bojazni z gretjem 2,5'' diskov.. :)

Kapaciteta mi ustreza, čeprav bi mi 500GB tudi prav prišlo! :P

ja, glavni plus 2,5'' diskov je zame res to, da ne rabi dodatnega napajanja in pa njegova majhnost, pa čeprav bo večino časa preživel na mizi!

A so ti 2,5''USB diski glasni pri svojem delovanju?? Na prenosniku vem da je tih, ampak če ga obremeniš, se sliši njegovo ropotanje...

Dr_M ::

Bolj se slisi muha na 3 metre, kot pa 2.5" disk na pol metra :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zee ::

Amen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

sonac ::

Jaz imam maxtorjev 2,5" 160GB disk in če si ga ne dobesedno prisloniš na uho, ne slišiš njegovega delovanja.

novinec09 ::

Jaz imam Samsung 160GB 2.5" v zunanjem ohišju in ga skoraj nič ne slišim-če jer čista tišina in si ga dam bližje ušesu, potem ga samo slišim.

Gundi ::

Hvala vsem za odgovore! :D

Bom padel kar 2,5'' disk, vendar me samo še nekaj zanima in sicer, kaj je bistvena razlika med WDXMS2500TE in WDME2500TE, oz kakšna je sploh razlika?

Recimo v SOLO je WDXMS 12€ dražji od WDME?

Sem že iskal po googlu, pa nč pametnega, samo cene..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gundi ()

darkolord ::

WDME je novejša verzija (WDME je My Passport Essential, WDXMS pa Passport) - specifikacije so iste, novejši (in cenejši) je zgolj malo manjši. Vzemi cenejšega.

Gundi ::

Aha, tk da razlike praktično ni, razen cene..
Hvala, LP

Gundi ::

Sem šel danes iskat disk v BIG BANG in nimajo nikjer v MB 2,5'' 250GB črnega WD diska..
Majo neke bedne fore...so mi zagotovili da je še 5 250GB črnih diskov v Big Bangu MB, grem na Tržaško, kjer mi pa rečejo, da je cena 90€ samo za belega, ker črnega itaq sploh nimajo, in da mi ga lahko posebej naročijo, sam da bo cena 109€, al še celo več..

Mogoče kdo ve, če imajo v LJ 2,5'' 250GB črn WD disk?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gundi ()

kixs ::

V BOFu so imeli samo belega - sem gledal v soboto.

lp

krho ::

Vzemi belega. Črn je magnet za prstne odtise :(
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

kmetek ::

DISKI

drugače je za črnega čisto normalna cena, pač beli je v "akciji".....ko bo akcija enkrat konec bo spet normalnih 99€.

drugače je pa več modelov na voljo...

WDXMS2500TE WESTERN DIGITAL USB 250 GB 2,5" 5400obr EXTERNI DISK - PASSPORT BLACK - WDXMS2500TE
WDXMSA2500TE WESTERN DIGITAL USB 250 GB 2,5" 5400obr EXTERNI DISK - PASSPORT WHITE - WDXMSA2500TE
WDXMSB2500TE WESTERN DIGITAL USB 250 GB 2,5" 5400obr EXTERNI DISK - PASSPORT METALLIC RED - WDXMSB2500TE
WDXMSE2500TE WESTERN DIGITAL USB 250 GB 2,5" 5400obr EXTERNI DISK - PASSPORT METALLIC PINK - WDXMSE2500TE
WDXMS3200TE WESTERN DIGITAL USB 320 GB 2,5" 5400obr EXTERNI DISK - PASSPORT BLACK - WDXMS3200TE
WDME2500TE WESTERN DIGITAL USB 250 GB 2,5" 5400obr EXTERNI DISK - PASSPORT ESSENTIAL BLACK - WDME2500TE
WDME3200TE WESTERN DIGITAL USB 320 GB 2,5" 5400obr EXTERNI DISK - PASSPORT ESSENTIAL BLACK - WDME3200TE
WDML2500TE WESTERN DIGITAL USB 250 GB 2,5" 5400obr EXTERNI DISK - PASSPORT ELITE TITANIUM - WDML2500TE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

trdi disk za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
103077 (2876) Pyr0Beast
»

Zunanji diski

Oddelek: Kaj kupiti
333722 (3150) PARTyZAN
»

Komp z velikim poudarkom NA TIŠINI

Oddelek: Kaj kupiti
365148 (4313) zavajon
»

Kateri prenosni trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
213959 (3202) JayKay
»

Kateri zunanji 2.5'' USB trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
51995 (1995) kixs

Več podobnih tem