» »

Eksterni disk

Eksterni disk

katkab ::

V podjetju kopujemo eksterni disk za arhiviranje v slučaja vloma.
Pa me zanima na kaj bi morali paziti, da bi stvar normalno delovala preko USB (če predlagate kakšno drugo varianto jo bom vesela).
Ali lahko predlagate, kateri model, ki bi bil za to primeren ter tudi stabilen (kaj ne smem vzeti??). Če ima kdo dobre izkušnje
z določenim modelom.
Ali obstaja na kakšnem modelu, da ima že svoj program na eksternem disku gor in se
sam aktivira ob vklopu ter arhivira (podobno kot Second Copy 2000) in tudi razpakira (seveda če sam hočeš)
ob izgubi podatkov ali pa se server sesuje (imamo server z menjavo kaset-in že počasi zmanjkuje placa)
Hvala in lep pozdrav

markz ::

Praktično imaš 3 rešitve; pa naj ti jih malo opišem ...

1., najcenejša ...
Kupite katerikoli navaden IDE disk, ali pa za to uporabite kar kakšnega starejšega.
Nato pa kupite samo zunanje ohišje, ki podpira željeni vmesnik - USB2 ali FireWire.
Zadeva, preverjeno, deluje super, vendar nima nobene namenske programske opreme.
http://www.rolan.si/index.cfm?str=artikel&id=21389

2., srednja ...
Kupite namenski prenosni disk. Zadeva je praktično identična zgornjemu primeru,
s tem da se proizvajalec potrudi in vse zapakira v lično ohišje. Ponavadi so uporabljeni
manjši diski (za prenosnike), zato je vse skupaj še bolj elegantno.
http://www.rolan.si/index.cfm?str=artikel&id=22028

3., najdražja ...
Kupite pripravljeno rešitev za backup-iranje ... saj se zadeva ne razlikuje od zgornjih rešitev kaj dosti,
samo ima narejeno programsko opremo in gumb, s katerim sprožiš postopek.
http://www.rolan.si/index.cfm?str=artikel&id=22663

toliko ...
marko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: markz ()

katkab ::

Hvala, zelo mamljiv mi je Maxtor 250gb usb/FireWire.

Caligula ::

Draga Katka, kupite zunanje ohisje in pa loceno se disk. Tako pride precej ceneje pa eno ohisje se lahko uporabi za vec diskov.

V Mlacomu stane ohisje, ki ima in USB 2.0 in Firewire okoli 17.000 SIT

Predlagam nakup vecih diskov tam do 160 Gb, da se podatki malo porazdelijo. Vecji diski po kapaciteti so bolj obcutljivi pa se bolje je met vec diskov ker je pac se zmanjsa moznost izgube podatkov v primeru okvare.

Shranjevanje preko USB ali firewire je enostavno brez softwera, lahko pa se uporablja tudi programje kot je Norton Ghost ali kaj podobnega,..

Obicajno so med bolj zanesljivimi diski firme Seagate in morda so primerna izbira za take zadeve.

nere ::

Jaz bi tudi rabil dodaten zunanji disk za prenosnika, ampak ne za arhiviranje ampak za sprotno uporabo. Mora biti hitrejši od tistega noter, ki je 4200rpm.
Konkretno me zanima nekaj takega , ker mi ustreza, da se da uporabiti tudi za cd-rom in da sta oba usb 2.0 in firewire priključka. A v to ohišje lahko daš katerikoli navaden disk, 7200rpm?
Kaj pomeni da nima nobene namenske programske opreme, a samo bolj zapletena inštalacija ali kaj drugega?

Hvala!

Caligula ::

Ta, ki si ga omenil se zdi zelo vredu.
In da, lahko das notri naceloma katerikoli disk-tudi manjse.

Ni nujno, da pase kak pekac prav notri v ohisje ampak to niti ni vazno, ce se da dosezt kable s pekacem. Pac porabis samo vezje tza priklop pekaca kadar ga rabis. Tako sem ga vcasih uporabljal jaz in je delovalo odlicno.

nere ::

kako pa se vam zdi ta varijanta?
parallel povezava...
če pa je prepočasno za disk, bi se dalo vsaj cd-rom uporabljat?

Caligula ::

Pozabi na to, ce mislis met disk, CD rom bi verjetno delal, kako hitro oz pocasi pa jaz ne vem ampoak to je pocasno sranje.

sash ::

Kaj pomeni da nima nobene namenske programske opreme, a samo bolj zapletena inštalacija ali kaj drugega?

To pomeni da vklopiš in dela :D - preverjeno na sicer malenkost drugačem ohišju iz iste trgovine
--------------------
Think different...
TOROiD Group

iso2000 ::

Morda je potrebno dodati, da dela pod win 2000/XP brez inštalacije. Za win98 pa je ponavadi potrebno namestiti kakšen gonilnik. Preverjeno te zadeve delujejo brez gonilnikov in česarkoli tudi na Suse 9.0 .

katkab ::

Hvala za odgovor, moram še razmisliti.
V bistvu bi rada zadevo, ki mi jemlje namanj časa
za arhivo.

Xplicit ::

imam se jaz eno vprasanje glede teh externih diskov
razmisljam o nakupu tegale diska Trdi disk MAXTOR OneTouch 120 GB USB 2.0

zanima me ce je to dejansko navaden disk notri v licnem ohisju? oz. ce lahko potem recimo ko bo enkrat 120G placa premalo preprosto zamenjam disk za vecjega, al to ni tko simpl?

hvala
andraz

Caligula ::

Pozabi na ta disk.
Predrago.

Za 12.000 SIT imajo lepo USB 2.0 ohisje v Bigbangu. Ja, notri das lahko kerikoli disk.
Potem pa kupi recimo dober disk-Hitachi 7k250 z 160 gigabajti in sicer ali v BOFu za 32.000 SIT z troletno garancijo ali pa pri svercerju za 10.000 SIT manj a prav tako z garancijo in sicer v Avstriji ampak v EU je naceloma itak uveljavljanje evropske garancije.

Se pravi, ce vzames tak disk na Bolhi (nov) te pride 160 Giga disk skupaj z ohisjem 36.500 SIT pa je disk pecej boljsi od tistega Maxtorjevega.

Xplicit ::

a slucajno ves model tega boljsega ohisja v big bangu in pa ce ima tud funkcijo create backup disk (nardi image diska)

Caligula ::

Ne vem keri model je. Saj bos takoj po ceni videl. V vitrini ga imajo. Pa prodajalec bo takoj vedel-tam v BTCju.

Backup funkcija je stvar programa.

Ce bi rad prav sliko svojega diska naredil zato uporabis Norton Ghost ali kak tak program.
Za raznorazne datoteke pa preprosto prenasas iz enega na drugega v explorerju.

Skratka to je samo stvar softwera in nic hardwera.

Xplicit ::

no sej to vem da je vse vecinoma v software-u, sam kolega ma tega maxtorja pa u bistvu deluje tko da ti pritisnes gumb na disku ki zalaufa software in avtomaticno nardi backup

no sej bom su u tork pogledat pa bom vidu
sm mislu ce slucajno ves ime da mi ne bi blo treba glih tja hodt, k se mi ponavad ful ne da furat skoz btc k tricetrt folka ne zna normalno vozt :\

btw - kater disk priporocate za notr pol
caligula - ti priporocas hitachi - zakaj?
trenutno zaupam WD, sam pomojm bom kar enga iz kompjuterja uzel, pa novga za not nabavu

Caligula ::

Poklici v bigbang-sej majo spletno stran pa telefone :D

Pa itaq verjetn sam vozis tko kot vsi te katerih se bojis :)

A ni isto, ce pritisnes na knof na disku ali pa na knof na miski?
Skratka ti bo ze kdo svetoval boljsi software kot jaz.

Hitachi ne zaradi forme ampak prav ta model oz serijo, ker je trenutno pac najhitrejsi, najtisji in nasploh naj.
Nova serija pac. Ima se neko novo tehnologijo, ki na 10 minut rekalibrira glave.. skratka naj bi bil tudi vzdrzljiv.

Tudi v testih se je izkazal najboljse...
Ne zaupaj posameznim firmam. To gre bolj po serijah kot po firmah.
Vsaka firma ma kdaj dobre serije in modele in pa slabse.

Skratka ta disk trenutno velja za najbolj smiseln nakup. Ne hitachi nasploh ampak serija 7k250.

[MYTiX] ::

Poglejte to:


http://shop.essedi.it/mainscheda.htm?&APP=W3E&CK=8885548&ART=45046&LST=_EC_

Cena ~35.000 SIT za 160GB zunanjega diska Maxtor (preverjeno) 7200RPM. Najcenejsa varjanta 100%.

Caligula ::

Jah niti ne.

To je 36 jurjev pa moral bi v Italijo pa se Essedi je to, ki ni ravno zanesljiv.
Tako pa dobi tu pri nas za 22.500 SIT trenutno najboljsi 160 giga disk in pa se za 12.000 SIT zunanje USB 2.0 ohisje.

Se pravi pri nas, verjetno v roku enega dneva in to za 34500 SIT.

nere ::

kako je pa z ventilatorji v ohišjih?

ravno v essediju sem videl eno ohišje magnex za 40 eurov, ima tudi ventilator, kar se mi zdi prej izjema, vsaj za to ceno. je pa vent. majhen in baje da tudi malo hrupen(zaradi vibracij na ohišju)

čene so ena malo dražja tudi z ventilatorji, samo so veliki(ventilatorji in ohišja)

Caligula ::

Mislim, da ma tisti v Bigbangu tudi ventilator sam ti venti so itak bolj tako tako.
Tudi moje ima enega samo je brezvezen.

nere ::

Caligula: kakšno ohišje pa imaš?

Caligula ::

q-tec.
V bistvu ga sploh ne uporabljam. Samo vezje uporabljam, ker je majhno, za disk pa kadar ze kak kakega nesem uporabim original plasticno zascitno skatlo v kateri je en bil.

Ce bi kupoval zdaj bi vzel tega iz Bigbanga. Sem zadnjic kar malo pogledal, ko sem videl, da je res prave velikosti in za to ceno.

nere ::

caligula: a je to mogoče model 750H, za 3,5" disk?

ker razmišljam o nakupu le-tega, če bo poceni, in me zanima kako deluje

ena recenzija ...zgleda kot da je napajanje z navadnim adapterjem ala tisti za mobitel, glede na priključek...

pa malo me moti tudi da nima stikala za vklop/izklop

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nere ()

Caligula ::

Kupi tistega v Bigbangu za 12.000 SIt, ker je lepsi, bolj robusten in boljsi. Ta je plastik fantastik. Jaz sem ga vzel, ker sem ga dobil novega za 10 jurjev takrat, ko so bli vecinoma se po 25.000 SIT in vec.

Ce bi kupoval zdaj bi vzeo tistega v Bigbangu.

Xplicit ::

no jest sm vzel tko k je caligula predlagu - uno skatlo za 12k v bigbangu (samo usb 2.0) in pa hitachi 160G v bof-u za 30k
skupi sm sestavu v 2 minutah (zal skatla ni glih na milimetet lepo narejena (spodnja stranica je sla mal tezko dol, sam brez vecjih problemov)
priklopu na kompjutr, ene pol ure formateru disk, pol pa za foro ene par filmov gor posnel in zalaufal iz diska. morm rect da laufa brez problemov (xvid film) tud ce skaces po razlicnih prizorih nc ne steka. zaenkrat super.

mam pa se en vprasanje - a lahko pol ta disk lauha non stop, da se ne bo kej pregreval (skatla zal ni prezracevana, je pa iz aluminija; ker po formatiranju je bil ze dokaj topel - pomojm okol 30 stopinj)? no sej sicer ma pa garancijo :\ :D

Dr_M ::

30°C ni nc za disk....ko bo meu 50°C se pa zacni sekirat. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nere ::

no, to da ni prezračevana se prav nič lepo ne sliši, pa itak da se bo ob intenzivni uporabi precej segrel tam noter

Caligula ::

Mej odprto skatlo. Ce ga mislis met skos tam bo pac tako kot ce mas nehlajenega v racunalniskem ohisju. Grel se bo pac.
Probaj si omislit kak 80mm vent pa ga priklopit kam-magar na rac napajalec tako ,da bo laufal na 5v in ga tako nastavit, da gor piha. Drugace mas pa prav-saj je garancija :D

Ampak naceloma ni treba da ti skos laufa. Izklapljaj ga ko ga ne rabis.
Predvsem ti pa priporocam, da si z Ghostom sistem nalozis na ta disk in starga uporabljas za prenose. Je ta skoraj predober samo za prenasanje.

Xplicit ::

no pa sej itak da ga res ne mislm met skoz prizganga, sicer sm pa tud opazu da po ene 15-ih minutah ce ne dela al pa se prej da se sam ugasne in pol dost hladnejsi rata

sicer ga bom pa pomojm res enkrat zamenjal z enim izmed notranjih diskov (zdej mam 2 WD 80 in 120G, pa se mi zdi da je un 80G dost glasen)

Matko ::

A lahko slikas ohisje,
oz. napises tocni model,
da ga bo stric gugl sliko najdu.
hvala

Xplicit ::

http://www.kellytech.hu/hun/mobilrack/hotway/hd2u2.htm


ni pa u bistvu na skatli napisane nobene 'firme' samo model 'hd2-u2 disk 3.5 mobile drive'

Fizikalko ::

Caligula, a je to ohišje tisto, ki ga omenjaš:

http://www.bigbang.si/shop/?C1=60&C2=60...

Stane le (še?) 7k.

Caligula ::

Mocno dvomim, da je to to.
Tudi nasploh pod 12.000 SIT se nisem nikjer zasledil.

Drugace mas pa tudi na www.cool-pc.org par ohisij za podoben denar.

Eno je tudi TOLE

Fizikalko ::

TNX!

Xplicit ::

Fizikalko - sej sm del jest link na slikco 4 poste visje, od tega ohisja za 12k v bigbangu

Xplicit ::

ok, zacel se mi je pojavljati en nazdlezen problem

obcasno (ce kopiram kaksno vecjo zadevo) NA externi disk, mi kao celo zadevo vrze vn in javi Delayed writing failed
in pol je treba resetirat disk, ampak to se je dosedaj zgodilo samo na mojem kompjuterju, tko da sklepam da z diskom ni nic narobe.
Torej kaj bi lahko bilo narobe? driverji za usb2.0?
sprobal s ze z 2 kabloma, oba usb 2.0 vtica na kompjuterju, razlicne programe za kopiret (total commander, explorer, ...)

ma kdo ksno idejo (medtem ko iscem kaksne novejse driverje)?

Caligula ::

Xplicit, na tovjo tezavo odgovora zal nimam.
Probaj ta tekst v google vtipkat pa poglej kaj dobis.

Aja, sem bil v Bigbangu danes in ni blo vec tega ohisja. Sam eno drugo za 17.000 SIT.
Se pravi se zdaj splaca na cool-pc org obrnt al pa tud kaksn Mlacom ma na ceniku tud za 12 jurjev nekaj.

Xplicit ::

ok, sm se poglobil v to in ugotovil da imam predobr kompjutr :\

salo na stran, ampak res - klik oz. klik


Data corruption may occur if the Large System Cache feature is enabled in Windows XP

This symptom does not occur on all systems. The key ingredients that lead to this symptom may include:

* System Memory greater than 512 Meg. (1 gigabyte of RAM is common)
* Large NTFS disk volumes. And multiple large volumes. (60-100 gigabyte hard drives possibly in RAID arrays)
* AGP graphics with large AGP resource requirements (AGP aperture greater than default)
* Large file transfers


torej dejansko za pop***iz ;((
takorekoc graficna kartica ni kompatibilna s sistemom oz. povzroca sesuvaje povezave kompjuterja z externim diskom ob vecjih prenosih podatkov
sm probu narest to kar pise na uradni ati-com starni, sam ne pomaga. se vedno se sesuje povezava ko prenos doseze priblizno 1.5 GB oz. obcasno se tud ne sesuje (mi je ze uspel spravt gor tud en fajl velk vec k 3 GB)

resitev - treba bo zamenjat graficno ocitno
sam bom prej se probal en manjsi disk dat notr v externo ohisje (80 GB), pa upam da bo pomagal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xplicit ()

jest10 ::

Ja pa si sigurn da je ravno grafična kriva?

Caligula ::

NAjprej si sposodi kako graficno ,da probas. Sam je res mal cudn, da bi bla graficna kriva. Blup.

Xplicit ::

resu problem - zamenu ohisje :D

tle se pa pojav novo vprasanje:
sm su u BB zamenat za un ohisje k ma usb in firewire, pa me zdej zanima ce je mozno da je ta disk istocasno priklopljen na 2 racunalnik oz. 3 (sta 2 firewire prikljucka)?

ker glede na to da sta dva FW prikljucka sklepam da lahko, ker ce ne nima smisla da das 2 FW prikljucka na ohisje...
sam raj prej vprasam da nam kej zj**u

jamiroq ::

dva firewire priključka sta gor zato, da lahko zaporedno priklopiš več naprav (16, iirc); dveh računalnikov pa imo ne bi mogel priklopit gor (oz bi lahko, ampak kaj bi se zgodilo, ko bi oba hotela pisat različne podatke na isti konec diska?)

ziviky ::

Katerega mi nasvetujete:

http://www.icybox.de/detailseiten/icybo...
stane 11jurjev v Mlacomu

ali

http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....
Stane 13 jurjev v Cool-pcju


Oba imata samo USB 2.0/ 1.1 prikljucek. Mapower ima se 25mm ventilator.

tnx,

viktor

Caligula ::

Cenejsega.

ferjan ::

a je kdo že kje zasledil externo ohišje z ethernet (UTP) vmesnikom ??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater USB telefon

Oddelek: Kaj kupiti
211962 (1626) Lincolin
»

Kateri prenosnik do 260.000 ?

Oddelek: Kaj kupiti
161613 (1305) buick
»

TV Tuner za USB (externi)

Oddelek: Zvok in slika
111321 (1163) kolesar
»

zunanji disk

Oddelek: Kaj kupiti
191515 (1400) Caligula
»

oglas ki LAŽE (najcenejši dvd pekač - kao)

Oddelek: Kaj kupiti
61291 (1063) Caligula

Več podobnih tem