» »

Testiranje iger za FPS

Testiranje iger za FPS

The Player ::

Lep pozdrav!

Upam, da tema ne obstaja in da nism sfalil kategorije. Namreč problem je ker sem po googlu isku kako testirat špile kok maš FPS-jev, ker bi rad preveril koliko jih moj novi mlin premelje.
Na netu nism našu, mogoče kdo je kaj bi mogu v googl-a napisat? Al pa če kdo ve kako na kakšen način al pa če ma kdo kak link? Špili bi mogl delat vsi ok sj mam dost dobr komp

-Intel core 2 quad 9300
-ATI radeon HD 4850
-4GB ram-a
-WIndows Vista Buisness edition

mam 3 špile

-Devil May Cry 4 mi dela vse na super high in 4x anti aliasing s povprečjem okoli 130 FPS in mi ne šteka.
-Stalker: Shadow of Chernobyl ne vem kok ma frame-ov, ampak dela gladko kot mora, ampak še zmerm ne vem zakaj včasih zašteka za cca 1 sekundo? Ni moteče, sam ni logično.
-Gothic 3 je pa čudn. Včasih šteka včasih ne šteka, frame-ov še nism preveru, ampak delat bi mogl, ker ni zahtevn špil (dvomim, da je zahtevnejši od zadnjega obliviona). Drugih špilov nimam al pa mi ne delajo (recmo Call of duty 4 mi jav napako :S). Za gothic 3 je slučajn krivo tudi to, da nimam vseh patchov gor inštaliranih? Ker mam inštalirane sam 1.08, 1.09 in 1.12?

Hvala za odgovore:D
LP

Blinder ::

Nisem te cisto razumel.

Jaz imam en program, ki mi kaze kolko fps-jev imam med igranjem. Ustvari mi tudi log, v katerem piše min/max/avg fps ... program se klice fraps :D ga dobis na netu zastonj
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Orbit89 ::

hocbench

Benchmarks za nekaj špilov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Orbit89 ()

The Player ::

bom tkole razložil :D

zaženem špil in hočm vidt kok mam FPS-jev
Prjatu je men reku, da morš kao neki eno kodo v špilu vpisat, da vidš kok maš FPS-jev (na isti princip kot, če bi uporabu cheat kode, goljufe al kako se reče v slovenščini). Na googlu sm isku pa nism najdu, mogoče sm narobe napisu v vnosno polje.
Pa tnx za linke, bom počekiru!:D
LP

EvilDare ::

Preprosto Fraps. Drugače pa nekatere igre res omogočajo prikaz fps-jev, ampak jaz vedno uporabljam fraps, ker lahko še hitro filmčke snemaš in delaš screenshot-e.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

tilinho20 ::

Za to se uporablja orodje Fraps.

AnWar ::

Gothic 3 je pa čudn. Včasih šteka včasih ne šteka, frame-ov še nism preveru, ampak delat bi mogl, ker ni zahtevn špil (dvomim, da je zahtevnejši od zadnjega obliviona). Drugih špilov nimam al pa mi ne delajo (recmo Call of duty 4 mi jav napako :S). Za gothic 3 je slučajn krivo tudi to, da nimam vseh patchov gor inštaliranih? Ker mam inštalirane sam 1.08, 1.09 in 1.12?


glede gothica je pa znano da tudi na dobri konfiguraciji vcasih "stekne", in ne pomagajo niti popravki.
[Asus ROG Strix SCAR III]

Domini ::

Lahko pa uporabiš GamerOSD, meni zelo všeč.
Asus Rampage Formula X48, Core 2 Quad Q9300, Ballistic Tracer Black 2Gb 1066,
Asus Nvidia GTX280 1GB, Western Digital 750GB, Thermaltake Shark, LC8850 850W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Domini ()

The Player ::

tnx za link do fraps-a, sm zdele poskusu program in sm kr zadovoln. Dost enostavn program za take k jst k nism lih geek. Zanima me sam, če kdo ve kam se shran textlog, kjer ti piše celotno poročilo o testiranju? Na uradni strani programa piše, da tm k sm ga inštaliru (D\programi\fraps), pa sm šu iskat pa nč :|
mogoče kak hint?
Drgač so rezultati dost dobri
stalker mi laufa na med 100 FPS-300 FPS (sam a ni to mal velik za mojo grafo?) (vse na high, aa na 4x, resolucija 1024x786)
gothic me je pa razočaru, laufa mi približno 0 FPS-100 max pa še zmerm mam občutk, da se špil zatika. SLučajn ve zakaj?
bom še mal pogledu pa hvala :D
zdej morm sam še pogledat kok je povprečje na pravih testih.
LP

R33D3M33R ::

To je zato, ker FPSji močno nihajo.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

The Player ::

jp, vem, da FPs-ji močno nihajo, sam še zmerm nism pričakoval tako velikih rezultatov. Pri nezahtevnih področjih (pri stalkerju) se dobil tudi do 500 FPS-jev:)) , ampak najvelkrat je blo pa med 100 in 300 FPS-jev. Lahko bi dal povprečje, ampak še zmerm nism najdu tistga textlog-a k ti not vse piše, ne vem zakaj ga ni :|
šel sm ga iskat tam kjer sm inštaliru program, saj tako piše v navodilih.
LP

Domini ::

Jaz sm meu z svojo GTX280 tudi do 1000 fpsjev pri Stalkerju, Crysis na very high na visti povprečno 45 fpsjev.
Ma dobi si GamerOSD, lahko zajameš sliko, lahko posnameš video, kaže ti fpsje in še in še in še več bonbončkou zravn je ... ;)
Asus Rampage Formula X48, Core 2 Quad Q9300, Ballistic Tracer Black 2Gb 1066,
Asus Nvidia GTX280 1GB, Western Digital 750GB, Thermaltake Shark, LC8850 850W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Risen II: Dark Waters (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9417099 (12371) kratos
»

Arcania: Gothic 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
25837008 (29900) Izi
»

Gothic 3 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
43042250 (21498) Lonsarg
»

PC igre @ 2006

Oddelek: Igre
272848 (2023) bajsibajsi
»

UNREAL 2 The Awakening (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1308348 (5263) vander

Več podobnih tem