» »

Prepovedan vstop na Hrvaško - kako čez mejo?

Prepovedan vstop na Hrvaško - kako čez mejo?

«
1
2

Zero One ::

Problem je sledeč: trenutno imam prepovedan vstop v Hrvaško, vendar moram do konca septembra od tam odpeljati camping prikolico, sicer me čaka kazen in odpoved rezervacije parcele naslednje leto. Zanima me, kako izvajajo prepoved vstopa. Imajo na vseh mejnih prehodih seznam oseb s prepovedanim vstopom? Kakšna je kazen, če me dobijo šele, ko se peljem nazaj v Slovenijo? Za prikolico imam urejeno carino (na drugo osebo), tako, da to ne bi smelo predstavljati problema. Lahko na Slovenski embasadi na Hrvaškem zahtevam varen prehod nazaj?
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.

kixs ::

Najlazje bo, ce ti jo nekdo drugi pripelje.

imagodei ::

Prvič, drugače je Ambasada, ne embasada.

Drugič, očitno te odnos precej jebe, saj imaš tudi na slo-techu naziv persona rudis. Jebat ga, če se človek ne zna obnašat, pač plača ceno.

Tretjič, a imaš tak gnil odnos do ljudi, da nimaš niti enega kolega, ki bi ga lahko prosil, da ti iz Hrvaške odpelje prikolico? V izogib problemom, lahko napišeta potrdilo v slo in hr ter ga overita pri notarju.
- Hoc est qui sumus -

Zero One ::

Prvič, drugače je Ambasada, ne embasada.

Drugič, očitno te odnos precej jebe, saj imaš tudi na slo-techu naziv persona rudis. Jebat ga, če se človek ne zna obnašat, pač plača ceno.

Tretjič, a imaš tak gnil odnos do ljudi, da nimaš niti enega kolega, ki bi ga lahko prosil, da ti iz Hrvaške odpelje prikolico? V izogib problemom, lahko napišeta potrdilo v slo in hr ter ga overita pri notarju.


Si končal s psihoanalizo preko interneta na podlagi naziva, podeljenaga s strani moderatorjev, in enega posta? No, če si, prosim prispevaj k temi oziroma ne piši vanjo.
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.

imagodei ::

Ne boš verjel, v mojem postu se v bistvu skriva nasvet in odgovor na tvoje vprašanje. ;)
- Hoc est qui sumus -

Zero One ::

Tretjič, a imaš tak gnil odnos do ljudi, da nimaš niti enega kolega, ki bi ga lahko prosil, da ti iz Hrvaške odpelje prikolico?


Tole bi more or less držalo, potrdil in prevoznikov pa ne mislim plačevati.
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.

opeter ::

Tole bi more or less držalo, potrdil in prevoznikov pa ne mislim plačevati.


Hja, potem bo tvoja prikolica ostala tam na milost/nemilost hrvaškim huliganom. Odločitev je seveda tvoja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

wtf?

kaj si clan balkanske mafije?

drugace lahko g Prastalo pomaga.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

#000000 ::

Idi preko šume :)) Se pa zna zgodit da ti ne bodo pustili prit k njim, pa magari mel 100 prikolic za odpelat. Verjetno bi slovenci ravnali enako, sploh pa zdej ko je šengen.

Vzam kolega sabo, overovi zadevo pri notarju, magari nes poštemplat na cro ambasado.

AndrejS ::

Parcela ti itak nič ne koristi, tako da ne potrebuješ rezervacije za naslednje leto. Za kazen pa jim lahko pošlješ dopis , da ne moreš odpeljat ker imaš prepovedan vstop, in lahko iz nje tudi kres naredijo...

Hardstyle ::

Ja pa idi na neki xy mejni prehod z Hrvaško pa prestopi mejo z osebno izkaznico pa je. Verjetnost, da gredo gledat v računalnik je mala. Pač tvegaj.

Yossarian ::

Verjetno se zavedaš, da na kakršenkoli način boš že prestopil mejo, jo boš prestopil nezakonito?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

T-Majo ::

Kira komedija =D

Kaj si pa naredu da te preko ne spustijo? Če ni skrivnost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

Zero One ::

Verjetno se zavedaš, da na kakršenkoli način boš že prestopil mejo, jo boš prestopil nezakonito?


Kar se mene tiče, mi nimajo nobene pravice omejevati dostopa do zasebne lastnine in plačane parcele.

Aja, update: Šel sem po običajni poti (mejni prehod Sočerga) in prečkal mejo brez komplikacij.


Kaj si pa naredu da te preko ne spustijo? Če ni skrivnost?


Prehod meje brez dokumentov, izgred na postaji mejne kontrole, oziroma nekaj v tem stilu je pisalo, moja hrvaščina ni ravno na nivoju. :(
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zero One ()

imagodei ::

Zero One> "Kar se mene tiče, mi nimajo nobene pravice omejevati dostopa do osebne lastnine in plačane parcele.

Smeh! Očitno je oznaka poleg tvojega nickname povsem upravičena - ali pa ne, imamo še eno, ki je bolj na mestu, hehe >:D. Tuja država ti pove, da si PERSONA NON GRATA in ti bi filozofiral, kako ti nihče nima pravice omejevati dostopa do osebne lastnine? Pa kaj misliš, da se v peskovniku igraš z Marjetico, ki ti je vzela lopatko pa kanglico - pardon, tvojo osebno lastnino?

Saj ne moreš verjeti, kakšni kekci se sprehajajo med nami.
- Hoc est qui sumus -

Zeberdee ::

Jaz sem bil lanskoleto 2 tedna brez pasuša, res pa, da sem šel čez mejo z a6 ko.

mtosev ::

Prehod meje brez dokumentov, izgred na postaji mejne kontrole, oziroma nekaj v tem stilu je pisalo, moja hrvaščina ni ravno na nivoju. :(

lool

rabo si pop tv poklicat da bi bil na tvju
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

T-Majo ::

A prav po TV je bil ta škandal?

T-h-o-r ::

ne, še enkrat preberi mtosev post, ker je slovnično slab
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

BC3 ::

dovolj je že na pol pokajen džoint v pepelniku, da ti prepovejo vstop za par let (poleg kakih dvestotih evrov kazni)...
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BC3 ()

Azrael ::

Meni ni samo to jasno, kako lahko narediš izgred na Slo-Hr meji?

Razen, če si kak problematik ali fuzbalerski razgrajač, ki iziva in žali doler jih ne dobi po pi..., ni možno.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

imagodei ::

Zero One> "Aja, update: Šel sem po običajni poti (mejni prehod Sočerga) in prečkal mejo brez komplikacij."

Ahm. Še nazaj moraš priti. S prikolico. Nazaj grede ti jo bojo mal pogledal, mogoče bodo tudi kak dokument malo bolj natančno v roke vzel. Sploh če se boš začel potit in jeclat. >:D

No, saj ne morem verjeti sebi, kakšna dobra dušca sem, ampak v bistvu ti pa res ne privoščim, da bi te Hrvati drkal v glavo. (Pa še predvolilna tekma bo spet s tem začinjena...)
- Hoc est qui sumus -

sidd ::

Glede hrvaške meje...dovolj je že da se ob 2.-i uri zjutraj na avtobusu nasmehneš hrvaškemu cariniku, pa že celi bus stoji zato ker nisi vljuden. ;)

kr nekaj..
no idea for signature
signed
I

djordjevic ::

Ko smo že pri hrvaških carinikih. Že lep čas opažam, da so hrvaški mejni organi (velja vsaj za mejni prehod Gruškovje - na Bregani so bili svojčas problematični; zlasti ena na crew-cut postrižena grdoba od ženske, ki očitno ni mogla drugače prilest više, kot da je razmetala vsak avto, ki ga je vozila oseba z letnico rojstva 80 naviše) ne samo korektni, ampak precej bolj prijazni od naših nadutežev (policija, carina - isto), ki - od vstopa v Šengen eksponentno - prav tekmujejo, kdo te bo bolj grdo pogledal, ko prečkaš mejo. Slovenske državljane, mater. Me prav zanima, kako se počutijo tujci. In glede avtobusov - so naši, ki lepo razmetavajo gastarbajtere, da jim lahko celi srečni odvzamejo dva kozarca vložene paprike ali pa tri kose slanega sira.

edit: typo

Zgodovina sprememb…

BluPhenix ::

Prepovedan vstop na Hrvaško - kako čez mejo?


Ilegalno?

ČE te dobijo na hrvaškem, ko imaš prepoved te, v kolikor se ne motim lahko strpajo v zapor. Sam veš ali se ti splača reskirat.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Blinder ::

Jas ti lahko peljem, povej kolko placas:D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jype ::

djordjevic> ne samo korektni, ampak precej bolj prijazni od naših nadutežev

Jaz sicer redko prečkam mejo, ampak od leta 97 naprej nisem imel slabih izkušenj. Sem pa seveda vljuden. Čeprav baje zgledam kot klošar oz. hipi, me še niso "naključno izbrali" za kakršenkoli dodaten pregled.

MadMax ::

Prepovedan vstop na Hrvaško - kako čez mejo?


Ilegalno?

ČE te dobijo na hrvaškem, ko imaš prepoved te, v kolikor se ne motim lahko strpajo v zapor. Sam veš ali se ti splača reskirat.


Njemu se morda ne splača, nam pa se ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zero One ::

Kaj eni res ne znate brati? Na Hrvaškem sem že, danes sem pospravljal okoli prikolice, jutri jo pa odpeljem nazaj.
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.

Karaya 52 ::

Veliko sreče pri povratku. Bom gledal dnevnik.

MadMax ::

Oglasi se ko boš spet v SLO 8-)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mtosev ::

Kaj eni res ne znate brati? Na Hrvaškem sem že, danes sem pospravljal okoli prikolice, jutri jo pa odpeljem nazaj.

cez kater prehod gres nazaj?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PaX_MaN ::

Zdaj pa upaj, da ni na tem forumu kakšnega tapravega slovenca (saj veš tisto o sosedovi kravi?), ki bi bil tako podpasen in obvestil hrvaške carinike, da bo v ne tako daljni prihodnosti mejo prestopil "Nekdo, ki je v vaši državi persona non grata. Ne morte zgrešit, prikolico fura."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

mtosev ::

Zdaj pa upaj, da ni na tem forumu kakšnega tapravega slovenca (saj veš tisto o sosedovi kravi?), ki bi bil tako podpasen in obvestil hrvaške carinike, da bo v ne tako daljni prihodnosti mejo prestopil "Nekdo, ki je v vaši državi persona non grata. Ne morte zgrešit, prikolico fura."

js bi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MadMax ::

Nenene, raj vidim da ga čez spustijo.
Bom lahko čez nesposobneže na meji bentil z razlogom :D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tx-z ::

Hrvatje na meji itq niso normalni.... Sm šu s popolnoma praznim avtom, edina stvar k sm meu sabo so bli dokumenti pa prazn nahrbtnik(šu sm samo jest v slovenijo, k tm v Umagu nism še najdu konkretne picerije:)) ); pa so šli vse prečekirat k jim je blo sumliv da nč nimam ....jst jih pa itq nism čist nč razumeu, še takrat k je reku da nj stopm iz avta sm ga sam čudn gledu:)) Po 20minutnem iskanju nvem česa so pa le ugotovil da mogoče pa res nimam nč pa so me spustil naprej;

enmu znancu pa njegoumu frendu so pa rekl da oni vejo da mata s sabo droge in bol da prznata da jih mata kt da jih dobijo...Pa pol so ju še in še prepričval da nej pokažeta kje mata skrito drogo, pa da če povesta da jima naujo nč, sam da povesta...pol so jima cel avto pregledal, slekl, skratka.....8-O Nenormalno...
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

mtosev ::

eni mamo tudi hr drzavljanstvo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Opkow ::

MadMax: Na forumu se bo oglasil cez cca 3 leta, da je uspesno prisel v Slovenijo...

//Beri med vrsticami ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

djordjevic ::

zigam: To na prehodu Bregana, ne? Nam se je isto zgodilo pred enimi 5 leti. Clio, dva para in šotor pa dve potovalki. Še preden sem pomolil pasoš graničar-naciju od babe, praša, kaj imamo s sabo. Kaj kaj? Par flaš vina pa šteko čikov. Kaj pa droge? Nimamo. Jebote, na fukferien gremo, si mislim. :) Imate neke droge? Nimamo. Če jih mamo, naj povemo, ker sicer bo poklicala enoto s psi, pa mi bojo razfukali avto. In evo, kolega mi namigne, da ma džojnt v žepu. Pa ne da bi prej kaj povedal, jasno. Naci v hišici jasno čuje in pol smo se cmarli 2 uri na soncu, njega so zapisali, jaz sem bil priča, jih nisem kaj preveč šljivil. Samo majo pa finto - good cop, bad coop. Tale naci tip je pušla rdeče marlboro 100's, notri pa so meli eno fino zapisnikarco Ivano. Medtem ko je prva težila ko pes, sma se z drugo lepo vse zmenila. Med drugim tudi to, da se dečko z džojntom lahko vrne čez mejo čez nekaj dni, čeprav mu vmes poteče pasoš. No in smo zrihtali, kolikor vem pa ni na dom dobil niti obvestila, da je karkoli bilo - kot so mu tudi tam obljubili, češ da gre samo za njihovo evidenco. Ampak ne moreš verjet. Preden so se spravli na nas, sem videl dva zdredana tipa, kak zapuščata policijski kontejner, za nami pa so spokali z avtobusa ene 12 mladostnikov. Same drill.

V-i-p ::

Prepovedan vstop na Hrvaško - kako čez mejo?

Hmm, Hrćki ti uslugo delajo, ti pa rineš z glavo skozi zid? Slaba to, slaba...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Pyr0Beast ::

Čisto odvisno od carinika oz. modela kateri dela tam ... So me že na Hr meji pozdravili, ko me na slovenski niso ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

perci ::

eni mamo tudi hr drzavljanstvo

Kako to misliš tudi? Katero pa še imaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Ziga Dolhar ::

Perci: nekoc je nekdo na forunu spraseval, kaj se zgodi, ce imas dvojno drzavljanstvo (in je eno od njih slovensko).

Mtosev je trdil, da sledi izgon iz drzave.

Zdej mene resno zanima, kateri dve ima mtosev, in glede na to, da je se vedno tu, zakaj se oglasa v 'volilnih' temah in govori kako bo/je volil ... :-P
https://dolhar.si/

Invictus ::

Ne vem kaj sploh pizdite nad cariniki. jaz nisem imel nikoli problemov, tudi ko nas je šlo več tipov čez mejo na "pijanske" počitnice s pijačo in hrano v avtu.

Vem pa iz pripovedovanja drugih, da so ljudje včasih prekleto nesramni do policajev in carinikov. Itak da jih potem pregledajo po vseh luknjah (človeških).

Ampak taka je njihova narava dela. Pregled vozil zaradi vnosa ilegalnih in prepovedanih substanc. To mora on opravljati po dolžnosti.

Jaz imam na vseh mejah pozitivne izkušnje, pa sem z avtom hodil po celi Evropi še preden je bil Šengen.

Malo čitanja knjige o bontonu vam ne bi škodilo ...

Kar se tiče Zero_One in podobnih, pa en nasvet ...

Praktično v vsako sosdenjo državo se da iti z osebno izkaznico. Ko to pokažeš te praktično avtomatzsko spusti čez. Medtem je pri potnih listih problem, ker ga mora obvezno preveriti (šengenska meja), če ni bil mogoče ukraden, ali če ni osebna na prepovedanem spisku. Jaz nisem uporabljal potnega lista že precej let. V zadnjo sem šel v Bosno, pa še tja se sedaj da iti z osebno (pa tudi prej niso težili, ko sem bil 100% da se gre lahko v Bosno z osebno).

LP I.

opeter ::

Kaj, mtosev je dvojni državljan? Mogoče pa je hrvaški špijon, ki želi bojkotirati naše volitve... :P
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Genetic ::

Kaj, mtosev je dvojni državljan? Mogoče pa je hrvaški špijon, ki želi bojkotirati naše volitve... :P


Balkanski spijun ...

mtosev ::

Perci: nekoc je nekdo na forunu spraseval, kaj se zgodi, ce imas dvojno drzavljanstvo (in je eno od njih slovensko).

Mtosev je trdil, da sledi izgon iz drzave.

Zdej mene resno zanima, kateri dve ima mtosev, in glede na to, da je se vedno tu, zakaj se oglasa v 'volilnih' temah in govori kako bo/je volil ... :-P

nekje so rekli da ne mores met dveh. cene kdo narobe pove/zavede nekogar oz mene nisem jaz kriv. je pa vse ok.

Kaj, mtosev je dvojni državljan? Mogoče pa je hrvaški špijon, ki želi bojkotirati naše volitve... :P

dvojno je dobro za mamo, ker ima hiso 30m od morja pa ne rab placat neke dajatve HR.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

ahac ::

eni mamo tudi hr drzavljanstvo


Drugim nam pa za Hrvaško dol visi. Nimajo nič, kar ostali svet ne bi imel.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

perci ::

Žiga, če se ne motim, je Saša (se opravičujem, če sem zamešal) govoril, da ne moreš imeti dvojnega državljanstva. To seveda ni res. Poznam kar nekaj ljudi, ki imajo srbsko in slovensko.

Mtosev je ze povedal, da ima hrvasko drzavljanstvo, ne vem pa katero je drugo. Makedonsko - sklepam po priimku?

Sej sem mal tut razmisljal, ce ima morda slovensko, vendar potem bi se gotovo znal sporazumevat v slovenščini.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretečen potni list (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6510401 (8545) deleted
»

V Srbijo z osebno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5114611 (12752) jero_no1

Blaznost na slovensko-hrvaški meji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23638343 (31968) ADIJOOO
»

Pristojnosti policistov na mejnih prehodih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821011 (17998) Tomi
»

Nujno: čez mejo z poteklim potnim listom

Oddelek: Loža
4911735 (10716) bluefish

Več podobnih tem