» »

Mrtev piksel ali...?

Mrtev piksel ali...?

dr.Akula ::

Vem sicer kaj mrtev piksel je, ampak še nikoli ga nisem videl, tako da ne vem za kaj naj smatram tole kar hodi po mojem LCDju.
Torej v notranjosti ekrana hodi nekaj, kar je podobno miniaturni mušici. Če bi bil mrtev piksel bi bila stvar najbrž na miru ali kaj? Je možno, da je pod ekran res kakšna živalca?
ni podatka

bluefish ::

No, mrtev piksel vsekakor ni, saj bi le te, kot si že ugotovil, miroval. Da pa bi vanj prišla kakšna mušica pa tudi dvomim. Poskusi narediti eno fotko s tistega dela.

tomi_m ::

Če se sprehaja potem je morda "živi" pixel :)

bluefish ::

Bolj "živahni" piksel :).

dr.Akula ::

Resno, izgleda kot mušica približno milimeter x milimeter. Giblje se v spodnjem levem kotu. Bom malo posnel, če bo potem še tam :D
ni podatka

dr.Akula ::

Žal je fotoapartu z možnostjo snemanja crknila baterija, tako da sem lahko naredil le fotografijo z nekim plastik-fantastik fotoapartom. Če kdo hoče bom pozneje posnel.

 Slika

Slika

ni podatka

tilinho20 ::

Testriraj ekran z Dead pixel tester!

dr.Akula ::

Je blueFish že povedal, da ni mrtev piksel, ker bi bil na miru. Hvala vseeno.
Bi to lahko bila kakšna smet ali je notri res zašla manjša mušica.
ni podatka

KoMar- ::

Jao, zakaj se folk oglaša, če nima pojma... skratka - ja, to je verjetno mušica oz. nek majhen organizem, ki je zašel med sprednje plasti LCD monitorja. Na Google napiši

lcd screen little insects

in boš videl, da nisi edini s tem problemom :)

dr.Akula ::

Hvala marko, upam da stvar čimprej crkne in pade dol. Kako drugače se je najbrž ne bom znebil.
ni podatka

Izi ::

Mušice, črvički in podobna golazen v LCD-jih so precej pogost problem, ki se ga uporabniki sploh ne zavedajo.
Pri meni je precej čisto pa se v povprečju enkrat na tri leta znajde v vsakem LCD-ju kakšna živalca.

LCD-ji imajo osvetlitev od zadaj, drugače ne bi na ekranu nič videl in med tisto zadnjo belo površino, ki je močno osvetljena in pa stekleno ploščo na kateri se prikazujejo slike, je kakšen milimeter oz. še malo manj prostora.
Tja lahko zleze čisto vsaka majhna živalca, ki pride do monitorja.
Prostora je ravno toliko, da potem ko živalca pogine ne more pasti ven, ker je dejansko vedno malo stisnjena. Tako bo tam ostala za vedno.

Z mrtvim pikslom ne moreš zamenjati, ker gre za precej večjo zadevo, ponavadi okoli 10 pikslov, ki se vsake toliko časa premika po ekranu.
Ker te živalce živijo ponavadi samo par dni bo tudi tvoja tam prej ali slej poginila in črni flek bo za vedno ostal na tistem mestu.

Pomaga samo popolna razstavitev monitorja in odstranitev mrtve živalce.
To sem počel že kar precejkrat.
Je pa zadeva precej komplicirana in če nisi elektronik se je raje ne lotevaj sam ampak monitor nesi na servis. Seveda šele takrat ko bo živalca poginila, ker drugače še vedno obstaja možnost, da zleze ven.

Razdiranje monitorja je problem zato, ker se ga lahko razstavi samo iz zadnje strani, ti pa moraš priti čisto do prve steklene plošče, kar pomeni, da je potrebno monitor razstaviti popolnoma do konca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

dr.Akula ::

Ok, stvar je taka: žival je crknila v nedeljo, točno na sredini ekrana. Od ponedeljka do danes me ni bilo doma. Ko sem komp danes priklopil in pogledal, če je stvar še tam je seveda bila. Jebi ga, sem rekel in šel gledat film. Potem sem šel malo čekirat slo-tech in ko malo gledam kje je ta črna pikica, je kar naenkrat ni bilo več tam :D. Sicer ne vem, če je mogoče, ampak med filmom sem pri enem prizoru malce "cviknil" in s kolenom kar močno pribil v mizo. Mogoče je pri tem, ko se je ekran zarukal tudi insekt padel dol.

Drugače pa hvala vsem za nasvete.

EDIT: Sem šel pregledat ekran z dead pixel tester na belo ozadje in če ekran pogledam od zgoraj je na dnu res neka pikica. Lepo to ;)
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.Akula ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrebna pomoc pri nakupu laptopa preko bolhe

Oddelek: Pomoč in nasveti
203997 (3008) opeter
»

Mrtev piksel na zaslonu novega prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8411657 (9760) coffeetime12
»

Mrtvi piksli

Oddelek: Pomoč in nasveti
161535 (1200) JOKER
»

mrtvi pixli

Oddelek: Pomoč in nasveti
408081 (7041) Pyr0Beast
»

POmoč (dead pixel) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595643 (4702) Izi

Več podobnih tem