» »

[Ubuntu server 8.04] - povezava se prekine

[Ubuntu server 8.04] - povezava se prekine

shorvat ::

Lep pozdrav,

imam OS Ubunti server 8.04 povezan z ruterjem (Linksys WRT54G/GL/GS). Na serverju imam naložen spletni strežni, SSH dostop in mysql bazo. Ko resetiram računalnik mi normalno deluje odhodna in prihodna povezava. Dostop iz drugih računalnikov (v lokalnem in zunanjem omrežju) mi deluje tako kot mora. Čez nekaj časa pa se povezava prekine. Serverja ni mogoče pingati oz. se ne odziva. Vseeno je na serverju dostop do neta omogočen. S pomočjo wget lahko snamem datoteke iz neta. Ping lokalnega ipja na mrežni kartici se tudi ne odziva, če pingam iz istega računalnika (ping samega sebe preko IPja od mrežne kartice).

Kakšna ideja?

pogooglal sem že vse mogoče, pa nisem našel nič pametnega. tudi na bug reportu od ubuntuja ne najdem podobnega buga

je ubuntu server primerna izbira za komercialni strežnik? bi bilo mogoče pametneje izbrati FreeBSD?

lp, sašo

shorvat ::

Prišlo je do pomote. Niti sam server nima dostopda so interneta. Ukaz ifconfig mi izpiše podatke iz katerih je razvidno, da je mrežna kartica izgubila povezavo (ip-ji niso razvidni)

zakaj se povezava kar sama od sebe prekine?

imam statični ip, dhcp na ruterju je izklopljen

lp, sašo

G-man ::

Napiši kaj povedo ukazi ifconfig in dmesg.

shorvat ::

ko pride naslednjič do izpdada, bom sporočil te podatke. predvidevam, da je prišlo do te težave zaradi dhcp storitve, ki je takrat na routerju bila še vklopljena. čeprav sem imel dodeljen statični IP na serverju je (verjetno) mogoče, da je dhcp ob prekinitvi dodelil drugi IP. včeraj pa je še moj ISP imel težave na našem območju, in je možno, da je tudi s tem vse skupaj povezano, saj so vmes resetirali router (remoute reset). sedaj sem na routerju dhcp izklopil, pa bom videl, če bo še vedno do te težave prihajalo. če bo zadeva laufala kak teden, pa informativno sporočim, da je težava odpravljena.

je možno v logih preveriti (in kje), če je prišlo do izpada povezave v času, ko sam nisem preverjal dostopnosti. možno bi bilo, da se zvečer povezava prekine in sama spet vzpostavi in zjutraj deluje. to se naj nebi dogajalo, ker bom na serverju gostoval svojo spletno stran in pač v tistem času ne bo dostopna.

je možno nastaviti, da se logi od mrežne kartice vpisujejo v posebno log datoteko?

G-man ::

To boš našel v /var/log/daemon.log

shorvat ::

Sep 11 15:19:54 server dhclient: No DHCPOFFERS received.
Sep 11 15:19:54 server dhclient: No working leases in persistent database - sleeping.
Sep 11 15:27:05 server dhclient: DHCPDISCOVER on eth0 to 255.255.255.255 port 67 interval 5
Sep 11 15:27:10 server dhclient: DHCPDISCOVER on eth0 to 255.255.255.255 port 67 interval 9
Sep 11 15:27:19 server dhclient: DHCPDISCOVER on eth0 to 255.255.255.255 port 67 interval 10
Sep 11 15:27:29 server dhclient: DHCPDISCOVER on eth0 to 255.255.255.255 port 67 interval 13
Sep 11 15:27:42 server dhclient: DHCPDISCOVER on eth0 to 255.255.255.255 port 67 interval 18
Sep 11 15:28:00 server dhclient: DHCPDISCOVER on eth0 to 255.255.255.255 port 67 interval 6
Sep 11 15:28:06 server dhclient: No DHCPOFFERS received.
Sep 11 15:28:06 server dhclient: No working leases in persistent database - sleeping.


pripel sem zadnji del te datoteke. kaj pomeni tale zadeva? No DHCPOFFER in DHCPDISCOVER on eth0?

na routerju imam izklopljen dhcp.

tole je v datoteki interfaces:

# This file describes the network interfaces available on your system
# and how to activate them. For more information, see interfaces(5).

# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback

# The primary network interface
auto eth0
iface eth0 inet static
address 192.168.1.55
netmask 255.255.255.0
network 192.168.1.0
gateway 192.168.1.2

BaRtMaN ::

Če si na ruterju izklopil DHCP, moraš na strežniku za ta eth vmesnik nastaviti statični IP! Če to napraviš pa DHCP pravzaprav sploh ni potrebno izklopiti.

Na kakšnem ruterju se lahko določi, da DHCP določenim MAC adresam dodeli vedno en in isti IP naslov. Tako lahko pustiš na obeh napravah vklopljen DHCP, kateremu samo natančneje definiraš obnašanje.

shorvat ::

imam router od iskratela (proteus xxx) (zelo zelo boren nabor funkcionalnosti). na mrežni kartici na serverju imam nastavljen statični ip. ampak se v daemon.log še vedno pojavljajo vpisi z DHCP*. kaj to pomeni?

BaRtMaN ::

To pomeni, da na vmesniku eth0 poskuša klient dhclient pridobiti IP naslov preko DHCP.
- na vse naslove omrežja (255.255.255.255 oz. broadcast) pošlje DHCPDISCOVER
- v kolikor je na omrežju strežnik za DHCP, se bo ta (glede na konfiguracijo) oglasil z DHCPOFFER. Če se to ne zgodi, se klient time-outa, kot v tvojem log-u.

Moja statična konfiguracija izgleda takole:
auto lo
iface lo inet loopback

iface eth1 inet static
address 192.168.1.10
netmask 255.255.255.224
gateway 192.168.1.5

auto eth1


EDIT: Ahaaa, ti si svojo tudi že nalimal. Problem je v tem, da imaš vrstico
auto eth0
pred statično konfiguracijo istega vmesnika. To vrstico premakni na konec statične konfiguracije, podobno, kot je pri meni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.10 SIOL IPTV in nastavitev dveh kartici

Oddelek: Pomoč in nasveti
103785 (3659) prastroj
»

Ubuntu in nedelujoč net

Oddelek: Operacijski sistemi
81789 (1605) Pyr0Beast
»

Ubuntu 7.10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1165685 (5111) stalker
»

T-2 linux nastavitev

Oddelek: Omrežja in internet
81709 (1313) andyrozman
»

Wireless in Linux

Oddelek: Omrežja in internet
121094 (924) shock

Več podobnih tem