» »

T-2 linux nastavitev

T-2 linux nastavitev

drejc ::

Situacija je taka. Komp preko switcha povezan na vdsl koncentrator in zadeva špila normalo v winsih po dhcpju. (kot LAN)

V Debian-linuxu se pa pojavi problem. V /etc/network/interfaces imam nastavljeno eth0 na dhcp in basta.

gw in masko sicer v winsih dobi sam, torej sumim da je treba zadevi nekak dopovedat linux kišti. Gledal sem v interfaces datoteki te opciji ki pa obstajata le za static, torej dhcp odpade ali kaj?

Ma kdo to fštiman na linuxu?


hvala!
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Malkec ::

Kaj imaš mogoče statični ip na t-2 ? Te lahko daš eth0 kr na static, pa vpišeš podatke, če te prav razumem. Malo lepše opiši kaj je sploh problem :))
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

drejc ::

Vredu je malkec, mam dinamičnega, ki pod winsi špona, pod linux-om pak ne...

Sicer mam problem zaenkrat rešen, ker sm usposobu stari dlink ruter in ga vtaknu met vdsl in linux kišto, katera pa nima problema z dhcp discoveryem na LAN-u.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Irmscher ::

V /etc/rc.conf dodaš pr rl0 (pač tist interface) "DHCP".

Pol pa samo še zaženeš /sbin/dhclient rl0.

Tko sm jz mel na fbsdju, cable ;)

drejc ::

Vem to jest. Samo net preko dhcp v nastavitvah, "kot so" (debian se razume, v winsih špila normalno) ne dela.

Sumim da moram ročno vpisat gw in netmask. Probu sm že z ifconfigom in ne radi. More bit neki z dhcp nastavitvam, al pa routam narobe.

Ma kdo kakšne izkušnje z MAC registracijo? (To nardi moj dlinkov ruter in zadeva dela).
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

b ::

Naceloma mora delat DHCP brez problema... Vsaj pri stranki, ki ima T-2.

Samo da preverim...

Ja, tako je:

# The primary network interface
auto external
iface external inet dhcp

V syslogu pa je tole:

May 24 11:20:38 localhost dhclient: Discarding packet with invalid hlen.
May 24 12:40:41 localhost dhclient: DHCPREQUEST on external to 172.18.2.2 port 67
May 24 12:40:41 localhost dhclient: DHCPACK from 172.18.2.2
May 24 12:40:41 localhost dhclient: bound to 84.255.xxx.xxx -- renewal in 43200 seconds.

Ali imas namescen dhclient, ali kaksen drug DHCP client? Vcasih se zgodi, da ima kateri od DHCP clientov tezave, se splaca poskusit se s kaksnim drugim (pump, dhcp-client, dhcp3-client, dhcpcd ali udhcpc).

ifupdown zna delat vsaj s tremi od nastetih, tako da samo odinstaliras tistega, ki ga imas trenunto (mislim da konfliktajo med sabo, tako da se prejsnji odstrani avtomatsko), in spet poskusis z ifup eth0.

Sicer pa, kaj ti sedaj javi, ko poskusas ifup-at interface?

drejc ::

dhclient mam...mi pa šopa dhcrequeste na 255.255.255.255 kar je kul za moj ruter...ako je prikloplen direkt na modem ne najde nix
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Malkec ::

Jaz še zdaj ne razumem v čem je sploh problem. Kaj ne dela?
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

andyrozman ::

Zdravo Malkec !

Problem je v tem, da mu racunlanik proba dobit IP a ne dela . Pri meni se je v zadnjih dneh zacelo pojavljat isto.

Jaz uporabljam FreeBSD in je do srede delalo vse OK, zdaj pa je nehalo. Poslal sem prosnjo za staticen IP, ki ga cakam sedaj ze vec kot mesec in pol, in zgleda da so zaceli delat na tem, samo neki bizgec je nekje naredil napako in ni dokoncal svojega dela... ali pa mi je samo pozabil poslal moj IP. In sedaj ne dobim IPja od DHCPja (error mi javi kot No DHCPOFFERS received) in staticnega IPja tudi nimam.

Andy
:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu: Kako releasati DHCP IP nalsov?

Oddelek: Omrežja in internet
71776 (1294) MrStein
»

[Ubuntu server 8.04] - povezava se prekine

Oddelek: Operacijski sistemi
81471 (1375) BaRtMaN
»

Ubuntu in nedelujoč net

Oddelek: Operacijski sistemi
81790 (1606) Pyr0Beast
»

T-2 in Linux

Oddelek: Omrežja in internet
143502 (2712) roscha
»

A kdo ve kako v Linuxu skonfigurirat zunanjo mrežo

Oddelek: Operacijski sistemi
161509 (1308) Yohan del Sud

Več podobnih tem