» »

visoke temperature procesorja

visoke temperature procesorja

rrookk ::

Pozdrav,
že eno leto uporabljam Acer 5520G, ki ima v sebi AMD Turion64 TL-56 1.8MHz in nVIDIA 8400M. Problem, ki sem ga opazil v zadnejm času pa je, da je npr. če je procesor obremenjen 15% njegova temperatura 72 stopinj. Če pa ga obremenim še bolj temperatura poskoči tudi na 90 stopinj. Ob daljši povišani temperaturi se tudi tuch pad ne odziva prav.
Kaj mi je storiti?
Glede na to da se je napaka začela pojavlati v zadnjem času me zanima kaj je lahko vzrok.
Je rešitev dodatni hladilni podstavek za notebook ali bi pomagala menjava termalne paste?

Hvala vsem za odgovore in trud!

Rok

LuGi ::

Odpri ga in bos videl koliko praha se je nabralo v filtru =) Zamenjava termalne paste tudi nebi škodla.

rrookk ::

Hvala za idejo. Res sm ga odprl in ugotovu da je reža pri ventilatorju zabasana s prahom. Po posegu se je temperatura v povprečju spustila za 15 stopinj. Z menjavo paste bom pa še malo počakal, najbrž je ta še čisto uredu.

blackbfm ::

Glede na to da se ti je nabrala taka količina praha, se ti je verjetno tudi pasta zapekla..podobno kot na enem kompu ki sem ga rihtu. Bi blo pametno očistit in nanest novo. Jz sm čistil strjeno pasto z acetonom, je pa res da moraš ful pazit da ti aceton kam ne uide recimo na plato...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11824715 (4475) Valvoline
»

Pregrevanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
386948 (5950) MasterTade
»

Preglasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
434197 (3721) mersault
»

pregrevanje AMD-QL-60

Oddelek: Pomoč in nasveti
12981 (835) popster
»

S čim spucati procesor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
271909 (1334) BigWhale

Več podobnih tem