» »

pregrevanje AMD-QL-60

pregrevanje AMD-QL-60

miha666 ::

Pozdrav!

Imam toshibo (prenosnik) L350D, z AMD procesorjem Athlon X2 QL-60, 1900 MHz. In sicer se mi je proc. začel pregrevat. Rač. bo star čez 2 meseca 2 leti. Že od začetka se je proc. kar segreval, ampak delal brez problemov. Takrat sem uporabljal XP-je. Nato sem hotel zamenjati z win7(64bit) in se je pojavil problem->win7 niso podpirali hladilnika za procesor....da sem to pogruntal sem ene parkrat(10x) zagnal rač. a ko je prišel do win okolja se je ugasnil...->nato sem poskusil 32bit verzijo in je delal ok.....

Sedaj se mi je pa začel ugašat in preverim temp. in je ob polni obremenitvi temp. proc. skoraj 100 stopinj!!!! kar je pa krepko preveč, a ne!? Uporabljam hladilnik za prenosnik oz. podstavek z ventilatorjem....

Prosim za nasvete...garancija je še samo 2 meseca... Ali se sploh v takem primeru prizna garancija? Kaj se sploh lahko naredi?
Ali lahko problem rešim, če naložim XP? Kaj svetujete? Ali je možno da sem s tistim poskusom nalaganja win7 (64bit) uničil procesor in se to pozna šele danes??? Zanima me še normalna delovna temperatura, če ima kdo mogoče isti procesor oz. prenosnik???

Hvala za nasvete in lep pozdrav!!!

popster ::

probaj spihat ven prah in preveri task manager

Pyr0Beast ::

Nabral se ti je prah. Načeloma za njegovo odstranitev računajo še pa še in garancija v takem primeru ne velja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

miha666 ::

ok, sem se pozanimal...hočejo od 35-45 evrov, ker je fora da bi mogel nest na pooblaščen servis od toshibe(distributor za slo), da mi garancija še vedno velja. Glede na to, da je do tja še 2 meseca sem reskiral...in mi ni žal!!!

Dela super :)) razstavil-posesal-sestavil...delovna temp. je pri max. obremenitvi znižala iz 104 na 74 stopinj :)))))))

zanimivo ja...oni bi pa meli kr 40 evrov za 10 minutk->carji :)))

Hvala in LP!

popster ::

zamašiš nos in pihneš - 1 minuta in malo čihanja:D

Pyr0Beast ::

Pihanje nima efekta na nabrano umazanijo, razen tega da se malo pokadi.

74 je še vedno rahlo visoko a bolje kakor nič.
Sam tudi zamenjam termalno pasto, ko zadevo odprem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

popster ::

Sej prah ni umazanija:P

Pyr0Beast ::

Prah + Drobtine + Lasje = Umazanija
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Prah z vlago v zraku tvori svinjarijo, pri kateri je večinoma še kompresor prešvoh, je potrebno še s čopičem počistit zadeve. Se strinjam s PB, da je potrebno po dveh letih, za popoln efekt, zamenjati tudi termalno pasto, tako da temeljito čiščenje zbije temperature v idle na cca 50 stopinj pri AMD in pod 50 pri Intel, za kar pa je potrebno kar cela urca dela, če to obvladaš, drugače pa še več.
Tisti, ki niso vešči tega dela, bolje, da nesejo prenosnik na servis in reskira tistih 45EUR, problem je samo v tem, da so zelo redki servisi, ki to naredijo tako, kot je potrebno. Škoda, ki jo lahko z nepravilnim posegom v prenosnik narediš, večkratno presega ta znesek.

Pyr0Beast ::

Indeed. Prah se včasih tako zbije skupaj da je kot cement.
Svoje doda še vročina in zadeva je primerna za kakšen lepotilni tretma v topli vodi. Zobna ščetka pogostoma pomaga.
Sam sem videl, da včasih ni dovolj samo odstraniti prah ki se je nabral med ventilatorjem in samim hladilnikom temveč tudi sčistiti sama rebra hladilnika v notranjust, kjer se fini prah zarine kake pol cm noter in ga običajno pihanje ne spravi ven, pretok pa se kljub temu ovira.

S prenosniki je pa tako da je treba zadevo narediti kvalitetno, da ne boš potem še enkrat odpiral. Namreč vsakič ko to narediš ohišje oslabi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

popster ::

No meni se je prenosnik valjal na prašni polici. Potem je začel metat ven zaradi temperatur. Sem pihnu fajn notr v ventilator in se je kar pokadilo. Zdaj dela vredu.

Drugače pa mam res vžgan distributed computing tko da je poraba CPU skozi 100%, (se pravi je blo to tudi dosti krivo zraven umazanije)

miha666 ::

popster je izjavil:

No meni se je prenosnik valjal na prašni polici. Potem je začel metat ven zaradi temperatur. Sem pihnu fajn notr v ventilator in se je kar pokadilo. Zdaj dela vredu.

Drugače pa mam res vžgan distributed computing tko da je poraba CPU skozi 100%, (se pravi je blo to tudi dosti krivo zraven umazanije)


in ka maš od tega???

popster ::

in ka maš od tega???

utiliziran računalnik, za katerega sem prepričan da se ne pregreva


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pohitritev računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
141450 (1129) Han
»

HP Probook 4730s

Oddelek: Pomoč in nasveti
253897 (2689) maestroarte
»

Pregrevanje prenosnika HP DV-7

Oddelek: Pomoč in nasveti
142135 (1972) solatko
»

prenosnik HP 6735s se greje

Oddelek: Pomoč in nasveti
424062 (3662) jan01
»

Prenosnik zažiga ...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111094 (810) AndrejS

Več podobnih tem