» »

S čim spucati procesor?

S čim spucati procesor?

Pero_SLO ::

Zanima me s čim naj spucam procesor, da bo šlo čim več paste stran iz procesorja (kakšno razrečilo), ker bi rad dal novo gor in bi bilo dobro da bi šlo čim več delcev ven iz procesorja. Če je treba uporabiti kako posebno tekocino za odstranitev paste?

Thx, Pero

kalcek16 ::

Oj jaz sem procesor spucal kar s 70% alkoholom in palčkami za ušesa ali navadno vato.

alien-w ::

Alkohol (pa ne kakšnega piva ali jagodne vodke :P ), temveč nek čimmanj razredčen alkohol ali aceton.

Matek ::

Lahko ga tudi z šamponom ter vodo umiješ in eno staro zobno krtačko, samo pazi da ga boš fajn obrisal in posušil, da ne boš pol stika naredu, pa nežen bodi:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Han ::

Aceton je že skoraj premočno topilo. Razredčen alkohol (etanol) bo kar v redu...

AnWar ::

Sesalec>:D

ferjan ::

večji del odstrani z robčkom in alkoholom...preostalo pa z radirko

FANATIK ::

Baje (JAE d.o.o.) da Arctic silver III ni dobra za AMD procesorje, ker je preveč električno prevodna. Je to res?

msmiha ::

Eh kdo ti je te to rekel. Saj vidiš da prodajalci nimajo pojma.

Pero: jaz sem zmeraj uporabljal Aceton.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

1161815611 ::

jst sm ga spucu z navadno vato pa je šlo vse dol

kuglvinkl ::

Baje (JAE d.o.o.) da Arctic silver III ni dobra za AMD procesorje, ker je preveč električno prevodna. Je to res?

Pri SocketA procesorjih premazanih z AS (ali katerokoli drugo el. prevodno pasto), je "težava" v tem, da če si nepreviden, lahko prekriješ kakšne pine, ki štrlijo iz procesorja. To je vsa jeba. Če znaš praviilno nanest pasto, se ti to ne more nikoli zgodit. Ergo, ni res.

Zanimivo, kaj pa potem priporočajo? Tisti krep od silikonskih? Ne vem, sem jih imel za bolj podučene.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

aha, jaz pucam jedro s palčkami za ušesa + alc..
Your focus determines your reallity

perci ::

Jst, k sem drvar, uporabljam kar v alkohol namočen robček.

%x ::

Jup, alkokul­ does it... Hk!:8)
Uporabi se vato. In ko ti alko izhlapi, se enkrat zdrgni povrsino proca s cistim scufom le-nje.

Za prodajalce pa itak vemo: oni si z zenfom mazejo skije. To pove (skoraj) vse...

FANATIK ::

Hm, jaz sem probal eno zanimivo varjanto: Veste tista bolj groba črna pena, ki pride v škatlah skupaj z, recimo, matično ploščo in služi kot blažilec udarcev? E! To razrežete na kosce in pol s tem spucate jedro. Probajte, pa poročajte.

ToniT ::

Najboljša zadeva so Incides robčki, ki se uporabljajo v medicini za razkuževanje površin.

SaS ::

""Lahko ga tudi z šamponom ter vodo umiješ in eno staro zobno krtačko, samo pazi da ga boš fajn obrisal in posušil, da ne boš pol stika naredu, pa nežen bodi""

Se popolnoma strinjam z zgornjim stavkom!

Posuši pa ga z fenom!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

mr1two ::

Samo baje da ni zdravo polivat proca z razredčilom. BOGVARUJ to storiti.
Kar alko uporabi, pa še hitro se posuši(ker hlapi)

BigWhale ::

Al pa ce ga obrises z brisaco...

||_^_|| ::

jst ga čistim s čistilnim bencinom.

frenk ::

Posuši pa ga z fenom!!

ja valda pa še skur ga:D

jest sm ga spucou z bencinom in vato...sam baje bencin ni dobr:\

SaS ::

Joj no ste pa nekateri res dlakocepni!!


Opereš ga, pusitš malo da se posuši nato pa ga z fenom, na nizki temperaturi, malo sfenaš!!

Sem žesprobal na več različnih CPU-jih in vsk veselo dela!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

perci ::

Ko doma pucam proce, jih zavijem v robček (bombažni, ne papirnati) in dam v pralni stroj za perilo. Zraven ne smete uporabiti močnega pralnega praška za perilo v stilu Ariel, Dash, Ava, ampak samo blagi detergent, ki ga morate dati direktno v boben.
Aja, še nekaj, temperaturo nastavite na okoli 40 stopinj, lahko malo več, vendar ne več kot 75 stopinj, ker pri tej temperaturi AMD-ji ratajo nestabilni, 90 stopinj pa je za Tbirde in Palominote ze kriticna temperatura.
Bog ne daj, da bi kdo dal proc kuhat z belim perilom!!!!
Opazil sem tudi, da so tako oprani procesorji bolj overklokabilni, verjetno zato, ker se odstrani prah, ki se je med proizvodnjo nabral v transistorjih, zaradi česar silicij dobiva presluhe.

P.S.
Procesorjev s frekvenco pod 1GHz nikakor ne ožemajte pri vrtljajih višjih od 900rpm. Zna namreč priti do mehanskih poškodb oz. do krušenja jedra.
Za sušenje brez problema lahko uporabljate sušilec za perilo.
Likanje odsvetujem, če pa že morate, uporabite temperaturo, ki jo uporabljate za likanje svile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

bosstjann ::

šampon za lase lepo spere termalno pasto pol pa sam še tuš da spereš šanpon vodo pa lahko sfenaš al pa ubrišeš z papirnato brisačo


brez zajebancije

frenk ::

prci ma najbol prou:D...sma ne smete ga dat u pralni stroj skupej monitorjem ker men je poj proc tko popraskou monitor da ga mom loh sam na 30Hz:\...damn:|

ali3n ::

če že uporabljate šampon za lase, mu privoščite še subrino - za lepši lesk...

L'oreal, ker se cenim.:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Vesoljc ::

zippo fluid
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

BigWhale ::

To perci:

Dejansko pa lahko vecino hardware-a operes v stroju za pomivanje posode. Tako se resis vecine prahu, ki se je nabrala na komponentah. Poznam precej ljudi, ki so to storili in so blazno zadovoljni z rezulatom...

NE not dajat disketarjev/diskov/CDjev in podobnih zadev, ki imajo razne gibljive dele...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11824699 (4459) Valvoline
»

S čim očistiti termalno pasto s procesorja?

Oddelek: Pomoč in nasveti
474962 (3874) opeter
»

odstranjevanje paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
424475 (3156) Jigssaw
»

Odstranjevanje paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71085 (930) krucymucy
»

S cim odstraniti termalno pasto?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291794 (1536) Morpheus

Več podobnih tem