» »

Mreža ne deluje na Visti

Mreža ne deluje na Visti

The Player ::

Živjo!
Imam čudn problem. Hočem povezati dva računalnika. Na najnovejšem račualniku, ki sem ga kupil pred dvema dnevoma, sem naložil Windows Visto 64-bit (eng) z vsemi popravki, SP1 in driverji.
Računalnika sem povezal preko routerja. Internet mi dela, samo mreža ne. Obema računalnikoma sem dal isti worgroup ime in obema, sem povedal ime računalnika, da bi se prepoznala, ampak se ne prepoznata. Na starem računalniku uporabljam Windows 2000.

tukaj prilagam 2 sliki, upam, da bo v pomoč


tnx za pomoč!
LP

solatko ::

Si naštimal domače omrežje, dal geslo uporabniku in kakšno stvar v skupno uporabo.

The Player ::

Naštimal sem mape, ki bodo za izposodo oz. za sharanje, firewal-u sem reku, da naj bo mreža izjema, nisem ga pa izklopil, naštimal sem geslo in dal sem omrežje na private.

Je mogoče krivo to, da se ne najdeta, ker je preveč nov hardware? Kaka bi bila situacija, če bi povezal računalnik prek cross kabla (al kako se že imenuje.

LP

ender ::

Poizkusi za začetek iz Viste pingati 2000-ko (predvidevam, da na 2000 nimaš nobenega požarnega zidu). Če to deluje, poizkusi pritisnit Windows tipko in R (da dobiš Zaženi/Run) okno, in vanj vtipkaj \\ip.od.win.2000 . Poročaj, kaj se zgodi.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

The Player ::

poskusu sm pingat iz obeh. Oba se najdeta, ko pa dam ukaz run in napišm not ip mi prav, da se ne more povezati in da so neki problemi,...kar še sam ne vem kaj je narobe, če sm vse naredu tko kot mora bit, al nism?!

ender ::

Ko dobiš sporočilo o napaki, stisni Ctrl+C (zaslišal se bo pisk), potem pa ga prilepi sem.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

The Player ::

bom poskusu
drgač pa neki zlo čudnga.
Včer je moj brat pržgal računalnik in je mreža celo delala, ampak ne dela pa mreža na tistem računalniku s katerim hočem narediti povezavo.
poskusu sm ga povezat tut prek cross kabla pa je blo še slabš kot prej
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793566386 (3215) c23po
»

T2 ponudnik in domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
434034 (2712) MrStein
»

Pinganje SWITCHa - oz.ali je ta kriv za probleme

Oddelek: Omrežja in internet
352534 (1851) crniangeo
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311572 (7242) Tomi
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333443 (2719) MrStein

Več podobnih tem