» »

Adobe Premiere Export

Adobe Premiere Export

jozekuch ::

Dob'r dan,

Video želim exportirat
Dolžina: 1,5 minute
Export v MPG 2
Melje, melje, 10 Minut
predno pride do konca,
računalnik kar "crkne" sam od sebe!
To se mi je zgodilo 2x

Kaj pa sedaj?
MaRe

PhotoBlaz ::

Premalo podatkov, kaj želiš exportat.
Imaš dovolj močan računalnik, kateri Premiere?

Mogoče poizkusi z exportom v Uncompressed video in audio. Ugotovi ali je problem exporta samo za MPG2 ali za export v vse ostale formate.

Korenchek ::

Predlagam, da tema postane svetloba na koncu predora Adobe Premiere Laik Exporterjev. :)

In sicer, imam problem, pri exportiranju seveda. Želel bi objaviti video na youtubu, zato sem uporabil nastavitve:
- Format: H.264
- Preset: YouTube Widescreen HD
- ostale nastavitve po defaultu

Naj še omenim, da sem odlomek vzel direkt z DVD-ja, torej, importal sem video s ploščka.

Rezultat: slika moteče skače (opazi se spodaj levo pri logotipu), poskusil sem še Preset: YouTube Widescreen SD, kjer skače še bolj.
Link do posnetka:

Ima kdo kakšno izkušnjo, idejo, kje tiči problem?
For those about to rock - we salute you!

Zgodovina sprememb…

jozekuch ::

((fajn skače - po ritmu))
MaRe

[D]emon ::

DVD video je interlaced.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Korenchek ::

Demon, hvala, vendar kljub temu ne vem kako naj poiščem rešitev.
For those about to rock - we salute you!

[D]emon ::

Ce ti racunalnik crkne sam od sebe, bi, takole "od oka" izpostavil dve opciji:

- pregreva se procesor (renderiranje je procesorsko zahtevno, ti pa nisi navedel konfiguracije)

- prihaja do napake v samem programu, ki povzroci sesutje sistema (ponavadi se to dogaja pri travniskih variantah programov)

Ker bolj specificno nisi opisal konfiguracije, je to zaenkrat najvec, kar lahko ugibam.

Pa se nekaj, izvazas v Youtube HD formatu, ki je 1280x720 ali visji v istem razmerju stranic; DVD PAL pa ima resolucijo 720x576, pri cemer ob renderiranju na 1280x720 pride do rescale-inga, kar lahko vodi do prenekaterega artefakta v koncnem videu. Dodaj k temu se interlacing video posnetka in rezultati so na dlani.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Qushaak ::

@Korenchek: Tako, da iz interlaced naštimaš na Progressive frame. (V zavihku Video naštimaj Field Order na Progressive.)
Zdej ne razumem kaj si hotel s prvim stavkom povedat. Če ti pač ne znaš še ne pomeni, da je programska oprema zanič. Glede na to kakšno vprašanje si postavil sklepam, da o enkodiranju nimaš blage veze.
Adobe uporablja ene najboljših enkoderjev - MainConcept-ovega, ki pač sodi med (naj)boljše produkcijske enkoderje.

@jozekuch: Predvidevam, da rčaunalnik strojno ni popolnoma izpraven. kot že omenjeno se lahko pregreva. Ali pa je že celo kaka komponenta fuč.
Za začetek glej temperaturo procesorja. Zna tako narasti, da se računalnik zaradi prevelike temerature zaradi varnosti raje samodejno izklopi.

st0jko ::

Verjetno je v petih letih že rešil problem. ;)
keks?

[D]emon ::

st0jko je izjavil:

Verjetno je v petih letih že rešil problem.


Si spregledal tole:

Korenchek je izjavil:

Predlagam, da tema postane svetloba na koncu predora Adobe Premiere Laik Exporterjev. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Korenchek ::

Demon, hvala, tvoj zadnji stavek mi je še posebej pomagal. DVD PAL ima seveda slabšo resolucijo. Exportiral sem torej v primeren format in je sedaj ok:

Qushaak, ne vem kje sem napisal, da je programska oprema zanič. Podal sem le podatke, ki so se mi zdeli primerni za rešitev problema. Verjetno je šlo le za površno branje teme in avtorjev.
For those about to rock - we salute you!

[D]emon ::

Korenchek je izjavil:

Demon, hvala, tvoj zadnji stavek mi je še posebej pomagal.


Vesel sem, da sem lahko pomagal. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za urejanje videa

Oddelek: Programska oprema
253512 (2622) noraguta
»

Kaj izbrat: .mts ali mp4

Oddelek: Zvok in slika
133485 (3215) vasquez
»

Adobe Premiere CS3- ogromna velikost videa

Oddelek: Pomoč in nasveti
81177 (1034) gddr85
»

DV v mpeg,divx,...

Oddelek: Programska oprema
111845 (1697) pivmik
»

Premiere 6.0 ????

Oddelek: Zvok in slika
12968 (860) marS

Več podobnih tem