» »

Adobe Premiere CS3- ogromna velikost videa

Adobe Premiere CS3- ogromna velikost videa

zvocnik ::

Živjo,

film dolg 1 uro velik 3,8 GB....V Adobe Premieru vse kar naredim je, da izrežem skoraj 10 minut filma ven tako, da je film potem krajši in rezultat tega je pri exportu velik celih, ogromnih, debelih 11,5GB. V štartu je film v MPG formatu pri exportu ga pretvori v AVI. Kaj delam narobe, da je velikost filma tako velika?

dmavrin ::

Izvozi film v mpg format (mpeg4). Avi fajli so nekompresirani in so zato tako veliki. Najbolje (usaj po moje :)),da uporabiš h.264 kodiranje, in boš imel precej manjši fajl na koncu.

LP

Yohan del Sud ::

Če se prav spomnim Premiere dela po defoltu vse v RAW formatu, ne glede na original kontejner in kompresijo. Se pravi povsem de ali nekompresirano in nekodirano. Logično. Tako lahko zadeva šiba skozi rame, žice in proce v realnem času. Malo se špilaj z nastavitvami pri izvozu, bi moralo pomagati. Tudi mimo tega se da rešit zadeva enostavno (ampak časovno itak v vsakem primeru potratno) z raznimi skundarnimi aplikacijami. Sam sem vedno prisegal na Freemake Video Converter.
www.strancar.com

gddr85 ::

Pri exportu poglej v kakšnem formatu želiš exportirat in video bit rate, al je cbr al ni. Na koncu tega menija pa se vidi kakšna bo končna velikost videa.

DuleKrtola ::

Najbolj simpl varjanta, brez študiranja formatov in kodekov, je upload RAW na youtube. Pustiš googlu malo časa, da skompresira, in pobereš dol mp4 :) Ni pa najbolj praktična varjanta za 10GB film :)

zvocnik ::

dmavrin je izjavil:

Izvozi film v mpg format (mpeg4). Avi fajli so nekompresirani in so zato tako veliki. Najbolje (usaj po moje :)),da uporabiš h.264 kodiranje, in boš imel precej manjši fajl na koncu.

LP


Nimam možnosti izvoza v mpeg4 formatu...

gddr85 je izjavil:

Pri exportu poglej v kakšnem formatu želiš exportirat in video bit rate, al je cbr al ni. Na koncu tega menija pa se vidi kakšna bo končna velikost videa.


Fora je v tem, ker ni ravno nekaj veliko nastavitev pri exportu....video bit rate ali je cbr ali ni, tega ne najdem oziroma mislim da nimam te možnosti, da bi lahko pogledat. Pa tudi velikost fajla ne vidim nikjer da bi kaj pisalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zvocnik ()

zvocnik ::

Tole so nastavitve, ki jih ponuja program, tako da ni baš nekaj veliko možnosti nastavljanja.

 nastavitve

nastavitve

gddr85 ::

Hm...zej ne vem točno, jst mam cs6 verzijo. Vsekakor je tale tvoj meni mal skop. Napiš v google: premiere cs3 export - poglej ta prvi video, tam je meni bolj obširen.

gddr85 ::

Še bolje, poglej ta drug video: export web hd. Tam se lepo vidi export settings meni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pri video obdelavi ZVOK NESKLADEN Z VIDEOM

Oddelek: Pomoč in nasveti
81080 (900) m0LN4r
»

Adobe Premiere Pro vsesorte

Oddelek: Zvok in slika
252195 (1288) jozekuch
»

Najboljši video formati

Oddelek: Pomoč in nasveti
81825 (1755) wwwampy
»

Premiere 1.5 in Movie export problem

Oddelek: Zvok in slika
5980 (935) marS
»

Kateri program za Mixanje videa na računalniku?

Oddelek: Zvok in slika
161841 (1513) borut1

Več podobnih tem