» »

Premiere 6.0 ????

Premiere 6.0 ????

hani ::

Zanima me, če je smiselno inštalirati Adobe Premiere 6.0 na PC z naslednjo konfiguracijo:

Procesor: 1.3 Gh
Ram: 512 Mb
HD: 60 Gb (7200)
Grafika: Geforce 2, 64mb

Matty ::

odvisno za kaj ga rabis...

hani ::

Zmontiral bi video (predvsem z rezi) in odložil z glasbo ter naredil export v divx in to v resoluciji 720x576

ali3n ::

Meni dela 6.5 vredu na taki konfiguraciji...
Sicer pa - če si ga že kupil, ga boš pa ja inštaliral, ane? :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

hani ::

In potem ti praviš, da bi to delovalo brez problema?!
Kakšne pa morajo biti nastavitve za vsnemavanje preko premiera?

Matty ::

Kakor je rekel Ali3n... ce si ga ze kupil, zakaj ga ne bi instaliral... 8-)

Ce ne bos zahteven, bo ta konfiguracija za zacetek cisto dovolj... ne vem pa, ce ima 6.0 ze export v Divx... lahko da se motim, ker tega nikdar nisem pocel...

ali3n ::

Ti kar inštaliraj - delalo bo, bo pa na momente računalnik malo dlje mlel :-)

Glede nastavitev, načina delovanja je pa preveč za pisat - beri Help file in priloženo literaturo- ne gre drugač...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

hani ::

Prejšnji teden smo poizkusili inštalirati Premiere 5.0, vendar pa capture video ni bilo mogoče spremeniti tako, da bi video zajemal v resoluciji 720x576. Ali je pri 6.0 to mogoče?

marS ::

:D Ta tvoja konfiguracija bi morala biti dovolj. Pri meni je en comp z Premierom 6.0, 3x40Gb diska, 512 rama in 32 mb ati kartico, procesor PIII 700, dela o.k., ni pa real time montaža. Če shranjuješ v DV format gre kar hitro, ko pa izvažaš v kak mpeg ali divx moraš nekaj časa čakat. Približno x 7 (1 minuto renda 5-7 minut).

Če imaš kak bilo kakšen divx kodek inštaliran (od 3 verzije naprej), potem lahko izvažaš v divx format.

Zajem bi moral biti možen v resoluciji 720x576, mogoče (možno je) pa da imaš počasen disk (5400 obr), vendar, vseeno bi moral zajemat 720x576, bi pa izpuščal frejme.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

hani ::

Inštaliral sem verzijo 6.5. Pri nastavitvah" New peoject setings" - "Capture" - setings sem naštimal "video Format" na resolucijo 720x576 normalno shranil vse nastavive. Vendar pa, ko zajemam video mi na desni strani piše, da je nastavljena resolucija 640x512, zajame mi pa, ko shranim video 320x240. Totalna zmeda. Mi lahko prosim razloži, kako moram naštimat nastavitve, da mi bo video zajel v željeni resoluciji?

marS ::

Ko se premiere6.5 dviga te vpraša po nastavitvah oz. ti ponudi nastavitve zadnjega odprtega projekta. Za montažo v TV resoluciji morač imet projekt nastavljen kot je na sliki:


Za zajem videa oz. filma (capture => movie capture) v TV ločljivosti 720x576 pa moraš imet nastavitve kot na tej sliki:


Če hočeš spreminjati nastavitve pri zajemu, greš na gumb "edit" vendar: 8-O Moraš imeti kamero priklopljeno na comp preko firewire vhoda drugače ne boš mogel nič spreminjati!:P
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

hani ::

"Moraš imeti kamero priklopljeno na comp preko firewire vhoda drugače ne boš mogel nič spreminjati!"

Kamero imam priklopljeno preko Composita, ker ima kamera samo ta izhod in DV Capture logično ne dela in zato niti nemorem snemati niti spreminjati nastavitev. Nastavitve lahko spreminjam samo, če imam nastavljeno na Video for Windows, vendar takrat kljub temu, da nastavim na željeno resolucijo in shranim, mi posname v resoluciji 320X240. Kako naj zajamem video v resoluciji 720x576?

marS ::

8-O Kakšnega composita?
Hočeš reči da imaš priklopljeno na grafično kartico?
Če imač na video in oz. vhs vhod grafične ali TV kartice potem ne boš mogel zajemat v TV ločljivosti, ker to niso naprave za zajem videa. Ponavadi imajo grafične ali starejše TV karte možnost zajema videa samo do 320x240 ali mpg1 352x288 ločljivosti.
Le firewire kartica ti omogoča zajem v polni ločljivosti.

btw: pa saj ti za VHS kvaliteto več ne rabi. Ti kar zajemi v 320x240 in potem shrani v divx. Potem pa predvajaj full screen. Slika bo skoraj VHS kvalitete.
...no more heroes...
https://ilbis.com/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zajem optimalne slike

Oddelek: Zvok in slika
91216 (1106) ReBi
»

Zamenjava grafične -> slabša slika pri TV kartici ???

Oddelek: Zvok in slika
101590 (1383) RC14
»

Filmčki iz digitalnega fotoaparata

Oddelek: Zvok in slika
211774 (1436) CaqKa
»

Tv kartica!

Oddelek: Kaj kupiti
242188 (1755) toni22
»

Snemanje videa na tuner ?

Oddelek: Zvok in slika
71145 (1043) ZeeDee

Več podobnih tem