» »

Matrox se je prebudil (tokrat uradno!)

Matrox se je prebudil (tokrat uradno!)

tha_man ::

Neverjetno: govorice da bo Matrox 14. maja predstavil novo grafično so se izkazale za resnične! Kdor ne verjame naj odsurfa na www.matrox.com in se prepriča. Treba je kliknit na link o grafičnih karticah (pa zvočnike dajte na glas za pravi efekt ;) )

Podrobnosti o čipu pa ostajajo skrivnost. Ampak samo še en teden :D
  • spremenilo: tha_man ()

Senitel ::

Ja če koga zanima, kaj sem včeraj zvečer dobu na e-mail:
Subject: Psst...it's almost here...

Who: Matrox Graphics

What: The biggest launch since the Millennium

Where: http://www.matrox.com/mga/

When: Tuesday, May 14, 2002 9:00:00 AM EST

Why: Its what youve been waiting for


Tell your friends.

Thanatos ::

na inquirerju se še nekaj napisal o specifikacijah link

VASkO ::

P10 bo ga posekal

jesen ali zima (pri nas) bo se jako, jako zanimiva :D

komaj cakam na novo dozo testov, reportov, previewov...

IceIceBaby ::

skoda ker bo verjetno g1000 mela astronomsko ceno. Se sedaj se g450 prodaja za 30k sit.

msmiha ::

Matrox bo itak propado, ker ne držijo koraka s časom in imajo previsoke cene.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

JLP ::

nsmiha:
ja če bi Matrox bil kukr 3dfx in bi delov izdelke izklučno za igralce 3d iger pol bi mogoče mev clo prov. Sam drgač je pa kle kr mal razlika. Matrox dela uglavnm produkte za video obdelavo in zajem pa kartice za korporacije in s kle dobijo veeeeelik več dnarja kukr si ti sploh mislš.
Live long and prosper!

burekar ::

Zdi se mi, da bo Matrox s ta novim čipom ciljal tudi na nas.
Drugače pa, kar se tiče Matroxa... 2D slika od starega Matroxa G200 je še vedno boljša od najnovejših Geforce-ov 4. In zelo veliko časa buljimo ravno v 2D sliko.
To je pravzaprav šibka točka nvidie, in končno se je našel nekdo, ki jo bo uporabil v komercialne namene.

windy ::

ne vem kaj vsi hocejo nekaj od matroxa da bi bil 3D ne vem kaj, ce so se tipi odlocili da je njihova ciljna skupina kupcev pisarniski usluzbenec ki cel dan bulji v tabele in tekst, pa tipi za DTP ki rabijo vec desktopov na vec monitorjev output itn.

so tipi itak ze z G200 nehal tekmovat z nvidio pa takrat se 3dfxom in so rajs razvijal twinview pa tvout ko sta v tistih casih napram ostalim bila 500% boljsa.. pri nvidi so itak sele letos orenk zrihtali razlicne frekvence na tvout/desktop in kvaliteto slike same. matrox je to imel pred tremi leti orenk narejeno.... ce bojo z novim cipom malo posodobil tudi 3D vsaj na raven geforca2ke da bojo zivcni borzni posredniki lahka igral tud kako 3D klanje pa itak kaj se hoce kdo od njih ;)

IceIceBaby ::

Ce malo pogledas tisti page (ki je bil pred kratkim razglasen za fake) ki nakratko predstavi G1000 so zmogljivosti precej obetavne, ne samo na ravno GF2 :)

nodes ::

Burekar prav maš. Ta slika in predvsem barve so pri nVidiji že prova sramota, kot bi bila slabokrvna. Sem zadnič sedel za en comp z ATI 2000, povem
ne bi verjel, če ne bi videl. :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

LordWorm ::

Samo jaz sem pa bil ravno na 2D sliko pozoren ce se bo spremenila ko sem menjal G400 za Gainward GF3Ti200 in po pravici nisem opazil razlike, le mogoce vcasih malo ostrost, ki je bila prej boljsa, barve so pa definativno sedaj boljse(oz kontrast), nevem mogoce,ker je Gainward.
:P

Senitel ::

2D kvaliteta na GeForce-ih je FUL odvisna od proizvajalca. Imaš proizvajalce, ki se potrudijo in imajo zato tud GeForce-i super sliko in imaš proizvajalce, ki jih boli za sliko in dajo gor najcenejše komponente, ki jih dobijo. Gainward je eden izmed dobrih. Referenčni GeForce-i pa itak rulajo tud kar se 2D tiče :D. Vse kar NVidia zdej probava nardit je, da vsili vsem proizvajalcem iste komponente, kot jih uporabljajo za referenčni dizajn... :\

Thanatos ::

v skupino GFov z dobro 2D sliko bi lahko šteli še Herculesove modele.

Jux ::

Preberte mal novice Parhelia bo zgala ledino.
Koncno bom zamenjal Matrox Milleniuma 2 za nova Matroxa.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matrox grafična kartica.

Oddelek: Strojna oprema
262534 (2134) opeter
»

Matrox Parhelia 512

Oddelek: Strojna oprema
472925 (2095) kuglvinkl
»

GeForce 3 ali Radeon (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
504020 (3042) Radiant
»

Matrox vs. nVidia

Oddelek: Kaj kupiti
252046 (1702) Daishi
»

KDO IMA BOLJŠO 2D SLIKO

Oddelek: Strojna oprema
111142 (935) ChiefThunder

Več podobnih tem