» »

Garmin XT - sateliti

Garmin XT - sateliti

flasha ::

Pozdrav,

Zabima me če se da v Garmin mobile XT oz. na nokii n95 nastavit, da ko bi zagnal garmina, da bi preko GPRSa dobilo podatke kje so sateliti, da mi nebi blo treba tak dugo čakat da jih sam najde?

LP Nejc

LuGi ::

Ne.

_Dejan_ ::

to dela samo na Windows Mobile :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

V-i-p ::

Kaj pa norite, seveda se da. Orodja - Nastavitve - Splošno - Določ. položaja - Načini določ položaja in tam obkljukaj Strežniš. podprti GPS. Potem zalaufaj garmina in se ti bo povezal prej kot v 10ih sekundah.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

flasha ::

Kaj pa norite, seveda se da. Orodja - Nastavitve - Splošno - Določ. položaja - Načini določ položaja in tam obkljukaj Strežniš. podprti GPS. Potem zalaufaj garmina in se ti bo povezal prej kot v 10ih sekundah.


dela, sicer sem mel vklopleno, ampak sem mel kot dostopno točko nastavlen wireless... tak da zdaj sn nastavo GPRS pa dela... hvala ti!

LP Nejc

V-i-p ::

A to foro veste, greš v garmina na N95, v osnovnem meniju se pomakneš gor, da prideš do tistega signala na levi zgoraj, pritisneš srednji gumb, ti odpre in še enkrat srednji gumb... pa ti pokaže zemljo in položaj satelitov kje so, moč signalov, nadmorsko višino in še kaj :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Company ::

Vemo, saj je isto, kot na Garminovih napravah. Pač pritisneš na oznako signala.
LP!

V-i-p ::

Mogoče veš ti, vsi pa sigurno ne...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

gasperi ::

OK, jaz ne vem oz. ne razumem:
- kaj pomeni "greš v garmina" na N95?
- kako narediš, da se ti GPS poveže v 10s - jaz imam odkljukano tisto, kar je zgoraj omenjeno, pa se mi še zmeraj povezuje celo večnost


In še - katero aplikacijo v zvezi z GPS priporočate?
lp

kmetek ::

meni išče minuto in več :(

V-i-p ::

Pojdi v Orodja > Nastavitve > Splosno > Določ. položaja, tam sta dve opciji:

Način določ. položaja:
Bluetooth GPS
Strežniš. podprti GPS
Vgrajeni GPS
Omrežno

Bluetooth GPS pusti izključeno, vse ostalo vključi.

Strežnik določ položaja:
Dostopna točka: daš pač kar imaš za net (TUŠ INTERNET, MOBITEL,...)
Naslov strežnika: supl.nokia.com


Shraniš, zapreš, zaženeš Garmina in se čudiš brzini ;)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

kmetek ::

no da vidimo.


OMFG 10 sekund.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

rok_p ::

torej če imam odkljukano "Vgrajeni GPS", to potemtakem pomeni, da mi "lovi" gps signal tudi takrat, ko garmin ni vključen, tudi če sem kje v hiši kjer signala ni...ga verjetno išče in tako po nepotrebnem troši baterijo, ali?
rok

Davidf1 ::

Jaz imam pa vse naštimano, kot je treba, samo mi pa kr ne najde satelitov. Garmin nima nobenega signala, edino včasih je samo ena črtica, ki pa potem kmalu izgine. Skoraj tako, kot da notranji GPS ne dela.

Davidf1 ::

No, da povem. Sem šel na servis in so ugotovili, da GPS sprejemnik, na Nokii N95 8GB sploh ne dela. Rekel mi je, da so na navadni N95 imeli že nekaj takih problemov, na teji pa še nikoli, torej sem prvi :) Imam sedaj drug telefon edino kar me moti je, da moram sedaj čakat vsaj 3 tedne, da dobim telefon nazaj:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Davidf1 ()

Apple ::

Pojdi v Orodja > Nastavitve > Splosno > Določ. položaja, tam sta dve opciji:

Način določ. položaja:
Bluetooth GPS
Strežniš. podprti GPS
Vgrajeni GPS
Omrežno

Bluetooth GPS pusti izključeno, vse ostalo vključi.

Strežnik določ položaja:
Dostopna točka: daš pač kar imaš za net (TUŠ INTERNET, MOBITEL,...)
Naslov strežnika: supl.nokia.com


Shraniš, zapreš, zaženeš Garmina in se čudiš brzini ;)


Kje vpišeš ta podatek:

Dostopna točka: daš pač kar imaš za net (TUŠ INTERNET, MOBITEL,...)
Naslov strežnika: supl.nokia.com

Thx za info.
LP, Apple

Spock83 ::

torej če imam odkljukano "Vgrajeni GPS", to potemtakem pomeni, da mi "lovi" gps signal tudi takrat, ko garmin ni vključen, tudi če sem kje v hiši kjer signala ni...ga verjetno išče in tako po nepotrebnem troši baterijo, ali?


Ne. Vgrajeni pomeni, da ne rabiš kupovati zunanjega. In dela ti samo takrat, ko en od GPS programov išče satelite. Tako za svojo baterijo ne rabiš skrbeti.

electro44 ::

Hm...jaz pa sploh nimam opcije "splošno". Če grem v "orodja", "nastavitve", mi da samo opcije:

- Zemljevid
- sistem
- Usmerjanje
- Prikaži
- Zvok
- Garmin online
- BliŽnje točke
- Vizitka
- obnovi privzete nastavitve

WTF? Imam pa totalne probleme. Crack je delal in imam isto verzijo Garmina kot kolega, ki mu dela 8tudi a Omniji) normalno. Položaja pa sploh ne najde.

Ima kdo kako idejo kaj mi je storiti?

TechFreak ::

Tudi mene zanima kje je ta nastavitev na novejši verziji. Btw, kako se ČISTO izključi pošiljanje podatkov sem in tja (večino preko gprs interneta), ki me v tujini DRAGO stanejo :(

LP

MartinS57 ::

Imam telefon Nokia 6730 classic, ki ima vgrajen GPS in imam naložen Garmin mobile XT. Prvih nekaj dni mi je delal garmin ok, kasneje pa je nehal delovati, piše samo "Searching for satellites" in mi da od 0-1 črtico signala. Vklopljen imam GPS, A-GPS in še da si pomaga z omrežjem da mi hitreje pove kje sem. poskusil sem že vse a ne dela :S Ima kdo kakšen nasvet?

Enterprise ::

Hm...jaz pa sploh nimam opcije "splošno". Če grem v "orodja", "nastavitve", mi da samo opcije:

- Zemljevid
- sistem
- Usmerjanje
- Prikaži
- Zvok
- Garmin online
- BliŽnje točke
- Vizitka
- obnovi privzete nastavitve

WTF? Imam pa totalne probleme. Crack je delal in imam isto verzijo Garmina kot kolega, ki mu dela 8tudi a Omniji) normalno. Položaja pa sploh ne najde.

Ima kdo kako idejo kaj mi je storiti?


Zato ker to niso nastavitve v aplikaciji Garmin Mobile XT ampak te nastavitve najdete v nastavitvah telefona (tam kjer imate tudi za teme, zvoke itd.) ... skratka ne v aplikaciji sami ampak v nastavitvah telefona ... tudi sam sm rabil da sm našel :)

RazzorX ::

electro44, imaš Omnio? Start -> settings -> system -> enhanced GPS -> enable -> download.

urkomurko ::

Sem instaliral Garmin XT na Nokio E72. Vse izgleda OK, vendar pa se zatakne pri iskanju GPS satelita. Iz statusa "Čakam na večjo natančnost GPS-a" se ne premakne.

Nastavitve som nastavil na:
Strežniš. podprti GPS
Vgrajeni GPS
Omrežno

Strežnik določ položaja:
Dostopna točka: Simobil internet
Naslov strežnika: supl.nokia.com

Ima kdo kakšno idejo?
Ph2 X4 965/Mugen 2/M4A78T-E/OCZ DDR3 1333/Sapphire 4870 1Gb Vapor-x

Desty ::

Pri meni je enako. Sedaj pa še počakaj par minut in bo našel satelite.

cebelar123 ::

Eno vprašanje glede vinjet. Pred kratkim sem šel v Avstrijo po stari cesti in testiral Garmina XT mobile. Imel sem problem z avtocesto. Saj sem šel po stari cesti in nikakor nisem mogel nastaviti na graminu XT da se izogiba avtocesti. Saj zgleda izogibaj se cestam s cestnino ni enako kot izogibaj se avtocestam( ki uporabljajo vinjete) Ima kdo kašno rešitev??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gps na mobitelih

Oddelek: Mobilne tehnologije
235227 (4578) St235
»

Navigacija za Nokio 5230

Oddelek: Mobilne tehnologije
324554 (4344) Mehmed
»

Nokia E66/E71 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8010810 (4993) MrAs
»

nokia n95 in navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
335092 (3948) kiFni
»

GPS navigacija na Nokia N95 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5517183 (12910) AtKo

Več podobnih tem