» »

Windows firewall problem - solutions

Windows firewall problem - solutions

UnChien ::

Čisto nov računalnik, originalni kupljeni xpji na sveže naloženi, priklopljen na hišni lan (ali nekaj takega, pač mreža je speljana po celi hiši), naložen kupljen antivirus. Kmalu potem, ko je uporabnik računalnika začel 'šariti' po internetu se je javilo opozorilo ''varnostnega sistema windows''... Opozorilo je, da samodejno posodabljanje ne deluje več, prav tako kot požarni zid programa windows. Z veliko truda, vloženega v razne antivirusne, antispyware programe, pomoč iz microsofta itd, je naposled uspelo vklopiti samodejno posodabljanje in windowsi se redno posodabljajo. Požarni zid pa je kljub vsem naporom še vedno izklopljen in obenem neaktiven -> ko hočeš pritisnit 'gumb' za vklop zidu, ga ne moreš ker je okno neaktivno.

Mi lahko kdo pove v čem je tu problem oz. Kakšne rešitve se predlaga? Zanima me tudi, če se je komu že kdaj to zgodilo in zaradi kakšnih razlogov (lahko) pride do takega stanja.


Ps: navedel bi tudi komponente računalnika, vendar sem mnenja, da hardware ne vpliva na ta pripetljaj.


Hvala za odgovore vnaprej.
"If you want to build a ship, don't drum up people to collect wood and
don't assign them tasks and work, but rather teach them to long for
the endless immensity of the sea."

bluefish ::

In če odstraniš antivirus? Pa dobro bi bilo vedeti, kateri je.

UnChien ::

Računalnik je bil že nekajkrat brez antivirusa. Še vedno nič. Bili so pa poskušeni vsi sledeči:
-Avg
-Norton 360
-NOD32
-še nekaj manj pomembnih, ne spomnim se točnih imen

Nazadnje sem uporabljal Norton 360, ker nudi tudi svoj lastni Firewall. Toda trial verzija ne traja prav dolgo, zato je zdaj spet gor prvi antivirus, tisti kupljeni, torej AVG.

keworkian ::

Si sel Settings -> Windows Firewall -> On
Obscenities in B-Flat

bluefish ::

če to ne bo pomagalo poskusi start > run > services.msc, poišči Windows Firewall > dvoklik in nastavi na Automatic.

UnChien ::

Že oba vajina predloga sta bila poskušena a na žalost oba neuspešna.

Kot sem že povedal, okna so neaktivna v Knightovem predlogu.
Kar pa je predlagal blueFish, so predlagali tudi na Microsoftu kar sem tudi večkrat poskusil, vendar vsakič ko klikneš ''Automatic'' in klikneš Apply se nastavitev sama od sebe prestavi na ''Disabled'' in zatem postane okno zopet neaktivno.

Nekako pričakujem, da bi ponovna inštalacija Windowsov napako odpravila, toda preden storim to, me zanima če bi se najdlo še kaj drugega, namreč Windowse se lahko inštalira le nekajkrat, zatem jim poteče licenca in se zablokirajo. =S

bluefish ::

žal trenutno nimam drugih idej, kako bi odpravil problem.
Kar pa se tiče aktivacije po večih namestitvah - klic na MS Slovenija zadošča.

Duhec ::

Glede XP firewala :

1. Če imaš mogoče ZoneAlarm ga deinštaliraj, restartaj sistem in poizkusi vklopiti windows firewall.

2. Če ne dela potem v Command Promptu odtipkaj:
netsh firewall reset
in ponovno poizkusi vklopit firewall, če se da in ni sivo polje.

3. Če še ne dela potem v Command Promptu odtipkaj:
netsh winsock reset
potrdi morebitno potrditev, naredi restart sistema in nato še 1x poizkusi vklopit windows firewall.

4. Če imaš še SP2 ga deinštaliraj in ponovno inštaliraj! Navadno se potem vse popravi nazaj.

Glede ponovne inštaalcije in aktivacije pa ni bojazni saj lahko na isto mašino, če seveda ne spremeniš nič hardwarea inštaliraš in aktiviraš poljubno neštetokrat in ne 3x. Ne vem od kje ti to !

UnChien ::

Duhec, ZoneAlarm - to je antivirusni program kajne - ga nimam, firewall reset ni pomagal, winsock reset prav tako ne.

Da lahko inštaliraš Windowse le nekajkrat, so rekli pri Microsoftu samem. V vsakem primeru pa, če res klic na MS zadošča, kot je rekel blueFish, potem očitno res ni bojanzni.

Hvala obema, če pa imata (imate) še kakšne ideje na zalogi, bi jih rad poskusil prej predno se lotim cele reinštalacije XP-jev. =)

ST-777 ::

Aigle: "Požarni zid pa je kljub vsem naporom še vedno izklopljen in obenem neaktiven."


Router z vgrajenim strojnim požarni zidom stane od 20€ naprej in nekateri pravijo, da je bolj učinkovit od programskega požarnega zidu, ki ga imajo okna. Če imajo prav, potem Win firewalla sploh ne rabiš.

UnChien ::

Kaj pa tisti modem, ki deluje kot router?? Ali ima tudi ta vgrajen strojni požarni zid?? (govorim o telekomovem modemu v katerem so 4 priključki za omrežni kabel)

Glede reinštalacije Windowsov sem se še enkrat prepričal s klicom na MS, kjer so mi zatrdili, da se Windowse lahko poljubnokrat inštalira kakor je to že povedal Duhec - sry my mistake - očitno sem jih takrat razumel napačno!

Kaj pa, če bi se dalo storiti kaj v registru? Ve kdo kaj iz tega segmenta?

ST-777 ::

Aigle: "Kaj pa tisti modem, ki deluje kot router?? Ali ima tudi ta vgrajen strojni požarni zid?"


Nekateri modemi delujejo kot routerji, drugi ne. In prav tako nekateri routerji imajo strojni požarni zid, drugi ne. Kaj kdo ima, je zapisano v tehničnih podatkih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130173 (19660) Qushaak
»

Neodpiranje internetne strani

Oddelek: Omrežja in internet
141839 (1676) lojze8
»

Interner crknil ob updatanju ZoneAlarma

Oddelek: Pomoč in nasveti
71091 (967) suprpp
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619401 (8197) fitipaldi
»

Česa smo se naučili od Blasterja

Oddelek: Novice / Varnost
462305 (2305) medjugorje-si

Več podobnih tem