» »

Nasvet pri mamaplati

Nasvet pri mamaplati

Gunny ::

Mam Athlona XP1600+, 512DDRrama, mamaplata ASUS A7M266.
Menjal bi rad Plato, ker mi povzroča težave vgrajena zvočna naprava"AC-97". Tale se krega z SB-Audigy kljub temu, da v biosih je disabled.(To dogaja od kar mam tiste k...... WinXP-je);(
Zamenjal bi Plato kot reklamacija, ker je komp še v garanciji.
Prosil bi vas za nasvet glede ASUS-ovih mamaplat brez zvočnih umesnikov in katera se mi bolj splača.

lp

Han ::

Hmm, si kaj pisal na tehnično podporo? Si pregledal npr. Asusboards.com in AnandTech foruma za nasvete in izkušnje? Gotovo se da zadevo usposobit...

Drugače pa razmisli o A7V333.

Gunny ::

A7V333 je zelo dobra Plata sam problem je da ima spet zvočni vmesnik, katerega jaz bi se raje izogibal.:\
C-Media zvočne so za en k.....;(

VASkO ::

zakaj pa vsepovsod hvalijo te C-Media 5.1 kartice na plati?

pa se to, kako se ti lahko zvocna na plati krega z Audigyem, ce je disablana? To ni mogoce, saj ne uporablja nobenih resursov itd. Si mogoce pozabil gameport disablat?

Tr0n ::

Ce je disablana je disablana. Nekaj drugega potem nimas vredu. Lepo se prijavi kot admin preko safe mode in vse gonilnike za zvocno ven pomeci pa lepo na svezo nove gonilnike pa bo.

Gunny ::

Kartica je disabilitirana v biosu in ko pridem v Winse mi pravi new hardware found. Inštaliram driverje, ko pa hočem kakšen špil igrat me vn meče, kr šteka sound. Tudi GamePort je disabilitiran. Poskusu sm tudi Fleshat biose pa nič.
Pozanimal sm se in je to 100%. tudi v testu sounda mi pravi da je hardwarska napaka.

Lahko, da je kaj narobe s plato?

lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gunny ()

VASkO ::

problem ni v onboard zvocni, saj je disablana in ce je disablana, pomeni ,da je odklopljena in je sistem ne more nikakor zaznati pa ce ga prisilit hoces.

problem imas pomoje z Audigyevimi gonilniki in WinXP. Poberi si nove gonilnike z neta, mogoce bo pa s temi delalo. Nekdo na tem forumu se pritozuje, da je audigy trenutno nekompatibilen z XPji, tu je problem.

vuego ::

Tudi js sem imel probleme s tem AC'97 čipovjem, pa sem prebral, da je treba namestit ene leve gonilnike -

Compaq/ADI SoundMax Integrated Audio for Windows 98SE/2000/ME/XP

Sem jih instaliral in zdej dela BP.

LP

Gunny ::

VASkO: tudi to sm poskusu. Dal sm gor najnovejše driverje od Audigija za xp.

Res ne vem več kaj bi lahko blo:'(

Tr0n ::

V biosi izklopi ACPI, vse disablaj kar ne rabis pa sistem na novo (format obvezen). Ce to ne pomaga, je morda kaj s plato.

Han ::

Kolikor vem, ASUS izdeluje isti model plošče z in brez zvočnega procesorja...

Gunny ::

Han: kaj mi ti lahko to sigurno potrdiš?:\ Tako da jim lohk zatežim.>:D Ker sm vprašal na servisu, pa so mi rekli, da nimajo take plate"A7M266" prez zvočnega vmesnika.

P.S.: sm pa iskal na ASUSovi strani pa nism nič takega našel. Sicer bolj malo opisujejo take lastnosti.

LP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gunny ()

krucymucy ::

Jah očitno nimaš vse disablean, kot je reku Vasko, če je disabled je ni in je ne more najti ... nikakor ne! Tudi če bi to bila napaka v verziji biosa bi jo pri asusu sigurno popravil ... zato dej cel bios skozi in se prepričaj, da imaš res vse disabled ... jest sem mel na bivši plati (epox 8kta3+) 2 možnosti prva: disabled, komplet vse skup, in pa še potem posebej za gameport, ... in to v drugem meniju. Če sem izklopu prvo je tud men neki sral ... tko da res poglej če je vse disabled in potem še če se kaj druzga tepe med sabo ...

Han ::

Heh, sigurno ne morem, lahko ti pa povem, da npr. dobiš A7V133 z raidom ali brez in z zvokom ali brez. Tudi za tvojo A7M266 lepo piše, da sta Audio in LAN opciji...

Kot sem že rekel, posvetuj se še na tujih forumih in piši tehnični podpori. Gotovo obstaja rešitev za tvoj problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

SanSan ::

No se en z problemom Asus + ing. zvocna. Jaz sem ze skoraj popiszdil. Meni pa se enostavno krega z scsi CD-Romom. Sicer pa sem ravnkoar pri nabavi nove zvocne.
Za tebe pa se nasvet: probaj zvocno pzklopit na plati z jumperjem.
SanSan pravi: poslusajte Konfucijeve modrosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930348 (16943) Jaffa
»

integrirana zvočna kartica

Oddelek: Strojna oprema
71522 (1361) Boki_
»

Asus vs. Epox

Oddelek: Kaj kupiti
181507 (1123) mich
»

pišuka- še en leadtek gf4ti 4400 probelm

Oddelek: Pomoč in nasveti
10879 (689) [t502]
»

problem z gameportom

Oddelek: Pomoč in nasveti
71050 (1061) brane

Več podobnih tem