» »

XP pro 32 ali 64 bit

XP pro 32 ali 64 bit

Timmah ::

Lep pozdrav.

Sem dolgoletni, zelo zadovoljni, uporabnik XP pro 32 bit, a nazalost mi je mlincek shodil tako, da bom nabavil novega. Glede na to da bo quad procesor se mi vrjetno splaca 64bit verzijo XPjev nalozit gor ali pac ne ? Rad bi nekaj nasvetov, kako je z driverji za obe verzije, servis packi, samo uporabo,...

Konfiguracija je sledeca:
procesor Intel Core2 Quad Q9300 (2,5 GHz, 6 MB L2 predpomnilnika, 1333 MHz FSB)
matična plošča Gigabyte GA-EP45-DS4
grafična kartica GeForce GTX 260 896MB, PCI-e
pomnilnik (RAM) 2 x 2GB DDR2 800MHz
trdi disk WD 500GB, 7200rpm, 16MB, SATAII
optične enote DVD-/+RW NEC AD-7203S, črn

mlincek vecinoma uporabljam za igre, filme, net, maile in ostalo kramo

ze v naprej hvala za odgovore
donde esta francesca

Tac20 ::

Jaz sem pred dnevi inštalirl Visto 64 bit SP 1 in dela super, lahko razmisliš tudi o temu.
64 bitni Xpji so po prebranem na slo techu, baje zanič, sam z njimi nimam izkušenj.

Mr.G. ::

Pozdravljeni,

Pred 4 meseci sem kupil prenosnika in bla,bla....itd.
Prbližno taka konfiguracija kot tvoj računalnik.
Zraven sem že dobil XP-je in tud Visto Business 32 in 64 bit.
Najprej sm meu gor XP-je, ker pa delam v 3D programu sem se odločil da gor ruknem Visto 64 bit.
Zadeva dela ODLIČNO,kljub pripovedkam nekaterih, da ne dela in ostalih cvetk.
Dobu sm zraven tud šoferje , tko da ni blo problemov.
Iger ne igram, tko da tukej ti ne znam povedat,filmi špilajo(če že kakšnega pogledam!!), net dela,maili špilajo(dobim in pošljem vse!!!), drugi programi (antivirus (bitdefender),spyboot,photoshop,office 2003) delajo.
Jest nim kakšnih problemov,ti jih predlagam.
Aja,prenosnik je pa Hp 8710w če ti kaj pomaga.

Lp

Pecho ::

Pozdravljeni,

Pred 4 meseci sem kupil prenosnika in bla,bla....itd.
Prbližno taka konfiguracija kot tvoj računalnik.
Zraven sem že dobil XP-je in tud Visto Business 32 in 64 bit.
Najprej sm meu gor XP-je, ker pa delam v 3D programu sem se odločil da gor ruknem Visto 64 bit.
Zadeva dela ODLIČNO,kljub pripovedkam nekaterih, da ne dela in ostalih cvetk.
Dobu sm zraven tud šoferje , tko da ni blo problemov.
Iger ne igram, tko da tukej ti ne znam povedat,filmi špilajo(če že kakšnega pogledam!!), net dela,maili špilajo(dobim in pošljem vse!!!), drugi programi (antivirus (bitdefender),spyboot,photoshop,office 2003) delajo.
Jest nim kakšnih problemov,ti jih predlagam.
Aja,prenosnik je pa Hp 8710w če ti kaj pomaga.

Lp


Imam enak model prenosnika. Zanima me ali si imel kakšne težave pri instalaciji 3D programa(uporabljam TopSolid64)? Meni namreč Vista 64bit ob zagonu programa javi napako, v stilu "...vzporedna konfiguracija ni pravilna....". Vse ostalo deluje bp in celo hitreje kot xp.

LpM
Za vsakim soncem pride dež!

Frenky ::

Imam švohnejšo kišto pa ti povem, da mi Vista 64 dela mnogo bolje od XP 32.

Mr.G. ::

Pozdravljeni,

Pred 4 meseci sem kupil prenosnika in bla,bla....itd.
Prbližno taka konfiguracija kot tvoj računalnik.
Zraven sem že dobil XP-je in tud Visto Business 32 in 64 bit.
Najprej sm meu gor XP-je, ker pa delam v 3D programu sem se odločil da gor ruknem Visto 64 bit.
Zadeva dela ODLIČNO,kljub pripovedkam nekaterih, da ne dela in ostalih cvetk.
Dobu sm zraven tud šoferje , tko da ni blo problemov.
Iger ne igram, tko da tukej ti ne znam povedat,filmi špilajo(če že kakšnega pogledam!!), net dela,maili špilajo(dobim in pošljem vse!!!), drugi programi (antivirus (bitdefender),spyboot,photoshop,office 2003) delajo.
Jest nim kakšnih problemov,ti jih predlagam.
Aja,prenosnik je pa Hp 8710w če ti kaj pomaga.

Lp


Imam enak model prenosnika. Zanima me ali si imel kakšne težave pri instalaciji 3D programa(uporabljam TopSolid64)? Meni namreč Vista 64bit ob zagonu programa javi napako, v stilu "...vzporedna konfiguracija ni pravilna....". Vse ostalo deluje bp in celo hitreje kot xp.

LpM


Pozdravljen,

Nobenih problemov ni bilo.
Sem pa instaliral Inventor 2009 Pro.
Deluje odlično in je tudi v sestavih z veliko kosi (1000+) zelo hiter.
Ne zatika se in vse lepo gladko laufa.

Lp

ALEN113 ::

zivijo
mene pa zanima ena stvar če mi lahko pomagate. imam athlon 64-bitni procesor,pa me zanima če je bolše si dat windows xp 64-bitne ali 32???? kako sploh pogledaš katere xp-je imaš???? ker nevem katere xp-je imam imam probleme tudi pri iskanju driverju za grafično kartico kjer moram izbrat windows professional navadne ali pa 64 bitne.
hvala za odgovor
lp

opeter ::

Koliko RAMa imaš? 64-bitni xp oz. Vista je smiselno uporabljat le v primeru, da imaš več kot 3 GB pomnilnika, torej 4 ali več GB RAMa. Torej, da lahko izkoristiš ves pomnilnik, ki ga imaš. To pa je trenutno približno vse, kar pridobiš z uporabo 64-bitnega sistema.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

20sdfj093f ::

Frenky >>Imam švohnejšo kišto pa ti povem, da mi Vista 64 dela mnogo bolje od XP 32.


Torej je tukaj prednost Viste napram XP ali 64-bit OS napram 32-bit?

Ker meni je tudi logično, da bi z 64-bit OSjem pridobil samo na tem, da vidi večji naslovni prostor in posledično izkoristi vsaj 4GB RAM-a.

Si mogoče testiral Vista 32 vs 64 (ali XP 32 vs 64) in opazil razliko?

LPd

ALEN113 ::

opeter---> Nimam ne toliko rama, me pa zanima kaj potem če xp izkoristi več rama tudi igre bolje delajo, je računalnik hitrejši???? ne vidm nekega pointa med 32 ali 64???
lp

opeter ::

Dejansko je problem, da je večina 32-bitnih programov nekako omejena na 2 GB RAM-a, oz več. ti ne izkoristi. Seveda so izjeme, npr. Photoshop CS3 ti lahko na Windows sistemu porabi vse do 3072 MB (ostalo pa se nekako ponuca kot predpomnilnik), ampak to je še vedno tako-tako.

Samo 64-bitni programi ti lahko izkoristijo večjo količino programa (Adobe CS4 64-bit, AudoCAD 2009 64-bit itn.). Ampak ti programi se pojavljajo le v zadnjem času.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Realist ::

Torej pa mene zanima, kako dejansko se obnesejo 64 bit XPji. Ali so res problematični?

tony1 ::

64 bitne XP pro uporabljam že dve leti, brez vsakih težav (vse kar sem moral ob inštalaciji zamenjati, je bil nov 64 bitni driver za printer).

Je pa dejstvo, da je večina današnjih win aplikacij napisanih za 32 biten sistem, zato po mojih izkušnjah običajno delo z windowsi deluje hitreje na 32 bitnih XPjih (tudi s64 bitnim procesorjem!).

Ko bo prišel čas za format, gredo spet nazaj 32 bitni XPji (rama imam 1 GB).

preem ::

edini kriterij pri odločanju je ram in formula je enostavna
RAM >= 4GB ? 64bit : 32bit

opeter ::

Tudi sam uporabljam Windows XP x64 Edition in nimam nobenih večjih problemov. Verjetno je pomembno tudi to, da sem našel 64-bitne gonilnike za vso strojno opremo, ki jo uporabljam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

darkkk ::

Dejansko, kakih gonilnikov za 64biten OS se ne dobi. (npr. čitalec zdravstvenih kartic)

Poleg tega zna tudi kak starejši kos opreme nagajati - ne najdem 64 bitnega gonilnika za bluetooth ključ.

Sam, če bi razmišljal o 64bitnem OS, bi verjetno vzel visto ali win. server 2008.

Dr_M ::

Presnji teden sem si nalozil XP x64, pa za1x vse brez problemov. Gonilnike se vse dobi, programi delajo vsi, ki jih uporabljam, edino iger se nism sprobavu.
Je pa zanimivo dejstvo, da je XP x64 narejen na osnovi win 2003. Tako da ne vidim razlogov, da stvari nebi delale tako kot treba.
Ce je pa ze s ksno zadevo problem zaradi 64 bitov, bodo tudi na Visti 64 taki problemi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mavrik ::


Je pa zanimivo dejstvo, da je XP x64 narejen na osnovi win 2003. Tako da ne vidim razlogov, da stvari nebi delale tako kot treba.
Ce je pa ze s ksno zadevo problem zaradi 64 bitov, bodo tudi na Visti 64 taki problemi.


To nikakor ni nujno. Prav tako je Vista x64 neprimerno bolj podprta z gonilniki in softwarjem kot XP x64, saj večina proizvajalcev (če sploh) podpre Visto x64, medtem ko se z XP x64 ne trudijo.
The truth is rarely pure and never simple.

Dr_M ::

Programje dela ali pa ne dela, na obeh je enako.

Driverji so drugo, ampak za vecino strojne opreme so gonilniki in so enako dobri kot za XP 32, razn za ksno eksotiko (taki tako ali tako potem zanemarjajo gonilnike za vsae platforme)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne zazna 4GB rama ampak samo 2,96GB na HP4710s

Oddelek: Pomoč in nasveti
162717 (2412) ZaOstali
»

Windows Vista ali Xp? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16612828 (9060) Icematxyz
»

HP Softpaq Download manager problem

Oddelek: Programska oprema
121888 (1765) tntn3000
»

Prepoznavanje rama težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
141701 (1499) king22
»

win x64 ali x86? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
649375 (8004) Razerzone

Več podobnih tem