» »

Programiranje

Programiranje

luksorzi ::

mene pa zanima kaj bi tisti bolj izkušeni programerji predlagali začetnikom programiranja oz. tistim ki bi radi to postali.(kako začeti, najboljši programi, osnove,...)

luksorzi ::

glede na anketo vas je programerjev približno 600

whatever ::

Vpiši se na faks:P
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

moowy123 ::

Za programiranje ne potrebuješ faksa :). Lahko začneš s tem da si najprej prebereš kake osnove v tutorialih. Dobiš kake prosojnice,... Če želiš lahko vsekakor tudi damo kake linke z uporabnimi prosojnicami.

Predvsem pa je potrebno veliko kilometrine ...

wolfhead ::

Kokr poznam neki ljdui ki hodijo na FRI, jim faks ni glih kej programersko navdihnil.Razen če posameznik se začne sam učit oz. nadaljuje pridobljeno znamenje s tam.Vglavnm, najbolši začet knjiga v roko pa brat pa delat po njej.Pri nas v sš smo začeli z diagrami poteka(da se navadiš na tvorjenje algoritmov) kasneje pa prešli na c oz. c++.

Vlad Tepeš ::

IMHO se loti tega sam, dobot si kako knjigo (recimo Java2, če bi programiral v javi), sam sem se letos prvič srečal s programiranjem na faxu (FRI ja) in se mi je stvar zagabla v dno duše! Prvi semester je blo še fajn, lepo smo predeloval z nekim konstantnim tempom in si stvari kapiral, drugi semester pa smo dobival neke naloge, ki se precej presegale naš (moj - začetniški) nivo, kar mi je potrdilo precej starejših kolegov in zaradi "posiljevanja" s temi nalogami sem dobil odpor in odkar sem naredil ipit iz programiranja1 se nikakor ne morem lotit programiranja2. Tako da loti se sam, moj nasvet.

Blinder ::

Eno začetniško knjigo si zrihtaj pa je. Naprimer "uvod v C". Obstajajo tudi knjige v pdf formatu(jaz jih mam za ene pol giga:D ) .
Al pa pogooglaj za "beginner programming tutorial".
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

luksorzi ::

A BI MI JIH PO MAILU POSLOU?

wolfhead ::

Blinder@:Ce mas ksno o c-ju oz. o c++-su povej pa ti dam mail pa mi boš lepo prosim poslal :D.

Blinder ::

Hmm za c je meni bla zelo vsec "uvod v C", nevem kateri avtor. Samo jo si moras sposodit v knjiznici:)
Za C nimam nic dovolj zacetniskega. Na faksu smo zaceli z javo, pol nadaljevali z C pa javo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ERGY ::

Vprasanje je kaj sploh zelis. Potem, ko bos imel odogvor na to vprasanje pa bos videl kaj te zanima... tako bos tudi zacel in s tem dobil zanimanje v nekaj kar zelis doseci.

Invictus ::

Ste pa face. Vpišete se na FRI, pol se vam pa zagabi programiranje. Svašta ...

Drugače obstaja serija knjig for Dummies, in 24 hours, in 7 days. Obstajajo praktično za vse programske jezike, nekatere imajo pa tudi knjigo, ki je posvečena programiranju na splošno. Dobiš jih najbrž v knjižnici, mogoče pa jih je dobiti tudi na internetu. Seveda so v angleščini. V slovenščini so najboljše knjige o programiranju tiste, ki so prevod gosopda Wirtha (izumil pascal, pa še par uporabnih zadev - Tex).

Potem rabiš samo še malo sitz ledra, pa akcija.

LP I.

OmegaBlue ::

Ah, saj je čisto razumljivo, da se komu zagabi programiranje na FRI - a se dokaj hitro navadiš, da se nima smisla bunit in se enostavno na pamet nadudlaš tistih 10 metod, ki jih hočejo imet in drug dan že pozabiš.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

luksorzi ::

Če se morš naučit, je čist drugo kukr če bi se neki rad nauču in znou


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje/kako ste se naučili programiranja? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Programiranje
21656251 (40927) DaMachk
»

Gimnazija ali srednja računalniška

Oddelek: Šola
296164 (5150) urosz
»

[C++] Viri za začetnika

Oddelek: Programiranje
292680 (1891) amacar
»

Programer (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
538005 (6809) hunter01
»

Učenje C-ja iz knjig?

Oddelek: Programiranje
92054 (1761) Rokomah

Več podobnih tem