» »

[C++] Viri za začetnika

[C++] Viri za začetnika

listje123 ::

O c++ nevem kaj dosti, a bi se rad naučil programirati.
Ali bi mi svetovali kako knjigo, kjer bi se kot začetnik naučil osnov programiranja.

Lp
  • spremenil: Mavrik ()

jype ::

Učiti se C++ kot prvi jezik je nehvaležno. Poizkusi vsaj Javo, če te zanima te vrste programiranje.

FrEaKmAn ::

poglej si malo http://slo-tech.com/forum/t116811/p2312... je bilo govora o tem...

Isotropic ::

tista od bruca eckela, ki je zastonj, ce ze. drgac pa raje kaksen python za zacetek.

Zgodovina sprememb…

gendale ::

jst bi ti svetoval kak drug jezik, če se gre za tvoj prvi jezik
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

kow ::

Java ali Python. Lahko tudi C. Če greš rad od spodaj navzgor.

failcoder ::

v primeru, da si čisti začetnik bi ti jaz za začetek predlagal skriptni jezik autohotkey, to pa zato, ker zna biti za začetnika zadeva zelo zanimiva.

www.autohotkey.com

Potem pa po kakem mesecu, odvisno kok ur na dan boš posvetil zadevi, bi ti pa priporočal, da kar direkt prešaltaš na c++. Dobra, za možgane prebavljiva knjiga o c++ je recimo:

C++ Programming: From Problem Analysis to Program Design ( če se ne motim je peta izdaja zadnja ).

priporočam še:
- na veliko se izogibaj knjig prevedenih v slo jezik.
- ko boš izbral nek programski jezik, vstrajaj na tem jeziku vsaj pet let predno narediš prehod na drug programski jezik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: failcoder ()

darkkk ::

Sicer odvisno, kaj bi rad počel - ampak začet se učit c++ ker bi rad znal neki programirat je precej fail. Raje kak c#, java...

Pri c++ boš prvo leto samo gledal konzolo :)

win64 ::

Uči se c++, šele potem pojdi na višje programske jezike.
To glede konzole je malo iz trte zvito. Recimo qt ponuja zelo dober ide za izdelavo obrazcev v c++.
Je pa res, da je osnovni c++ zelo okrnjen proti recimo javi ali C#.
Ne glede "moči" jezika, vendar imaš veliko več standardnih struktur že napisanih.

bleem ::

kaj c++, začne se z asmjem:-) back to the roots:)

smoke ::

bleem, Amen to that! Samo tak dobiš celo sliko o delovanju računalnika. In ko greš na C, veš zakaj si šov na C :) Seveda je pa od posameznika do posameznika odvisno če vstraja, ker zna trajat preden napišeš karkoli uporabnega.

Marat ::

za učenje programiranja je super Python, in iz te knjige se boš hitro naučil osnov programiranja :)

roba87 ::

To be not just a good programmer, but a great programmer, you need to understand the scientific and philosophical ways of thinking. There just is no way around it. I worked for a company where most of the programmers had degrees in Physics and other similar scientific fields. They were excellent programmers. The programmers that I have met that came through a program where they were taught how to write code simply were not as good. Their education was based upon the syntax of a particular few languages, how to accomplish certain tasks. This is how oriented programming. These programmers simply did not understand the why of what they were doing. What Calculus (and other high level math courses) teaches someone is not just the math itself, it teaches a way of thinking about problems. This way of thinking is crucial for any programmer.

Isotropic ::

I worked for a company where most of the programmers had degrees in Physics and other similar scientific fields. They were excellent programmers, but lousy software developers.
(sem bral nekaj podobnega)
svet ni crnobel:D

listje123 ::

Kot ste mi svetovali sem se vrgel v svet jave in začel brati knjigo: http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9...
Namestil sem tudi program jEdit in iz kjige prepisal program in ga shranil pod Prvi.java

Potem pa mi v knjigi piše da odprem ukazno vrstico in vpišem javac Prvi.java in bi sem moglo napisat Dobrodošli v svetu jave, vendar se ni.
V knjigi piše da moram preveriti sistemsko pot ki smo jo določili ob namestitivi JDK.
Tudi ko program povlečem v ukazno vrstico se ne odpre.
Ali moram namestiti JDK in kaj sploh to je?
Operacijski sitem: windows 7 32bit

Lp

Zgodovina sprememb…

Marat ::

listje123 ::

Inštaliral sem JDK in še vedno mi ne odpre.
Ko vpišem Prvi.java (v mojem primeru) se mi odpre svetovalec in piše poišči v spletu.

Arto ::

Najprej moraš napisat

javac Prvi.java

da ga skompajlaš, nato pa

java Prvi

da ga poženeš

gendale ::

pa še prej moraš met mapo kjer je shranjen javac v pathu (mogoče so že popravili installer da to nardi sam)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

listje123 ::

Ko pogledam v mapo java vidim nasledne datoteke:
jdk1.7.0_02
jre6
jre7
V katero mapo to shranim oz kje je mapa patch?

Marat ::

lej inštaliraj si eclipse pa programiraj v njem - bo še najmanj komplikacij ;)

adam1900 ::

Ker smo se v šoli začeli učiti programski jezik C++ sem se odločil, da bi se predhodno nekaj naučil. Pa me zanima katero knjigo mi predlagate kot začetniku? Ker je moje znanje angleščine slabo bi rajši, da je knjiga v slovenskem jeziku.

Sem tudi pogledal po forumu vendar nisem našel nič pametnega, no vsak je zagovarjal drugo knjigo. Edino kar sem našel je ta komentar: klik. Knjigo C++ od začetka in C++ na kolenih sem si ta teden izposodil iz knjižnice. Pri obeh knjigah sem prelistal nekaj začetnih strani in je pri knjigi "C++ od začetka" navedeno da knjiga ni najbolj primerna če nimam predhodnega znanja o osnovah programiranja. Pri knjigi "C++ na kolenih" pa je pa v uvodu navedeno de je knjiga bolj kot priročnik kot pa učbenik. Zato sem se odločil za "Uvod v programiranje in programski jezik c++"(V. Žumer, J. Brest). Je knjiga primerna za mene ali ne? Bi bil vesel če kdo pove tudi kako drugo knjigo. Hvala

folfy ::

Od Žumra knjiga je kar OK za osnove, predstavi lepo vse po vrsti. Vendar so v njej res samo neke osnove, brez classov in podobnega. (mi smo jo imeli pri programiranju 1 na faxu)

Ciklamen ::

Sam se še nisem lotil tega, ampak pravijo da je ta tutorial kar primeren: http://www.youtube.com/playlist?list=PL...

Sicer morda že bi bilo dobro poznati osnove, a vendar za nadaljevanje ti zna koristiti (jaz sem se še zraven nasmejal ko sem tipa poslušal)
- End of the Post ->

amacar ::

Od Žumra knjiga je za strukturirano programiranje čist ok in dokaj razumljiva. Definitivno veliko bolj razumljiva kot Žumrova razlaga v živo!

roba87 ::

Prvo si preberi in sprobaj stvari iz Žumrove knjige, potem pa vzami C++ na kolenih, kaj boljšega v slovenščini boš težko dobil (je pa C++ na kolenih dovolj kvalitetna knjiga anyway)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roba87 ()

adam1900 ::

Hvala fantje. Bom vzel "Uvod v programiranje in programski jezik c++" od Žumra. Mi lahko še samo poveste s čim naj nadaljujem ko to knjigo obdelam?

amacar ::

Lahk ti pošljem naša predavanja od prog 2, da se naučiš še objektnega programiranja. S to snovjo smo mi nadaljevali v 2. semestru, po tem ko smo obdelali Žumrovo knjigo pri prog1 v 1. semestru.

adam1900 ::

@amacar
Ja lahk pošlješ, škoditi ziher ne more :)

amacar ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[C++] Povezave

Oddelek: Programiranje
3859536 (3913) Karlos
»

začetki programiranja

Oddelek: Programiranje
356771 (4846) Mavrik
»

knjiga C++

Oddelek: Programiranje
222813 (2347) amacar
»

Programersko gradivo za začetnike

Oddelek: Programiranje
315767 (4462) bmandl

Več podobnih tem