» »

Telemach digitalna tv, Pomoč!!

Telemach digitalna tv, Pomoč!!

««
35 / 37
»»

plavko61 ::

Discovery Channel je res čisto za leseno žlico, vse je v 4:3, ti američani še za 16:9 slišali niso, al v čem je problem???
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Spc ::

plavko61 je izjavil:

Discovery Channel je res čisto za leseno žlico, vse je v 4:3, ti američani še za 16:9 slišali niso, al v čem je problem???

Problem je v tem, ker mi nimamo ameriškega discovery-a ampak neko podružnico iz bog ve kje.
 

Nagi Bator ::

Ko smo ze pri National Geographic... Slika je tako kompresirana, da je program popolnoma negledljiv. Ob skoraj vsaki spremembi kadra, so vidne le kocke in to za kaksno sekundo. Youtube posnetek v 240p, je brez pretiravanja kvalitetnejsi. In ne gre za slab signal, pac pa za obupno premocno kompresijo. Ob preklopu na analogni signal, je slika konkretno boljsa. Enako, vendar v za odtenek manjsi meri, velja za Discovery, Animal Planet, Travel... Vsi ti programi imajo v analognem nacinu lepso sliko!

Ce je to slucajno Telemach -ova strategija, da grem na HD paket, ker me ti programi pac najbolj zanimajo, bom sam verjetno vse skupaj prej odpovedal! Prav tako pa argumentirano odsvetujem Telemach vsakomur, ki me prosi za nasvet okoli izbire TV ponudnika.

zavajon ::

Ja, jaz sem tudi pomislil na to, da pri Telemachu to počno zanalašč, da bi uporabnike "prisilili" v nakup HD paketa. Mene morda bodo, a pri drugem ponudniku ;)

Spc ::

NGC trenutno sploh ne deluje, saj ima samo 0.3mbit/s 720x576.
8-O



 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

V-i-p ::

Mater, sam jamrat znate, pač težave na mednarodni povezavi od koder se dobijo ti programi, jebiga. Bo kmalu, če ni že.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Spc ::

V-i-p je izjavil:

Mater, sam jamrat znate, pač težave na mednarodni povezavi od koder se dobijo ti programi, jebiga. Bo kmalu, če ni že.

Ne jamram, samo javim težavo.
Klical sem na telemach in so mi rekli, da imam omarico hin ( pogovor sem snemal tako, kot vi mojega snemate ), omarice sploh mi tukaj nimamo, zato sem rajši napisal na slo-tech, ker vidim, da tisti na telefonu nimajo pojma o čem govorim.
Kolegi rajši mene kličejo ko je kaj narobe z tvjem ker ponavadi vem še preden ve telemach kaj je sploh narobe na DVB omrežju.

Ne razumem pa nečesa.
Če je problem na mednarodni povezavi preko satelita zakaj tega telefonistka ne ve in mi pošilja sem serviserja ko pa vsi vemo, da ni problem pri meni doma.
Ali pa zakaj se ne morem pogovoriti z osebo, ki ve malo več o zadevi.
Ker potem izpade telemach smešn, da še sami za svoje probleme ne vejo in vedno obtožujejo klicatelja, da mora resetirat sprejemnik, druga sploh slišat nočejo.

Še nekaj ne razumem.
ARD 1 se je premaknil iz 458MHz na 634MHz, brez opozorila in potem spet ne deluje zadeva.
Slika postane črna, saj ni več na tisti frekvenci kot je bil, uporabniki pa ne vejo nič o tem, da se frekvence vsaki teden menjavajo na drugo frekvenco.


:)
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

zavajon ::

V-i-p je izjavil:

Mater, sam jamrat znate, pač težave na mednarodni povezavi od koder se dobijo ti programi, jebiga. Bo kmalu, če ni že.


Aja, v mednarodni povezavi? Zakaj pa so potem programi od Viasat OK (razen seveda formata), pa avstrijski, nemški, francoski,... programi? A tudi tisti, ki vidijo Discovery HD imajo tako sliko?

Spc ::

Sedaj se je zadeva popravila.
NGC ima spet svojih 2.8Mbit/s + 192kbit stereo 48kHz.

Drugič pa bi bilo res lepo, če bi telefonistka že vedela za napako in bi lepo povedala, da je problem na mednarodni povezavi, ne pa da mi serviserja sem pošilja za brezveze.
 

mat xxl ::

Verjemi, da če bi ti nekdo resno prisluškoval, ti ne bi zaznal !!!

Alex911 ::

Živjo,

mene pa zanima, če bi mogoče kdo poznal odgovor na naslednje vprašanje. In sicer ...

Doma imamo dve televiziji. Na eni je priklopljen Ciscov digitalni sprejemnik, na drugi pa imam conax modul. Pa opažam, da na televiziji, kjer je conax modul nekateri programi ne delujejo, medtem ko na televiziji, ki je priklopljena na digitalni sprejemnik, ti programi delujejo (npr. Fox Crime, HBO, HBO Comedy). Naj povem, da na HBO nisem naročena. Niti ne vem, zakaj ti programi na digitalnem sprejemniku še delujejo.
Samo pač ni mi jasno, kako je to možno ... isto stanovanje, isti kabel, ampak drugačna programska shema.

Bi kdo vedel, kje je tukaj finta?

Lp,
Alex

bsslo ::

To ti je pa 100% cable guy rihtal!

 Cable guy

Cable guy

Alex911 ::

@ bsslo: :D

Sam jst to čist resno sprašujem ...

zavajon ::

Katere programe vidiš, ni odvisno od kabla, ampak od dekodirne kartice. Torej imaš očitno kartico v sprejemniku drugačno. Če je notri enaka kartica kot v conax modulu, ju zamenjaj, pa boš najbrž videl HBO na TVju s conax.

Veron ::

koliko časa pa imaš ciscota? Ker če si ga dobil manj kot mesec nazaj, ne skrbet, bojo te programi še zginl : )

prvi mesec imaš ponavad vklopljene

edit: pa kartic ne bo mogel menjat, ker cisco nima enako

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Alex911 ::

Ah, jaz imam ciscota že od samega začetka ... torej že več kot eno leto. Tut prej, ko sta bila na obeh televizorjih ciscota, je na enem televizorju kakšen program delal, na drugem je bil pa kodiran. Odkar pa imam ta conax modul, je pa res čist drugačna programska shema. Nč jasn ...

@ zavajon: kje v ciscotu pa je ta kartica?

P.S. punca sem :) ne fant :)

alex

Spc ::

Alex911 je izjavil:


@ zavajon: kje v ciscotu pa je ta kartica?

P.S. punca sem :) ne fant :)

alex

Cisco nima kartice, ker ni conax ampak powerkey.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Spc ::

Zanimivo, kaj dela rtv slo:


Okvir v Okvirju, Slika, logo v logu.
:D
 

Tili ::

Vem da je tema že dolgočasna, vendar me zanima kakšna je trenutna situacija glede naročniških kartic. Se jih da dobit zastonj (če ne rabiš Conax modula ali sprejemnika) ali ne (morda z malce prepričevanja)? Potem pa še bolj pomembna zadeva, ali ti imajo pravico zaračunat 2. in 3. kartico, čeprav jih do sedaj niso (npr. ob spremembi paketa).

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tili ()

mat xxl ::

Sam sem dobil na malo kreganja do sedaj še zmaram po 3 kartice, po novem ene pol leta pa menda to več ne gre, saj plačuješ po 2 eur za vsako dodatno kartico, celo reklamirajo sedaj kao lahko imaš 3 Tv je 1 digitalnega in 2 analogna. Če pa kdo ve kaj več, pa naj pove.

Spc ::

mat xxl je izjavil:

Sam sem dobil na malo kreganja do sedaj še zmaram po 3 kartice, po novem ene pol leta pa menda to več ne gre, saj plačuješ po 2 eur za vsako dodatno kartico, celo reklamirajo sedaj kao lahko imaš 3 Tv je 1 digitalnega in 2 analogna. Če pa kdo ve kaj več, pa naj pove.

1 Digitalna, 2 analogne ?
Analognih lahko imaš kolko ti paše.
:))
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Pesimist ::

Kaj HBO Go na telemahu deluje vredu?
Meni na siolu je totalnakatastrofa.
40% filma mi samo prečitava buffer. 1% je slika kot mora bit top. Ostalo pa neki na 240i under youtube kvaliteti, če to sploh obstaja. Server se pa nahaja nekje v sloveniji... mislim.
Mega sramota, glede nato, da gledam tudi netflix in tam je slika 100% maximalna kvaliteta all the time, kateri uporabljajo kompletno indetičen sistem. Zgleda da majo le več bandwitha. hahahah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

blackwing ::

mene pa zanima zakaj se mi ne naloži.. preklopla sem iz ene televizije na drugo sedaj pa se mi sploh noče naložit?! nalaga se pa že kako uro ali dve, preverjanje frekvence...

surrounded ::

Kaj kdo mogoče ve ali bo EPG kdaj delal pri HD programih? Ali je tukaj kakšna omejitev? Malo mi postaja moteče, npr. slo1 in slo2 gledam oba v hd-ju odkar sta na voljo, enako nekatere sportne kanale. Ne morem pa v nobenem trenutku pogledat kaj je na sporedu, programe pa sem si tako razporedil da pač nimam 2x istih, ampak imam tiste z "navadno" ločljivostjo nekje za 150tim mestom, tako da traja preden npr. tam pogledaš spored in potem preklopiš nazaj na hd.

zuz3k ::

da obudim temo

nezadovoljen uporabnik siola (meli smo dvojček + tv kabelsko analogno) komaj zdaj po 2h letih mi oni
povedo, da mam tudi digitalno in bi s sprejemnikom lovil več kanalov. Ja hvala..

+ wifi ki mi je lovil samo v sobi, v drugih ne


no šel sem na MIX S telemach paket, prve 4 mesce - 60% se pravi 12€

zaenkrat presenečen nad sliko in vsem, imamo pa na digitalni več kanalov kot je v
programski shemi, verjetno bodo kakšen mesec, dva, da nas primamijo potem pa izklopijo?

wifi telemachov imam po celem stanovanju 4 črtice :))
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

barocco ::

Tudi sam pred mesecem dni ,prešaltu na MIX L iz Digitalnega trojčka(DTV 3.0 L+),sedaj pa da mamesto 18€ dobim položnico za mesec 6. še vedno 53€ !!
Hmm ,Ja od kdaj ,se sprašujem ,pa začne teči 4 mesece - 60% ceneje.
Čudno mogoče od takrat, ko se konča promocija paketa ,ki je do 15.7.2012.
in ja ,sem podalšu za 24 mesecev pogodbo,položnica pa ostaja ista 53€ namesto 18€.Ima kdo podoben problem,ve kaj več.

gregyk ::

barocco je izjavil:

Tudi sam pred mesecem dni ,prešaltu na MIX L iz Digitalnega trojčka(DTV 3.0 L+),sedaj pa da mamesto 18€ dobim položnico za mesec 6. še vedno 53€ !!
Hmm ,Ja od kdaj ,se sprašujem ,pa začne teči 4 mesece - 60% ceneje.
Čudno mogoče od takrat, ko se konča promocija paketa ,ki je do 15.7.2012.
in ja ,sem podalšu za 24 mesecev pogodbo,položnica pa ostaja ista 53€ namesto 18€.Ima kdo podoben problem,ve kaj več.

Če si sklenil pogodbo po 15. v mesecu, si dobil še po starem. Torej bo nižja položnica drug mesec.

barocco ::

Res je sem govoril z njihovo službo,pogodba je bila sklenjena 15-ega ampak dali v obdelavo dan kasneje,tato tako kot je.
Sem mislu ,da so pozabili na ugodnost:P

mihec87 ::

Eno na hit doma mamo 3tvje(2xcrt ter 1xlcd z dvb-c) če prav razumem osnovni paket je 17,4eur kjer je vključen 1xdigitalni sprejemnik(crt) kamor je pol priključen tv preko scart, pol je pa še za dva tvja doplačilo(za vsak tv 2eur) 4eur in je tu vključen še en digitalni sprejemnik(crt) ter kartica za v lcd?

17,4-osnovni paket(vključen 1 tv)
2-dodaten tv(crt)
2-dodaten tv(lcd)
21,4eur?

Silck ::

Tako je.

Lp
Danas je teško biti lud... Velika je konkurencija!

bastadu ::

Če si lahko malo sposodim tole temo: na Telemachu imam težavo s prikazovanjem podnapisov na 1 programu (ID Discovery), in sicer mi podnapisov ne prikazuje na 1 televiziji (DVB-C), na drugi (tudi DVB-C) pa jih istočasno prikazuje. Podnapisi so v nastavitvah vklopljeni. Sem klical tehnično pomoč, kjer so mi svetovali, da naj pri prižganem televizorju iztaknem in vtaknem kartico, nič ni pomagalo. Potem so mi svetovali softwersko nadgradnjo televizorja na servisu. Problem pa je, ker za ta TV posodobitve sploh ne obstajajo. TV je Sony Bravia KDL-32D3000. Kakšna ideja?

Gladi ::

A se nebi raje obrnil na Sony?

mat xxl ::

Ta tv poznam v osnovi ne podpira mpeg4, morda je to problem, se pa dobi odkodirna cartica Negotion ki zna poleg Conaxa tudi odkodirati mpeg4 ..., vem sicer da načeloma tega ni v Telemach omrežju, a kaj drugega mi ne pade na pamet.....

Gladi ::

Program ni v mpeg4 formatu.

Alexius Heristalski ::

MPEG-4 na splošno nima neke zveze s podnapisi.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Spc ::

mat xxl je izjavil:

Ta tv poznam v osnovi ne podpira mpeg4, morda je to problem, se pa dobi odkodirna cartica Negotion ki zna poleg Conaxa tudi odkodirati mpeg4 ..., vem sicer da načeloma tega ni v Telemach omrežju, a kaj drugega mi ne pade na pamet.....

ID Discovery je v MPEG-2 standardu in tudi podnapisi v stream-u delujejo normalno:



ID Discovery ima 3 podnapise in MPEG-2 stream kot je razvidno iz slike.
Verjetno tv ni pravilno nastavljen ali pa ima napako v firmware-u.
 

bastadu ::

V nastavitvah mi prikazuje 3 podnapise, katerekoli izberem se ne pokaže nič ... očitno je res neka težava s TVjem ... istočasno na drugem novejšem TVju podnapise prikazuje bp ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

G_mAn ::

Zopet obujam temo in sicer me zanima zakaj so skoraj vsi kabelski digitalni programi kodirani (ne dela niti Pop tv, a kanal..), delujejo samo navadni kabelski, kjer je slika precej slaba. Res je da nimam nobenega CI modula, vendar ti osnovni bi pa morali delovati? Imam tv lg 50pv350.

solatko ::

G_mAn - Na kablu so analogni programi, za digitalno moraš imet Cisko-ta ali kartico na tv in seveda pravi paket.
Delo krepa človeka

G_mAn ::

solatko je izjavil:

G_mAn - Na kablu so analogni programi, za digitalno moraš imet Cisko-ta ali kartico na tv in seveda pravi paket.


In v čem je pol fora da ima tv že vgrajen digitalni sprejemnik? Sm mislu da je vsaj 10-20 digitalnih programov brez dodatne opreme ampak dobr očitn bo treba dokupit še eno kartico... hvala vseen :)

Mavrik ::

G_mAn je izjavil:


In v čem je pol fora da ima tv že vgrajen digitalni sprejemnik? Sm mislu da je vsaj 10-20 digitalnih programov brez dodatne opreme ampak dobr očitn bo treba dokupit še eno kartico... hvala vseen :)


Sprejemnik ima zato, da ne rabiš še dodatne Cisco škatle za preklapljanje kanalov in vsega drugega. Samo ker Telemach oddaja kanale kodirano, moraš imeti v TVju kartico, ki zna te kanale odkodirati.
The truth is rarely pure and never simple.

mat xxl ::

Ima Telemach, kar nekaj digitalnih kanalov nekodiranih , jasno je pa glavnina kodirana.....

Pa saj če plačuješ priključek in vzameš digitalnega bo cena nižja, kot za starega analognega.

LapD ::

Mene pa zanima od česa je odvisno, da včasih vidim celoten EPG spored, včasih pa "ni informacij" ... Imam conax modul. Je povezava mogoče preslaba, da bi zmogla sproti pobrati podatke o sporedu?

Načeloma se spored pojavi, ko odprem določen program, ampak jaz bi rad prižgal TV in videl spored za vse programe, ne samo za tistega, ki je izbran (ter še par naključnih) ... dela zadeva bolje, če imaš dodatno škatlico (cisco) ob tvju?
web&motion designer

hojnikb ::

to je že znani bug pri telemachu zadnje čase, nisi edini...
#brezpodpisa

Likalnik ::

Zdravo, eno vprasanje....tv bi rad montiral v kuhinji....vendar do tja nimam potegnjenega kabla od kablske...obstaja kaj brezzicnega kot nadomestilo, da mi ni potrebno cez celo hiso kabel vlect. Sem na telemachu.....modul kartico oziroma cisco bi ze dobil od njih...kako pa kabelski kabl do tvja spravit?

BorutK-73 ::

Kabel all the way.
Sploh obstaja hardware za wirelles kabelsko?

Okapi ::

Obstaja. Guglaj wireless dvb-c. Se pa bojim, da ni zelo user-friendly, tudi ne vem, če deluje z zaščitenimi kanali. Rešitev v sili je brežičen prenos navadnega analognega video-signala (od set-top-boxa do televizorja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Silver ::

Kaj se da mogoče tele CI Conax kartice kaj poheklat? Verjetno morajo biti v vsakem primeru sprogramirane pri operaterju?

Trenutno nimam dodatnega sprejemnika a razmišljam o nadgraditvi paketa, ter nakupu dodatne CI kartice. Vse programe se da kako odklenit?

Spc ::

Silver je izjavil:

Kaj se da mogoče tele CI Conax kartice kaj poheklat?

Conax ne, je pa PowerVU hudo ranljiv.

Priporočam ti, da odpoveš telemach TV in nabaviš satelit.
Na 0.8°W imaš vse programe kaj jih dobiš na telemachu, pa še kjuče imaš javno objavljene na internetu.

Seznam programov na 0.8°W:
http://en.kingofsat.net/pos-0.8W.php


:D
 

Silver ::

Pri njih imamo trojček, zato se nam to ne bi splačalo ... Je pa zanimivo tole s satelitom, mogoče pride prav za na vikendico. :))
««
35 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektro turnšek in digitalna TV

Oddelek: Omrežja in internet
4413419 (6991) yanz
»

digitalna kabeelska tv dvb-c izkušnje (cablestar2)

Oddelek: Pomoč in nasveti
208384 (4023) predrag000
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418354 (9828) mysterio
»

Digitalna televizija!

Oddelek: Pomoč in nasveti
286839 (5362) robotek87
»

RTV SLO HD na Telemachu

Oddelek: Zvok in slika
328050 (6952) Alexius Heristalski

Več podobnih tem