» »

Telemach digitalna tv, Pomoč!!

Telemach digitalna tv, Pomoč!!

««
32 / 37
»»

logit ::

Jaz na Handanu nimam tega problema. Na Sonyju (z modulom) se mi pa dogaja nekaj podobnega in sicer program ZDF mi vedno leze na 2. programsko mesto. Če ga dam no katerokoli drugo in ugasnem TV ter počakam 30 min, da gre iz sleep moda na off, ko ga vklopim bo še vedno zasedal 2. mesto. Ne najdem rešitve.

PARTyZAN ::

Tole premetavanje kanalov tud men že najeda. Zakaj je scramble sploh potreben?

Dami ::

Na kabel-tv isto, reset vseh programov. Je pa zanimivo, da so kar naenkrat vsi odklenjeni (razn xxx, hd, hbo) čeprav mamo začetni paket. Me zanima kak dolgo bo trajalo :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

AndrejS ::

Šalabajzerji so... danes morem 2 sonyja na novo nastavit in 1 dreambox...

zmelkoow ::

LP!

Ali ima mogoče kdo na dreamu kartico v CS? PM?

Spc ::

Dami je izjavil:

Na kabel-tv isto, reset vseh programov. Je pa zanimivo, da so kar naenkrat vsi odklenjeni (razn xxx, hd, hbo) čeprav mamo začetni paket. Me zanima kak dolgo bo trajalo :)

No meni danes komaj dela normalno tako kot mora.
Odklenjeni ? Jaz imam normalno zaklenjene.
Če kartico ven vzamem mi recimo pop tv ne deluje.
Tako, da je vse po starem.

Kaj se tiče sortiranja pa sem obupal, mam rajši vseskupaj na dvbviewer pro z search-em.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

barocco ::

RABIM POMOČ.
jzt mam pa drug problem(od danes) sem iz LJ-center.
vsi programi v paketu delajo d ,samo v sredini slike(programa)-ki deluje, imam tisti OKVIR(OPOZORILO) v sredini slike ,ki piše :
kodiran program
niste naročeni na ta program
če želite gledati ta program
se nanj naročite 0802288(to opozorilo je drugače ,za dodatne programe ,za odrasle...)-ma je zoprno sliko v sliki gledat, noro!!
imam Cisco PRETVORNIK,sem prebral naj ga samo izklopim in priklopim ,pa bo stvar rešena.
ve mogoče kdo rešitev??
Sem probal z ponastavitvijo tov. nastavitev na TV ,pa je vseeno isto.
drugače bom moral ,pa preklopit na analogni (pa tam poiskati kanale)....
upam za kak nasvet,hvala

gslo ::

men je bolj smešna naslednja scena.. verjetno sem imel v stanovanju anologno kabelsko od telemacha (brez sprejemnika, samo vhod iz vticnice) in sem se odločil, da zadevo odjavim.

ja, zato ker za 200e letno ne pogledam dovolj "neantenskih" programov, da bi si mi slednja splačala. ampak vedel sem tudi, da so včasih malo nesposobni in da ogromno ljudi gleda zastonj kabelsko že leta.

zelo priročno je včeraj crknil program vsem na digitalni kabelski (zarad teh "posodobitev", ki jih omenjate zgoraj) in tudi meni. :))

ali je možno, da so me telemaherji uspel odšraufat iz omarce že naslednji delovni dan? :P ker tole meji na znanstveno fantastiko. :))

seveda men ponoven scan programov vrže ven 0. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

Spc ::

barocco je izjavil:

RABIM POMOČ.
jzt mam pa drug problem(od danes) sem iz LJ-center.
vsi programi v paketu delajo d ,samo v sredini slike(programa)-ki deluje, imam tisti OKVIR(OPOZORILO) v sredini slike ,ki piše :
kodiran program
niste naročeni na ta program
če želite gledati ta program
se nanj naročite 0802288(to opozorilo je drugače ,za dodatne programe ,za odrasle...)-ma je zoprno sliko v sliki gledat, noro!!
imam Cisco PRETVORNIK,sem prebral naj ga samo izklopim in priklopim ,pa bo stvar rešena.
ve mogoče kdo rešitev??
Sem probal z ponastavitvijo tov. nastavitev na TV ,pa je vseeno isto.
drugače bom moral ,pa preklopit na analogni (pa tam poiskati kanale)....
upam za kak nasvet,hvala

Sem imel enak problem in to sporočilo, da nimam dostopa ni hotelo vstan, čeprav sem lahko gledal kanal.
Zato so mi potem menjali sprejemnik in sedaj nimam več problemov.
CISCO sprejemniki so največji drek oz. PowerKey je šrot.
Naj ti zamenjajo cisco sprejemnik z kaonom ali z čim drugim na conax kartice.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Dami ::

Spc je izjavil:


Odklenjeni ? Jaz imam normalno zaklenjene.
Če kartico ven vzamem mi recimo pop tv ne deluje.

Saj to meni tudi. Mislil sem na kanale, ki so izven našega paketa pa nam delajo :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Spc ::

Dami je izjavil:

Spc je izjavil:


Odklenjeni ? Jaz imam normalno zaklenjene.
Če kartico ven vzamem mi recimo pop tv ne deluje.

Saj to meni tudi. Mislil sem na kanale, ki so izven našega paketa pa nam delajo :)

Meni delujejo samo tisti za katere plačujemo, Drugo je kodirano.
Je pa res, da imam conax sistem in ne powerkey-a.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

barocco ::

Spc je izjavil:

barocco je izjavil:

RABIM POMOČ.
jzt mam pa drug problem(od danes) sem iz LJ-center.
vsi programi v paketu delajo d ,samo v sredini slike(programa)-ki deluje, imam tisti OKVIR(OPOZORILO) v sredini slike ,ki piše :
kodiran program
niste naročeni na ta program
če želite gledati ta program
se nanj naročite 0802288(to opozorilo je drugače ,za dodatne programe ,za odrasle...)-ma je zoprno sliko v sliki gledat, noro!!
imam Cisco PRETVORNIK,sem prebral naj ga samo izklopim in priklopim ,pa bo stvar rešena.
ve mogoče kdo rešitev??
Sem probal z ponastavitvijo tov. nastavitev na TV ,pa je vseeno isto.
drugače bom moral ,pa preklopit na analogni (pa tam poiskati kanale)....
upam za kak nasvet,hvala

Sem imel enak problem in to sporočilo, da nimam dostopa ni hotelo vstan, čeprav sem lahko gledal kanal.
Zato so mi potem menjali sprejemnik in sedaj nimam več problemov.
CISCO sprejemniki so največji drek oz. PowerKey je šrot.
Naj ti zamenjajo cisco sprejemnik z kaonom ali z čim drugim na conax kartice.

sem končno dobil tehnično pomoč ,in so reaktiviral zadevo(Cisco). pravijo ,da imajo že 2dni probleme z nadgradnjo.
končno nimam več nadležnega opozorila,da mam kodiran program ,čeprav program dela.

so me pa tud v bigbengbu za....l,so rekli ,da podpira(ne bom rabu pretvornika),da ma LG 32"LH2000 LCD TV sprejemnik dvb-c,pa še plačal sem "se zgodi 2leti" se mi zdi.

se da to reklamirat?
hvala za odgovor

ttommy ::

Kdaj si ga kupil?Itak,da ga nesi nazaj,ker so te nategnili....
Gamer

Spc ::

hehe.
Evo danes pa spet ne dela tv.
:))

Telemach ni več resn.
Slika stoji na miru in se spet ne premakne.
 

barocco ::

ttommy kupu sm ga leto dni nazaj. pol, mi bodo pa rekli,da ,mi tega niso rekli ,da podpira vse potrebno(izgovori..)
za znort.:|

meni na srečo od včeraj zvečer in danes dela digitalna TV ,kot mora.še več ,celo programi za odrasle, nekateri delajo ...hmm ,čudno to !!
Ko, sem včeraj govoril z tehnično službo,za digtalno TV,so dejali,da ročno reaktivirajo pretvornik(ko pokličeš odpravijo napako)oz. ne grejo tehniki na teren in odpravljajo napake,če sem ga prav razumel.

gregyk ::


so me pa tud v bigbengbu za....l,so rekli ,da podpira(ne bom rabu pretvornika),da ma LG 32"LH2000 LCD TV sprejemnik dvb-c,pa še plačal sem "se zgodi 2leti" se mi zdi.

se da to reklamirat?
hvala za odgovor


LG 32LH2000 ima DVB-C in DVB-T sprejemnik. Za DVB-C pač rabiš Conax modul in naročniško kartico.

barocco ::

gregyk : ko je tehnik iz telemacha pršu je probal eno kartico dat v PCMCIA CARD SLOT,pa je nato ugotovil (po 20sekundah) ,da se ne da ,uredit na ta način,pa je potegnu vn Cisco pretvornik....
ne vem zakaj ,ker se ne spoznam ,na te zadeve ni delal modul oz. una kartica.

gregyk kaj naj sedaj kupim Conax modul in naročniško kartico oz. bi to moral jzt imeti pred prihodom tehnika ali kako??
ker, se mi smešn zdi ,da mam digitalni pretvornik če LG 32LH2000 podpira vse to(pa še smešno zgleda vse skup)
kaj svetuješ-te??

laguna ::

Mogoče pa nima kodeka mpeg4 ampak samo mpeg2.

LP
lagunaaaa

barocco ::

laguna je izjavil:

Mogoče pa nima kodeka mpeg4 ampak samo mpeg2.

LP


točno, če se prav spominjam,je tehnik omenil ,da ne podpira mpeg4 tega.
ma bom že.
aja še eno vprašanje imam ,kake zvočnike nižje /srednjega razreda ,pa lahko priklopim na 32"LH2000 LCD TV,kateri izhod. sem za foro probal rač. zvočnike 2.1,ki imajo en činč ,pa zvoka ni oz. TV ne podpira,tega izhoda kot matična plošča.
mogoče kak link,ker ,se ne spoznam na dodatne zvočnike za omenjen tv,prosim.
pa tudi kdaj, želim gledati TV preko Slušalk(oz.igrati xbox) ,ampak rabm verjetno take aslušalke k imajo 2 činča.
hvaležen, bi vam bil za vsak podatek oz. link za slušalke ali pa zvočnike,ki bi bile primerne za moj TV.
hvala

gregyk ::

barocco je izjavil:

gregyk : ko je tehnik iz telemacha pršu je probal eno kartico dat v PCMCIA CARD SLOT,pa je nato ugotovil (po 20sekundah) ,da se ne da ,uredit na ta način,pa je potegnu vn Cisco pretvornik....
ne vem zakaj ,ker se ne spoznam ,na te zadeve ni delal modul oz. una kartica.

gregyk kaj naj sedaj kupim Conax modul in naročniško kartico oz. bi to moral jzt imeti pred prihodom tehnika ali kako??
ker, se mi smešn zdi ,da mam digitalni pretvornik če LG 32LH2000 podpira vse to(pa še smešno zgleda vse skup)
kaj svetuješ-te??


32LH2000 IMA Mpeg4 in Mpeg2 DVB-T in DVB-C podporo. Delajo na njemu vsi Telemachovi digitalni programi, tudi HD in ne govorim na pamet - to televizijo imam sam.
Conax modul dobiš na Telemachu "v najem" kar je vračunano v ceno naročnine (ali Conax modul ali pa Cisco sprejemnik). Kartico za v Conax modul dobiš tudi na Telemachu brez doplačila, če se odločiš za Conax modul namesto sprejemnika.
Mogoče je "tehnik" napačno vtikal Conax modul, kaj vem kaj ga je lomil ... (sem imel tak primer pri sosedu, da je bil modul "zabit" v televizijo napačno obrnjen ... Telemachovi "strokovnjaki" ...).
Še enkrat preveri če imaš res 32LH2000, da ni kak drugi model.

Edit: Pa še to - država v TV-ju MORA biti nastavljena na "FINSKA", da najde programe na DVB-C frekvenčnem območju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

Spc ::

gregyk je izjavil:

Telemachovi "strokovnjaki" ....

Jaz bi prej rekel študenteki.

Spet imam zaklenjene vse programe in ja imam vtakjeno conax kartico:
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Spc ::

 

barocco ::

IMAM NA ŽALOST: LG 32LG2000 :( NE LG 32"LH2000


* Product Description: LG 32LG2000 - 32" LCD TV
* Product Type: LCD TV
* Diagonal Size: 32" widescreen
* Dimensions (WxDxH): 80.2 cm x 22.7 cm x 60.4 cm - with stand
* Weight: 13.9 kg
* Digital Television Certification: HD ready
* Resolution: 1366 x 768
* Display Format: 720p
* Input Video Formats: 480p, 720p, 1080i, 1080p, 480i, 576i, 576p, 1080/24p, 1080/50p, 1080/60p, 1080/30p
* Video Interface: Component, composite, HDMI, SCART
* HDMI Ports Qty: 2 port(s)
* PC Interface: VGA (HD-15)
* HDCP Compatible: Yes
* Technology: TFT active matrix
* Image Aspect Ratio: 16:9
* Digital TV Tuner: DVB-T
* Analogue TV Tuner: NTSC, PAL, SECAM
* MPEG Decoder: MPEG-2
* Features: 3:2 pull down compensation, 2:2 pull down compensation, XD Engine technology, ISF Calibration Ready
* Sound Output Mode: Stereo
* Speaker System: 2 speakers
* Built-in Decoders: Dolby Digital
* Sound Effects: SRS TruSurround XT
* Power: AC 120/230 V ( 50/60 Hz )
zdej mi je pa jasno zakaj ne podpira CONAX kartice..
ma sej slika je lepa ,tudi barve.. ali, bi opazil večjo razliko(vredno cene) ,če bi kupil nov 32-37" za okoli 500-700EUR(gledam iz 3 metrov)?

kr razmišljam o prodaji oz. bi mogoče memenjal za lcdled 22" monitor,za komp.
Spc in gregyk hvala za mneneja

gregyk ::

barocco je izjavil:

IMAM NA ŽALOST: LG 32LG2000 :( NE LG 32"LH2000


Prihranil bi mi malo tipkanja, če bi že prvič napisal pravilen model. ;)

Spc ::

Zdi se mi, da ima telemach zelo zelo nizki bandwidth na kanalih:


1.5Mbit/s za 720x576 ??
Še na youtube-u je več kot to za 720x576 resolucijo.
 

Pesimist ::

Ce ces sliko primerjati z ostalimi ponudniki se moramo zmenit kdaj za kaki record schedule za kaki kanal nastavit. Sam mam dostop do siol in T2 z VLC.

Bandwith sam ti nebo dosti povedo, ker en ma lahko fixni pretok, drugi spet variabilen, slika pa bo na koncu ista anyway.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Spc ::

Pesimist je izjavil:

Ce ces sliko primerjati z ostalimi ponudniki se moramo zmenit kdaj za kaki record schedule za kaki kanal nastavit. Sam mam dostop do siol in T2 z VLC.

Bandwith sam ti nebo dosti povedo, ker en ma lahko fixni pretok, drugi spet variabilen, slika pa bo na koncu ista anyway.

Bandwidth je VBR ampak nikoli ne preseže 1.6mbit/s.
Tudi ko je dosti premikanja.
To je za tv 1000.


Za pro 7 pa:
DVB-S (Astra 19.2°E) PRO7 mi kaže okoli 7.9Mbit/s (povprečje).
DVB-C (Telemach) PRO7 mi kaže 3.9Mbit/s (povprečje).

Audio ostaja enak 384kbit 5.1 AC-3.

Torej telemach zmajnšuje bandwidth ?
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

markk1 ::

ta telemach pa mi danes na slo2 ko gledam smučanje tak kocka da to ni res. Ima kdo podoben problem?

dukedl ::

markk1, ja..sam to ni težava telemacha ampak rtvslo. so se opravičili
lp dukedl

JK007 ::

Spc, kolko vidim, Telemach res zmanjšuje Bandwidth.
Vem pa, da nemci do pred par mesecev nazaj niso oddajali s tako visokim bandwidtom in so s to spremembo naredili veliko problemov kabelskim operaterjem ( mislim, da edini KRS uporablja originalen bandwidth ).
....... www.kabelska.net .........

Spc ::

JK007 je izjavil:

Spc, kolko vidim, Telemach res zmanjšuje Bandwidth.
Vem pa, da nemci do pred par mesecev nazaj niso oddajali s tako visokim bandwidtom in so s to spremembo naredili veliko problemov kabelskim operaterjem ( mislim, da edini KRS uporablja originalen bandwidth ).

Ne.
3Sat je bil že pred 2mi leti okoli 8.5mbit/s povprečje.
Tako,da niso nič spreminjali na višji bandwidth.

Upam, da bo telemach pustil originalen bitrate kanalov kajti slika je ubitačno slaba.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

bond007 ::

Vam dela discovery? Meni ga najde na 562 mHz, ampak ni slike, ne zvoka :(

Spc ::

bond007 je izjavil:

Vam dela discovery? Meni ga najde na 562 mHz, ampak ni slike, ne zvoka :(


Probaj to frekvenco.
 

JK007 ::

Pri meni so vsi nemški kanali super kvalitete - naj raje porihtajo sotale programe.
....... www.kabelska.net .........

Spc ::

JK007 je izjavil:

Pri meni so vsi nemški kanali super kvalitete - naj raje porihtajo sotale programe.

Verjetno nisi videl original nemških programov iz satelita zato praviš, da so kvalitetni.
Na satelitu je 100x bolj ostra slika.
 

bond007 ::

426mhz mi tudi ne dela, je pa res, da nisem na telemachu, ampak pri Turnšku (Celje).

Pesimist ::

pro 7 trenutno na siolu in t2 ima 700-800kB/s pretoka, ko laufajo transformersi al kaj je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Spc ::

Pesimist je izjavil:

pro 7 trenutno na siolu in t2 ima 700-800kB/s pretoka, ko laufajo transformersi al kaj je to.

800kb/s :s
Pa to je slabše kot real video.

DVB-S Pro7 transformers (ASTRA 19.2°E):

_________________________________________________________
DVB-C Pro7 transformers (Telemach):


Tako, zdaj pa primerjajte sliko.
Moti me tudi to, da je EPG v slovenščini in včasih sploh ne vem originalnega naslova filma/oddaje.
Primer:
Mythbusters
Uničevalec mitov

Slika:

Veliki pokovci ??!
Kaj te to je ?
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Pesimist ::

to so Byte ne biti. vlki B byte, mali b bit.

Spc ::

Pesimist je izjavil:

to so Byte ne biti. vlki B byte, mali b bit.

Aja to maš byte..
800KB * 8 = 6400kbit
No to je že bližje satelitu.
 

Okapi ::

Veliki pokovci ??!
The Bing Bang Theory.
The Big Bang Theory

O.

Spc ::

Okapi je izjavil:

Veliki pokovci ??!
The Bing Bang Theory.
The Big Bang Theory

O.

haha.
Kaki prevodi.
To študenteki prevajajo ?
:))
 

Alexius Heristalski ::

Kanal A, ki je pri nas predvajal to serijo, je tako prevedel.

Si pa nisem mislil, da tudi Telemach tako podreka sliko, sramota. Pa jim ne bi bilo treba!

edit: Torej je pri nas T-2 edini, ki pusti tako sliko kot je na satelitu, ali tudi oni packajo? Saj vem, da naj ne bi, ampak s tem se je hvalil tudi Telemach ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Spc ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Kanal A, ki je pri nas predvajal to serijo, je tako prevedel.

Si pa nisem mislil, da tudi Telemach tako podreka sliko, sramota. Pa jim ne bi bilo treba!

edit: Torej je pri nas T-2 edini, ki pusti tako sliko kot je na satelitu, ali tudi oni packajo? Saj vem, da naj ne bi, ampak s tem se je hvalil tudi Telemach ...

Kanal A ?
In to potem vpliva na Pro 7 ??
 

Alexius Heristalski ::

Ne vem. Mogoče imajo bazo prevedenih naslovov, s pomočjo katere potem sklamfajo tak EPG. Tudi IMDB od nedavnega prikazuje slovenske naslove, ki so si jih izmislili slovenski distributerji, pa če so dobri ali slabi.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Spc ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Ne vem. Mogoče imajo bazo prevedenih naslovov, s pomočjo katere potem sklamfajo tak EPG. Tudi IMDB od nedavnega prikazuje slovenske naslove, ki so si jih izmislili slovenski distributerji, pa če so dobri ali slabi.

Ja to pa sem opazil in me hudo moti ker na koncu sploh ne vem kateri film je.
:8)

Zdaj še lahko samo čakamo na slovensko sinhronizacijo vseh filmov.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Nagi Bator ::

Off topic...
Tudi IMDB od nedavnega prikazuje slovenske naslove, ki so si jih izmislili slovenski distributerji, pa če so dobri ali slabi.


To se da resit tako, da se registriras ter potem prestavis nazaj na originalne naslove.

PARTyZAN ::

...in če se nočeš registrirat?

gregyk ::

PARTyZAN je izjavil:

...in če se nočeš registrirat?


Please also remember that if you access the site through the following URL, you will always see films listed under their original titles regardless of your login status or site preferences:

http://akas.imdb.com

JK007 ::

Včasih TM ni prekodiral videa, zdaj ga pa more, če želijo v shemo spravit 1000 in en srbski "zelo kvalitetni" program.

Še zdaj mi je hudo, da se je Triera "priključla" Telemach-u.
....... www.kabelska.net .........

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JK007 ()
««
32 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektro turnšek in digitalna TV

Oddelek: Omrežja in internet
4413419 (6991) yanz
»

digitalna kabeelska tv dvb-c izkušnje (cablestar2)

Oddelek: Pomoč in nasveti
208384 (4023) predrag000
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418354 (9828) mysterio
»

Digitalna televizija!

Oddelek: Pomoč in nasveti
286839 (5362) robotek87
»

RTV SLO HD na Telemachu

Oddelek: Zvok in slika
328050 (6952) Alexius Heristalski

Več podobnih tem