» »

Telemach digitalna tv, Pomoč!!

Telemach digitalna tv, Pomoč!!

««
31 / 37
»»

KuntaKinte ::

normalno,vseeno,nimaš reže za conax modul?

Yoni ::

Imam par vprašanj v zvezi s priklopom kabelske. Živim v vasi, kjer so kabelsko tv napeljevali že okoli 13, 14 let nazaj in gre vse po zemlji. Sosed ki je od mene oddaljen kakih 80m ima kabelsko po zemlji. Drugi sosed, ki živi nasproti mene(50m), ima od tega prvega soseda kabelsko po zraku. Ker takrat, ko so napeljevali kabelsko mi še nismo živeli v hiši, je nismo napeljali. Obstaja sedaj kaka možnost, da bi sedaj priklopil kabelsko tudi jaz? Kakšna investicija je tu v igri?

lalan ::

Mene pa zanima, v kateri trgovini imajo digitalni telemach, da bi videl, kakšna je slika?
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

B_Marley ::

Zdravo! Trenutno imamo 3 TVje na Telemachovi analogni kabelski. Razmišljamo o nakupu novega Tvja in me zanima slednje: Preletel sem temo in nekdo je v prispevku iz leta 2008 pisal da je možno pri telemachu hkrati imeti digitalno (recimo na 1em tvju) in analogno (recimo na 2eh) kabelsko. Zanima me ali je to še vedno možno in kako se to potem računa? Samo kot digitalno ali kako?
She is electric. Can i be electric too?

JK007 ::

Bob, v TM omrežju istočasno laufa digitalna in analogna TV - zaradi omejitve kartic, lahko trenutno na eno naročnino gledaš istočasno 3 TV-je v digitalnem načinu in neomejeno TV-jev v analognem načinu.
....... www.kabelska.net .........

hodu63 ::

Še vedno je možno in se računa kot en digitalni priključek. Pravzaprav lahko priklopiš neomejeno število analognih sprejemnikov, saj analogni signal ni kodiran, le za primerno ojačenje in razdelitev signala moraš poskrbeti.
Žal pa od letos ne moreš imeti več kot en digitalni sprejemnik brez doplačila. Prejšnja leta si dobil na eno digitalno naročnino do 3 kartice, sedaj pa ti za drugi in tretji aparat vsilijo dodatne digitalne sprejemnike ali conax module, tudi če jih že imaš in ti za vsakega dodatno zaračunajo 2EUR mesečno.

tomaxxx ::

Imam Terratec Cinergy C PCI HD CI, sepravi imam kam vtakniti conax modul, vendar me zanima če moram obvezno "kupiti" ta modul pri telemachu, ali ga lahko kupim recimo na ebayu od TechniSat-a in mi s tem ni potrebno dodatno sklepanje naročnine za dodatni sprejemnik (2EUR/mesec)?

techfreak :) ::

Lahko imaš neskončno digitalnih in analognih TVjev, vendar ponudniki tega nimajo radi in hočejo, da uporabnik na eno naročnino da samo 3 TVje. Pri digitalni TVjih lahko uporabiš card splitter.

Okapi ::

zanima če moram obvezno "kupiti" ta modul pri telemachu,
Modul lahko kupiš kjerkoli, ampak ti sam po sebi ne bo nič pomagal, ker moraš vanj vtaknit kartico za odklepanje kanalov, to pa dobiš samo pri Telemachu.

O.

tomaxxx ::

To verjamem da ponudnik ne bo navdušen nad tem da conax modul kupim drugje, zanimalo me je le, če je ta modul kakorkoli vezan na določeno omrežje oz. mi morajo recimo iz strani telemacha tudi omogočiti sprejem z tem dodatnim modulom?

Kar se tiče karice pa kot jaz razumem, jo potrebujem le v primeru če želim odklep plačljivih kanalov, ki niso vključeni v začetni paket, in se vtakne v ta conax modul, programi ki pa so že v začetnem paketu, pa so na voljo brez te kartice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaxxx ()

Brainstorm ::

@techfreak, dej povej mal več okol card sharinga. A to si mislil kaj podobnega kot tole http://www.crown-sat.com/smart-max-wire...

In ali je možno deliti si telemachovo kartico tudi preko interneta, kot to gre pri različnih satelitskih sprejemnikih ala Dreambox ali samo takole brezžično.

Zgodovina sprememb…

Oktan ::

Mene pa samo zanima zakaj odkar smo pri telemachu preklopili na digitalno, ni več podnapisov na Discoveriju (normalnem, ne HD)! Sem pogledal vse nastavitve na TV-ju pa je vse vklopljeno, pa na drugih programih vse dela.

Okapi ::

in se vtakne v ta conax modul, programi ki pa so že v začetnem paketu, pa so na voljo brez te kartice?
Modul potrebuješ samo zato, da imaš kam kartico vtaknit. Če ne potrebuješ kartice, ne potrebuješ niti modula.

O.

Bias ::

Kako je sedaj pri Telemach kabelski TV, tudi oni oddajajo v digitalni + analogni shemi (kot siol na optiki kabeljski programi?) al kakšen sistem kabelske je ubralm Telemach?

ttommy ::

Oktan je izjavil:

Mene pa samo zanima zakaj odkar smo pri telemachu preklopili na digitalno, ni več podnapisov na Discoveriju (normalnem, ne HD)! Sem pogledal vse nastavitve na TV-ju pa je vse vklopljeno, pa na drugih programih vse dela.


Meni pri digitalnih programih (Sci-fi,TV1000),Fox crime,.. pridejo podnapisi malo kasneje-je treba par sekund počakat,ker podnapisi niso del slike.
Gamer

tomaxxx ::

Okapi je izjavil:

in se vtakne v ta conax modul, programi ki pa so že v začetnem paketu, pa so na voljo brez te kartice?
Modul potrebuješ samo zato, da imaš kam kartico vtaknit. Če ne potrebuješ kartice, ne potrebuješ niti modula.

O.


Žal tole (vsaj v mojem primeru) ne drži, kajti moja kartica brez conaxa ne predvaja nič razen SLO1,2,3 in nekaj lokalnih programov, vse ostalo je Scrambled. S klicem na telemachov support sem zvedel da mi manjka še conax modul (brez kartice), ki ga seveda dobim od njih za 2€/mesec dodatka pri naročnini, kar je tudi razlog za moje zgornje vprašanje. Če pa komu dela brez conax-a pa naj mi prosim javi kako mu je to uspelo...

Okapi ::

vse ostalo je Scrambled.
Ja, in če hočeš te programe "unscramblat", moraš v modul vtaknit kartico od Telemacha.

O.

Oktan ::

ttommy je izjavil:

Oktan je izjavil:

Mene pa samo zanima zakaj odkar smo pri telemachu preklopili na digitalno, ni več podnapisov na Discoveriju (normalnem, ne HD)! Sem pogledal vse nastavitve na TV-ju pa je vse vklopljeno, pa na drugih programih vse dela.


Meni pri digitalnih programih (Sci-fi,TV1000),Fox crime,.. pridejo podnapisi malo kasneje-je treba par sekund počakat,ker podnapisi niso del slike.


Smo šli na digitalno že konec prejšnjega leta in programi so bili prižgani že tudi po več kot uro in ni bilo podnapisov.
Naj kličem na telemach?

hodu63 ::

Tomaxx kam si pa vtaknil kartico, če nimaš conax modula?
Sicer pa v tujini dobiš Technisat conax modulčke od 35EUR navzgor, torej pri 2EUR na mesec ga izplačaš v letu in pol, Telemach pa nam ga hoče kasirati večno!

l.p.

tomaxxx ::

hodu63 je izjavil:

Tomaxx kam si pa vtaknil kartico, če nimaš conax modula?
Sicer pa v tujini dobiš Technisat conax modulčke od 35EUR navzgor, torej pri 2EUR na mesec ga izplačaš v letu in pol, Telemach pa nam ga hoče kasirati večno!

l.p.


Takole naj bi tole izgledalo pri meni, in v ta cinergy CI modul naj bi se vtaknilo conax modul kajne?



In da, ravno to je namen da kupim svoj conax modulček, vendar pa bi rad od koga dobil potrditev da tudi ta Technisat-ov preverjeno deluje v našem telemachovem omrežju.

ducttape ::

No samo tko v vednost... na pcju conax modul ni nujno potreben. Lahko se uporablja softwareski CAM emulator, kartico se pa da v smartcard čitalec.

Alexius Heristalski ::

tomaxxx je izjavil:

vendar pa bi rad od koga dobil potrditev da tudi ta Technisat-ov preverjeno deluje v našem telemachovem omrežju.

Moral bi. Conax je Conax.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

V-i-p ::

tomaxxx: Techisatove module ima tudi Telemach ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Alexius Heristalski ::

Ja, pa nerazumno ceno.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

kronik ::

Za 1 TV dobiš modul in kartico brezplačno, za dodane kartice pa moraš po novem vzeti tudi modul za 2 eur/mes.

zavajon ::

Je že kdo ugotovil, ali se da softwersko dekriptirati DVB-C signal pri sprejemanju s TV tunerjem?

ducttape ::

V kombinaciji z originalno kartico ali card sharingom. Drugače pa ne.

zmelkoow ::

LP!

Če ima kdo to kartico v sharu naj javi na pm - se lahko kaj zmenimo za menjavo (SAT).

Nagi Bator ::

Oktan je izjavil:

Smo šli na digitalno že konec prejšnjega leta in programi so bili prižgani že tudi po več kot uro in ni bilo podnapisov.
Naj kličem na telemach?

Kot ti je ze nekdo zgoraj povedal, pri digitalnem signalu podnapisi niso del slike.
Verjetno imas izklopljene na tvojem TV-ju ali ce imas "ciscotova jajca" nekje tam.
Ne uporabljam tega zadnjega, tako da tu ne vem kako.

ttommy ::

Jaz imam naprimer Philips pfl5405h/12 in ima v meniju kjer ti kaže moč signala možnost vklop in izklop podnapisov.Se je že zgodilo,da je boljša polovica jamrala,da ni podnapisov na Sci-fi in sem ji pokazal kaj mora naredit.Sicer sem na SG koncu in uporabljam Turnšek kabelsko.So pa programi Sci-fi,Fox crime in še par drugih zelo slabe kvalitete,čeprav kaže jakost 100 in kvaliteto 80/100.
Slo1 HD je malo lepši od navadnega,dočim je ZDF HD kristalno čist.
A kdo ve,če bo SLO prenašala formulo1 v HD?
Gamer

JK007 ::

Formula bo v HD - potrjeno iz njihove strani.
....... www.kabelska.net .........

korenje3 ::

mene pa zanima, če je pomembno kako obrneš conax kartico, ko jo vtikaš v režo? nikjer ne piše kako mora biti obrnjena...

Spc ::

Kaj se dogaja ?
Slika na dvb-c stoji na miru in se ne premakne.
To je že 12 ur tak na čisto vseh kanalih.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Silck ::

Pri meni dela normalno.
Lokacija Škofja Loka.
Pkliči na 080 22 88

Lp

V-i-p ::

Spc, malo branja ne škodi, veš ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Spc ::

V-i-p je izjavil:

Spc, malo branja ne škodi, veš ;).

O, ja pa škodi.
Screenshot danes zjutraj:
 

NoBody- ::

nah zjebali sve kanale, moral ponovno vse na novo namestit ( po spisku tak kot prej mel ). Danes vjutro kr naenkrat nehalo delat vse skupaj :) pol pa ob 15 slučajno vidim na njihovem info kanalu da je prišlo do bla bla bla in potem veselo na delo ponovno urejanje kanalov

lp

KuntaKinte ::

in kaj točno so posodobili,razen zmede ne vidim nič?!?

NoBody- ::

jah naenkrat niso delali nobeni programi, moreš ponovno vse namestit na novo ( vsaj pri meni conax modul ) in potem jovo na novo urejanje programov :)

korenje3 ::

sem videl, da je večina programov sedaj na nižjih frekvencah.

Oktan ::

meni večina programov ni delovala, pa sem dal ponovno avtomatično full in quick nastavitev pa mi je našlo samo 50 analognih!?
imam digitalno in conx modul
WTF

logit ::

Jaz sem si včeraj vzel čas pa lepo programe razporedil in jih postavil na svoje mesto. Danes pa prižgem Tv in ničesar ne najde. Sem moral še enkrat vse skupaj iskat in urejat (približno uro časa mi je potrebno na Sonyju).

Dipster ::

Prekleti Šalabajzeri Telemahovski....Kaj majo za delat take "drastične" posodobitve sistema. Na treh tv jih mi je zginil ves trud urejanja programov.....
Po naravi nisem nasilen ampak če bi katerega od teh modelov dobil v roke joj njemu :P

In kaj naj bi posodobili?!?

bond007 ::

Isto je pri Turnšku, ki ima verjetno od telemacha shemo. Je pa res bedno vse še enkrat sortirat ja, sploh če moraš več ljudem to rihtat...

bosslipxx ::

Jezen sem ko pes, kaj se grejo toti kekci..

Zdaj pa se eno prijazno vprašanje, če se komu svita:

Na Handanu (najosnovnejši model), ali se da naredit, da nastaviš program SLO1 na št. 1, ne pa da je na št. 107 (kot imajo oni v shemi nastavljeno). Tudi če jo med priljubjenimi dam na prvo mesto št. 107 še vedno ostane. Lep prosim za pomoč.
slo-fishing.si

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Pri meni isto. Hvala lepa.
No grave is deep enough to keep us in chains.

JK007 ::

bosslipxx, ne preostane ti drugega kot factory reset sprejemnika.
....... www.kabelska.net .........

bosslipxx ::

Ma, sem ga naredil, pa je vseeno dalo neke čudne zaporedne številke programov

hvala vseeno
slo-fishing.si

Zgodovina sprememb…

logit ::

Zdaj pa se eno prijazno vprašanje, če se komu svita:

Na Handanu (najosnovnejši model), ali se da naredit, da nastaviš program SLO1 na št. 1, ne pa da je na št. 107 (kot imajo oni v shemi nastavljeno). Tudi če jo med priljubjenimi dam na prvo mesto št. 107 še vedno ostane. Lep prosim za pomoč.


Meni - Uredi - Premakni kanal

bosslipxx ::

Ja, to sem naredil, samo pri tem pa št. kanala vseeno ostane ista.

In ko vklopim TV s pritiskom na daljincu gumb št. 1, me da na Sportklub. Jaz bi pa rad, da imam na št. 1 SLO1 in tako naprej.
slo-fishing.si
««
31 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektro turnšek in digitalna TV

Oddelek: Omrežja in internet
4413453 (7025) yanz
»

digitalna kabeelska tv dvb-c izkušnje (cablestar2)

Oddelek: Pomoč in nasveti
208397 (4036) predrag000
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418364 (9838) mysterio
»

Digitalna televizija!

Oddelek: Pomoč in nasveti
286861 (5384) robotek87
»

RTV SLO HD na Telemachu

Oddelek: Zvok in slika
328080 (6982) Alexius Heristalski

Več podobnih tem