» »

Telemach digitalna tv, Pomoč!!

Telemach digitalna tv, Pomoč!!

««
30 / 37
»»

Izi ::

Spc se je verjetno zmotil, ker Osnovni paket ni tisti najcenejši, kot je bilo to včasih.
Sedaj imamo še začetni paket za reveže za 15,50 EUR, Osnovni paket za normalno situirane za 19 EUR in razširjeni paket za bolj premožne za 23 EUR. Za bogatine pa je na voljo še Premium paket za 29 EUR :D
Če pa hočeš gledati vseh 140 programov pa zadeva košta kar poštenih 43 EUR na mesec. Ko bo drug mesec začel računati še POP Plus bodo vsi programi že blizu 50 EUR na mesec ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Okapi ::

Če bi računali pol evra po programu, bi jaz prišel skozi z 10 evri;)

O.

JK007 ::

Jaz verjetno še z manj ;)
....... www.kabelska.net .........

JK007 ::

Lahko pa prešaltaš na satelit in brezplačno gledaš MTV-je, Šport TV 1 in 2, Sport Klub 1-5,ESPN America, vse Discovery programe, NGC, PRO Plusove programe, Pink programe, Viasat-ove programe, FOX, SciFi, polno otroških programov, ...

Pardon, malo lažem - vsi ti programi so preko satelita kriptirani !
....... www.kabelska.net .........

Spc ::

Hmm RTL II, SuperRTL, 3sat 100% niso kodirani.
Telemach pa jih kodira v najbolj osnovnem paketu.
Pink programi so pa srbarija in me ne zanimajo.

Prej ko je bila triera pa smo imeli vse to v navadnem osnovnem paketu plus še VH1 classic itd itd.

Zdaj pa treba za vse te kanale dodatno plačat, res dobra politika, plačaj za zastojn programe.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Alexius Heristalski ::

Izi je izjavil:

Se mi pa zdi, da gre politika kabelske televizije vse bolj v drobljenje na posamezne pakete programov.

Zato so šli v digitalizacijo, ne?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

TechBeats ::

JK007 je izjavil:

Očitno ne ločite PAN evropskih programov od programov, ki so namenjeni za določena tržišča.Programi, ki so na satelitu "free" so tudi v osnovni shemi.

Glede SKY-jevih programov pa sem ciljal bolj na SKY Movies, SKY One, ... Očitno ste nekateri še premladi, da bi se spomnili kabelske sheme iz časov "balkanstva" :)

Bi mi pa pasalo, da še teh par "balkanski" programov dajo v kakšen paket in znižajo osnovno naročnino ;)

Roko na srce, ne poznam nobenega, ki redno spremlja vsaj polovico programov, ki jih nudijo naši kabelski sistemi.

hehe to je blo zakon ja, pa filmnet je bil tud hud program, ah ja kje so te cajti :D


btw, kar se pa digitalne tiče

Pri nas doma imamo isto ta std. cisco in ja isto sranje kot pri drugih, zatikanje oz. opočasnitev vsake toliko časa in kockasto sliko.. apn, dobro da je še analogna, ker raj to gledam.
AciD TriP

Bias ::

Meni še vedno nekaj ni jasno. Kot naročnik TELEMACHA (televizija) imam priklopljene 4 televizorje. Bom potreboval digitalne vmesnike (škatla, kartica) ko bo decembra digitalizacija, ali bo Telemach pošiljal že signal, kater bo delal na vseh TVjih brez dodatnih aparatur?!

Okapi ::

Ne boš potreboval. Dokler Telemach ne bo ukinil svoje analogne kabelske, boš vse videl kot doslej.

O.

Bias ::

Torej trenutno nima nobenega plana to narediti? Kajti vsi me strašijo da potrebujem tiste kište za 60EUR da bomo sploh lahko gledal TV jaz pa izpadem bedak, ki trdi da temu ni tako...in pol že sam ne vem več kaj je res :D

Okapi ::

Kakšne načrte točno imajo pri Telemachu sicer ne vem, ampak tudi če bodo povsem prešli na digitalno kabelsko, bodo oni poskrbeli za "tisto kišto" (ki je pri njih DVB-C, ne DVB-T, kar se kupuje zaradi izklopa analognih oddajnikov decembra).

V glavnem, ker si na kabelski, ti ni treba nič kupovati.

O.

Bias ::

Super Okapi, hvala za odgovor. Vidim da sem tak amater da nisem ločil med DVB-C ter DVB-T...vsak dan kaj novega :)

JK007 ::

Spc, če lahko vse gledaš preko satelita 100 % nekodirano, zakaj sploh plačuješ kabelsko ? Kolko sem razbral, ti že imaš doma zmontirano SAT sprejemnik + SAT anteno ! Če bi jaz bil na tvojem mestu bi že zdavnaj odpovedal naročnino in lepo užival med gledanjem 2000+ SAT programov.
....... www.kabelska.net .........

V-i-p ::

Ne gre. Brez kabelske televizije ne moreš imet interneta in posledično gor obešenih sedem serverjev in sedmih spletnih strani :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

gokky ::

Smola. Ali si že kaj razmišljal o prijavi na tržni inšpektorat zaradi vezane trgovine?

KuntaKinte ::

JK007 je izjavil:

Spc, če lahko vse gledaš preko satelita 100 % nekodirano, zakaj sploh plačuješ kabelsko ? Kolko sem razbral, ti že imaš doma zmontirano SAT sprejemnik + SAT anteno ! Če bi jaz bil na tvojem mestu bi že zdavnaj odpovedal naročnino in lepo užival med gledanjem 2000+ SAT programov.

zakaj je treba pretiravat,nikjer ni napisal da lahko gleda vse,še celo naštel je programe

JK007 ::

Jaz sem mu napisal programe, ki jih sigurno ne gre gledat "nekodirane", on mi pa piše o nekih 3sat in podobnih, ki so ( trenutno ) še nekriptirani.:)

Zakaj plačujemo za vodo, ki je brezplačna ?
....... www.kabelska.net .........

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JK007 ()

KuntaKinte ::

idealno bi bilo da bi si lahko izbral točno določene programe ki jih hočeš gledat,npr.kakih 40 komadov in to plačal,ne pa da je kup programov,ki jih nihče ne gleda,predstavljajo pa strošek

JK007 ::

Zato pa je pametno, da vse programe popredalčkajo v pakete !
Še tistih nekaj balkanskih naj dajo v svoj paket, s tem da potem znižajo začetno naročnino. Tudi otroške programe bi lahko dali v svoj paket.
....... www.kabelska.net .........

Spc ::

Kaj hočem povedat je to, da smo prej ko smo imeli triero v navadnem digitalnem paketu imeli te "FTA" kanale zraven.
Sedaj pa moram extra doplačati za te programe če jih hočem imeti.
Ne govorim, da bi morali bit zastojn, saj za njih plačujemo.
 

plavko61 ::

JK007 je izjavil:

Zato pa je pametno, da vse programe popredalčkajo v pakete !
Še tistih nekaj balkanskih naj dajo v svoj paket, s tem da potem znižajo začetno naročnino. Tudi otroške programe bi lahko dali v svoj paket.


Se strinjam, otroški programi, šport, dokumentarci, nemški komercialni, balkan, poročila.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

KuntaKinte ::

pol pa bo spet paket, v katerem bosta 2 ki jih spremljaš,3 pa ne,možnost da se naročiš navsak program posebej bi morala biti na razpolago

JK007 ::

To bi bilo idealno, vendat tehnično neizvedljivo ( dvomim, da naš sistem premore 120+ paketov ).
....... www.kabelska.net .........

Mike0 ::

Kdaj bo kakšn nov firmware za ta Z3375, naprimer da se da menjat položaj default kanalov, zdej lahko narediš samo favorites , ki so omejeni na 80 kanalov.

Hardstyle ::

Če zamenjaš osnovni sprejemnik za HD sprejemnik je cena naročnine enaka? Tako piše na njihovi strani. Sem klical tud na HD kjer je to potrdila vendar se mi zdi to nelogično =)

Izi ::

Hardstyle je izjavil:

Če zamenjaš osnovni sprejemnik za HD sprejemnik je cena naročnine enaka? Tako piše na njihovi strani. Sem klical tud na HD kjer je to potrdila vendar se mi zdi to nelogično =)

Je čisto logično. Tudi v trgovinah ni nobene razlike več med sprejemnikom SD ali HD.
Ampak tukaj se gre samo za sprejemnik brez snemalnika. Če pa hočeš snemalnik, pa boš moral namesto 2 EUR/mesec plačevati 5 EUR/mesec.

Pa še opozorilo, da vsako menjavo na Telemachu zaračunajo 5 EUR enkratno, tako da boš verjetno dobil položnico za 5 EUR, če boš menjal sprejemnik :P
Jaz sem dobil posebno položnico za 5 EUR ob menjavi osnovnega sprejemnika za modul.

Hardstyle ::

Gre se mi samo za sprejemnik. Snemalnika ne potrebujem ker imam internet =)

Spajky ::

Snemalnik vedno prav pride (možnost) tudi če ga trenutno ne rabiš TRITON DVB-T MPEG-4 SD
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Alexius Heristalski ::

Ja, ful si mu pomagal s sprejemnikom DVB-T. On išče kabelskega (DVB-C), ki ga bo itak dobil od operaterja.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

plavko61 ::

A je kdo že sprobal telemach VOD( video scena)?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

ttommy ::

Mi lahko kdo razloži kako je možno,da imam na kabelski pri digitalnem signalu ZDF HD jakost signala 86/100 kakovost signala pa 100/100,medtem,ko imam pri SLO1 HD jakost signala 50/100,kakovost signala pa niha od 36do55/100?
DVB-C tuner je v LCD TV Philips pfl5405h/12
Gamer

Tilen ::

Naslov teme je jasen. Za splošne težave z digi TV preko sobne antene si odprite svojo temo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

voltaren ::

ttommy je izjavil:

Mi lahko kdo razloži kako je možno,da imam na kabelski pri digitalnem signalu ZDF HD jakost signala 86/100 kakovost signala pa 100/100,medtem,ko imam pri SLO1 HD jakost signala 50/100,kakovost signala pa niha od 36do55/100?
DVB-C tuner je v LCD TV Philips pfl5405h/12


Cisto enostavno. Ali imas na kablu kratek stik (konektor) ali pa slab kabel ...
Kaj drugega je manj verjetno.

Spc ::

Hmm zakaj imam na telemachu črni okvir okoli slike ?
Tega prej ni bilo sedaj pa kar naenkrat (nič se ni spreminjalo).
Še slika:
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

JK007 ::

Zato, ker TV program, ki ga imaš na sliki oddaja v 16:9 načinu, trenutni program / reklama, ki ga gledaš pa je posneta v 4:3 formatu !
....... www.kabelska.net .........

Spc ::

JK007 je izjavil:

Zato, ker TV program, ki ga imaš na sliki oddaja v 16:9 načinu, trenutni program / reklama, ki ga gledaš pa je posneta v 4:3 formatu !

To se prej ni dogajalo nikoli.
Prvič ko sem to zasledil je bilo po 1. decembru, pa je vse enako nastavljeno kot je bilo pred 1. mesecem.
 

JK007 ::

TV SLO 1 in 2 je začela oddajat tudi reklame v 16:9 - če katera reklama ni posneta v tem formatu so ob straneh črni robovi.

Enako je pri Šport TV 1 in 2, ter pri Eurosport 1 in 2.
....... www.kabelska.net .........

Spc ::

Joj kaki amaterji.
Se vidi, da na rtvju delajo nesposobneži.

Mene osebno to zelo moti.
Vseeno kako uporabnik to gleda bo imel črte ali pa okvir.
4:3 = okvir
16:9 = črte

Če je reklama v 4:3 se naj samo 16:9 flag odstrani ne pa da vsavljajo 4:3 sliko v 16:9 format.
Se vidi, da sem imel prav, da bo nova digitalna in MPEG-4 drek od dreka.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

JK007 ::

Spc, to ni tak enostavno, kot si zamišljaš ( da bi vsakih nekaj sekund preklapljali med 4:3 in 16:9 ) - 4:3 sliko vstavljajo zato, ker so "proizvajalci" reklam nesposobni ( 16:9 standard je na trgu že nekaj let ).
....... www.kabelska.net .........

Spc ::

Glej če pogledaš recimo PRO7.
Oni imajo lepo 4:3 sliko + 16:9 flag.
Če je flag 1 tv avtomatsko prilagodi pixel aspect ratio, ki znaša 1,42222.
Če je flag 0 tv avtomatsko prilagodi pixel aspect ratio na 1,06667.

Po domače:
Slika je vedno v 720x576 (SD)
Če je flag 0 pomeni to 720x1.066667 = 768 = 768x576 (4:3)
Če je flag 1 pomeni to 720x1.422222 = 1024 = 1024x576 (4:3)

Torej če je reklama posneta v 4:3 ali film posnet v 4:3 nima tukaj widescreen kaj iskat.
Več o tem je napisano tukaj:
Anamorphic format - Wikipedia, the free encyclopedia

Sramota, da vem več kot uslužbenci na rtvslo.

Možno pa je, da MPEG-4 ne podpira drugega kot 1.0 pixel aspect ratio.
Če je to res, nevem zakaj nismo šli v MPEG-2.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

JK007 ::

Spc, teorija je eno, praksa je drugo !
Pokaži mi ti eno reklamo na nemški TV postaji, ki je posneta v 4:3 formatu ! Nemci morejo po zakonu vse reklame oddajat v 16:9, magari je ves ostali spored v 4:3 formatu.

Verjemi mi, da tehniki na TV SLO več vejo kot ti.
....... www.kabelska.net .........

Spc ::

Seveda vejo ja.
Na pro7 maš par reklam, ki so v 4:3, tudi včasih imaš kakšne stare filme, ki so v 4:3 pa ni nobenih robov.
Ne pa da mam okvir v okvirju in sliko kje je tu logika ?
Če je reklama 4:3 naj bo čez celoten 4:3 zaslon slika, ne pa okvir v okvirju.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

JK007 ::

Spc, kaj še ti delaš v Sloveniji ? Takšne eksperte potrebujejo po celem svetu za velik denar !
....... www.kabelska.net .........

Alexius Heristalski ::

Spc, a smo malo neumni danes?

Dokler vse reklame ne bodo posnete v formatu 16:9, bodo TV hiše delale kompromise. RTV Slovenija se je odločila za pillarbox (čisto kul, ker slika ni izobličena), Proplus pa za stlačeno sliko. Jebiga. Noben ne bo šel za vsako reklamo posebej preklapljat formata. Slej ko prej bo to izginilo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Spc ::

No danes pa ni gledljiv Kanal A, slika se ustavlja vmes za 4 minute potem se začne premikat za kako minuto in spet freezne.

Alexius Heristalski je izjavil:

Spc, a smo malo neumni danes?

Dokler vse reklame ne bodo posnete v formatu 16:9, bodo TV hiše delale kompromise. RTV Slovenija se je odločila za pillarbox (čisto kul, ker slika ni izobličena), Proplus pa za stlačeno sliko. Jebiga. Noben ne bo šel za vsako reklamo posebej preklapljat formata. Slej ko prej bo to izginilo.

Čudno, da je dnevnik v 4:3.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Alexius Heristalski ::

Ja, normalno, da neke _oddaje_ ne bodo šli rezat ali pa tlačit v pillarbox, reklame pa komot.

Sicer pa niti Dnevnik ne bo več dolgo 4:3 ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

hdx ::

Jaz imam pa snemalnik Handan 6000, in ce snemam kaksen kanal, pri ostalih ni siganala. mogoce kdo ve kaj bi bilo narobe?

Amateur0006 ::

Zadaj moraš povezati s tistim kratkim kablom, ki je zraven, (loop out z TUNER2 cable in) pa bo delalo.

JK007 ::

Mene zanima, zakaj se sploh uvozniki jeb*jo s prevajanjem navodil za uporabo ?
....... www.kabelska.net .........

minimus ::

Trenutno imam sprejemnik Kaon.Na TV ga imam povezanega preko SCART kabla, ker pač nima HDMI izhoda.
Zanima me če bi bila slika na TV-ju kaj boljša če bi kupil sprejemnik kateri ima HDMI izhod in bi seveda preko HDMI-ja priklopil sprejemnik na TV?
Kateri sprejemnik mi priporočate?
««
30 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektro turnšek in digitalna TV

Oddelek: Omrežja in internet
4413458 (7030) yanz
»

digitalna kabeelska tv dvb-c izkušnje (cablestar2)

Oddelek: Pomoč in nasveti
208401 (4040) predrag000
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418372 (9846) mysterio
»

Digitalna televizija!

Oddelek: Pomoč in nasveti
286870 (5393) robotek87
»

RTV SLO HD na Telemachu

Oddelek: Zvok in slika
328093 (6995) Alexius Heristalski

Več podobnih tem