» »

Zepni fotoaparat za panorame ?

Zepni fotoaparat za panorame ?

KontraCepec ::

Kupujem zepni fotoaparat in po prebiranju opisov v reviji Monitor, sem se odlocil za Sonyjev Cybershot DSC-W150. Po opisu sodeč je hiter, dober in poceni.

Ampak ne vem kako je pri fotografiranju panoramskih fotografij... pri teh je treba namreč zakleniti čas osvetlitve in odprtost zaslonke, da posnetki pašejo skupaj. In za ta fotoaparat sem zasledil, da ne omogoča ročnega nastavljanja časa in osvetlitve, prav tako pa v monitorjevi tabeli pod "Panoramska fotografija" stoji NE.

A je torej s tem fotoaparatom kakorkoli mogoče poslikati več posnetkov pri isti osvetlitvi in zaslonki?
Krijejtiv

aljazh ::

Če želiš napraviti več posnetkov z enako vrednostjo zaslonke in časa osvetlitve, mora imeti aparat Full manual mode (M). To možnost pa ima bolj malo kompaktov, sploh pa takšnih v rangu Sony W150.

Poglej recimo Canon PowerShot A590 IS (okrog 150 eur) in Canon PowerShot SX 100 IS (okrog 220 eur).

Čeprav osebno bi za panorame priporočal recimo Nikona P80, ki ima na širokem kotu vidni kot ekvivalenten 28-milimetrskemu objektivu, ampak je cenovno višje. Mislim, da ga v Slo. dobiš najceneje za okrog 380 eur.

KontraCepec ::

Skoda... fotoaparat ni zame, ampak za sestro, ki ga rabi bolj za priloznostne fotke iz zurk. Ampak panoramska fotografija je vseeno zelo zanimiva moznost. Cena pa, za to kolikor ga bo ona rabila, je ze tako previsoka :)
Krijejtiv

Gwanaroth ::

Lights often keep secret hypnosis..

lucif3rka ::

Mogoče še Samsung S1060, ima tudi M način (mimovrste 135€). Jaz sem zadovoljna z njim za to ceno :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jutri delni Sončev mrk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6720222 (13833) MrStein
»

Kateri digitalni fotoaparat za okoli 100 K

Oddelek: Kaj kupiti
363054 (2542) gremlinatorv
»

Katerega digitalca kupiti do 400evrov

Oddelek: Kaj kupiti
462299 (1814) leonius
»

Keri digitalni fotoaparat?

Oddelek: Kaj kupiti
161812 (1503) SmoKey

Več podobnih tem