» »

Na kolk bi pršu z ramom DDR 2100

Na kolk bi pršu z ramom DDR 2100

Yacksy ::

Štorija je taka. Kupu sm samsungov ram, k naj bi bil PC 2700, na njem pa piše, da je DDR 266. Zato me zanima do kakšne frekvence bi lohka človk pršu z ramom PC 2100. Jest sm z mojim ramom na Abit KR7A pršu na 178 MHz, s tem da so se pri tej frekvenci moji XP ji naložil. Kej več pa je pokazal sam črn ekran pa neko napako je kazal. Računalnik se je zbudu, vinsi se pa niso naložl. Računalo pa se je zbudlo tut pr frekvenci tam okol 190 MHz. Nisem 100%, če je bila frekvenca res toliko, bilo je pa krepko čez 180. What say you? To bi bil najbrž ram PC 2700. Aja, pa na 178MHz ma prepustnost več kakor rambus.

schurda ::

Deklariran:
266 (133MHz)=> 2100
300 (150MHz)=> 2400
333 (166MHz)=> 2700
400 (200MHz)=> 3200

Tudi jaz imam plosco KR7A-RAID in RAM PC2100, pa je šel tja do 180MHz, več ni zmogel procesor in grafična. Preberi si članek "Primerjava DDR modulov"
http://www.slo-tech.com/testi/ramtest01..., kjer so rami testirani. Očitno, da imajo te stvari toilko rezerve, da jih lahko s pridom uporabiš. Kje je meja, pa moraš ugotoviti sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

Yacksy ::

A ve mogoče, kje bi lahko našel natančne značilnosti čipov, na katerih moj ram bazira? Cifra je

SAMSUNG 151
K4H280838C-TCBO

Zasledu sem že eno tako cifro samsungovih ramov, ki se baje zelo dobro navijajo, ampak se je razlikovala v zadnjih črkah.

Malecky ::

Dej nehi smetit s tem tle okol, mal si članke preber pa boš opazu kolk faktorjev je zraven pri OCbilnosti procov, ramov....mal slabša serija je lahko 100% slabša kot prejšnja...

Tvoj ram bo šu na 190mhz+, TCB0 pomeni da maš PC2100 izvedbo tega rama, TCB3 pa da maš PC2700 izvedbo PC3200 je pa TCB4...

si happy?

Yacksy ::

Happy, ko radio.

Sam problem je, de nej bi bil to PC 2700 . No, vsaj plačal sem ga tako.

Kar se pa tiče smetenja. Jest ne vem zakaj pol ta rubrika obstaja, če ne za pomoč izgubljenim dušam kot sem jaz.
Če ti pa slučajno, kaj ne paše pa ne klikaj na to temo, al pa se prtož moderatorju, de naj temo fukne dol. Jest ne bom mu čist nč proti, ker me tle itak sam u kurac pošilate namest de bi delal kej bol konstruktivnega.

Happy?

DJroky ::

Pa fantje kaj se kregate. Če vam kaj ni všeč pač mirno zapustite temo in to je to. Tudi jaz bi jo ampak k se že lih kregate...
So (smo) že večkrat ugotovili da ne moremo predviditi do koliko bo šlo... Ram iste firme iste serije je lahko eden ki se zelo dobro obnaša pri povišani frekvenci, drugi ki pa se slabo obnaša. Da sploh ne govorimo o drugi seriji kaj šele drugemu proizvajalcu. Ravno tako velja za procesorje. Velik del pa vsemu skupaj prispeva skupna konfiguracija računalnika, modifikacij (osnovna plata, voltaža, hlajenje...). Se pravi: ne sprašuj (do koliko gre, v najslabšem primeru prašaj kako naj...), probaj (po možnosti brez skurjenih komponent) in poročaj...
To je to!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DJroky ()

the_unborn ::

Bom kar tule vprasal:
Tisti, ki se imate 133 sdram, do koliko (fsb) vam ga je uspelo spraviti?

Yacksy ::

Sej namen te teme ni bil v tem do kolk bom pršu. To lahko itak probam. Vprašal sem pa do kolk bi posameznik lahko pršu z ramom PC 2100, ker mi je en tip prodau palčko samsungovega rama, ki naj bi bil PC 2700, na njem pa so bile oznake rama PC 2100. Tako da sem samo hotel izvedet, kje so meje rama PC 2100. Sam tolk da bi sigurno vedel katei tip je. Izvedel pa sem, da cifra na čipih kaže na ram PC 2100, tako, da je to mal švojhnejš kot sem na začetku predvideval.
Mislil sem pač, da ima PC 2100 veliko nižjo mejo ( okol 150 ). Sam zgleda, da sem se zmotu.
Sam to sem hotu. Sej rama itak ne moreš skurt, prej kompjuter frizne. A ne?

slycer ::

Ne, RAM-a ne moreš kar tako skurt. Drugače ti pa tudi ne bo preveč pomagal podatek o tem, koliko bi šel tvoj RAM. Fora je v tem, da se čipi lahko močno razlikujejo po svojih lastnostih, lahko pa je odločilen dejavnik tudi matična plošča. Se pravi, da pomnilnik, ki na eni plošči ni nič posebnega lahko na drugi dobesedno blesti. Dokazano.

Yacksy ::

Sej sem že zgoraj razložu zakaj sm dal ta thread. Pa si nisem mislil, da so take razlike v ramih od proizvajalca, do proizvajalca. Mislm, da ram PC 2100 v navijanju popolnoma poseka PC 2700 je pa prava žalost. Na srečo imam prvi ram in eno najboljših platk za navijanje FSB.
Še bo luštn.
Pa zanima me kolk bi prdobu, če bi jest vodno hladil rame. Sicer je to samo bežna misel, ampak, ali bi se splačalo? Osebno mislim da ne.

slycer ::

OK, če si se že tako zaljubil v svoj pomnilnik: lahko poizkusiš s hlajenjem, vendar pa je vodno hlajenje malce "čudna" rešitev, razeč če si geek in te brskanje po računalniku zares veseli. Vendar menim, da je bolje, če začneš s kakšnimi Thermaltake Memory cooling kit, ki ga boš z malo sreče morda dobil tudi v Sloveniji. Mogoče pa bo dosti, če odpreš računalnik in nad pomnilnik naštimaš spodoben ventilator, ki bo sproti odpihoval vroč zrak. Sicer ne obljubljam, da bo stvar potem letela kot nora, vendar pa bi po mojem s spodobnim hlajnjem lahko pridobil še nekaj megahercov.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382670 (1606) DimmniBurek
»

Kvaliteten RAM (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
55024706 (16504) bodom
»

PC 2700 RAM na KT266-A plati

Oddelek: Strojna oprema
91439 (1307) schurda
»

Samsung PC333 TCB0 RAM modul ?!!

Oddelek: Navijanje
381719 (1238) l-note
»

DDR rami PC2700 oz 333 MHz

Oddelek: Navijanje
121266 (1054) Maximus

Več podobnih tem