» »

nakup dlančnika/gsm/gps

nakup dlančnika/gsm/gps

bluesman ::

Lep pozdrav,

kupujem zgoraj omenjeno napravo, ki naj bi imela vsaj:

bluetooth
Wifi
HSPDA
GPS (SIRF Star III najbolje)
3 band vsaj
touchscreen

Gledal sem SE P1 in nokio N95, ki jih prodaja Simobil (pač nižje cene), vendar se bojim, da so prepočasni in da imajo premali ekran (prosim za izkušnje)

Najbolj pomembno mi je, da bom lahko uporabljal GPS (in se s tem izognil nakupu še gps naprave) in pa da bo naprava dovolj zmogljiva.

Operacijski sistem mi ni najbolj važen; važno je, da bom lahko dal gor recimo garmina XT in druge karte.

Gledal sem Asusa P750 ali pa kaj podobnega. Prosim za nasvet, cena ni najbolj pomembna, vendar mi ni dati 900 € za tytn II ali kaj je že.

Apple ::

definiraj, kaj pomeni zate majhen oz. velik ekran.

N95 ni touchscreen.

P1 ima manjši screen od N95, ima pa touchscreen.

Kupuješ dlačnik, ki je tudi telefon, al kupuješ telefon, ki je tudi dlančnik?

V prvem primeru si poglej HTC ali HP, v drugem pa telefone like N95, P1, etc.
LP, Apple

krneki0001 ::

Moje mnenje je da rabiš GSM za klicarit in nič drugega in s tem dobiš na avtonomiji aparata. Meni GSM deluje tako, da ga vsak ponedeljek dopoldan v službi filam, drugače pa nič in dela od ponedeljka do ponedeljka.
Sam dlančnik ima avtonomije okoli dan do dva, če je skupaj s telefonom, to pomeni lahko še manj, če ga veliko uporabljaš. Tako da jaz bi na tvojem mestu vzel običajen dlančnik in potem SD ali CF GPS z možnostjo da se v GPS vtakne še kartica SD.

bluesman ::

dr. Palm: rad bi imel dlančnik, ki ima funkcijo GSM-a. Ekran vsaj 2.8" Da bom kaj videl v avtu na karto :)

nebivedu: tudi to je mogoče opcija. Vendar bi raje imel eno napravo, v kateri je vse. Uporabljal jo bom v avtu kot GPS. V tem primeru ga bom pač napajal v avtu, ko pa ga bom imel v žepu pa ga bom uporabljal kot telefon torej bo baterija zdržala en dan. Čez noč ga pa bom pač polnil. A lahko predlagaš kak dlančnik, ki ima GPS že not?

krneki0001 ::

Dlančniki imajo novejši GPS-je vgrajene. Kaka 300 verzija od HP-ja. Samo je cena tista, ki je še previsoka.

Sam uporabljam HP HX4700 pa imam SD GPS (2GB kartica + GPS) + CF 4GB kartico in zadeva lepo deluje skupaj z igo 2008 navigacijo.

JOKER ::

Če kupuješ dlančnik potem je HP definitivno najboljša izbira na trgu, je pa res, da dobre stvari stanejo. Tudi sam posedujem HP dlančnik in nimam pripomb. Zadeva ima popolnoma vse, kar si lahko zamisliš, no vsaj 6-7 mesecev nazaj je bil takrat za ceno malo več kot 500€ res TOP nakup.
* notranja GPS antena SirfIII
* Bluetooth
* Wi-FI
* original TT6 + karte
* notranji spomin velik 2GB
* SD reža možnost uporabljanja tudi SDHC do 32GB
* .... itd

Mislim res, če kupuješ dlančnik vzami HP in to novega in ne rabljenega. Baterije je vprašanje kakšne so pri rabljenih zadevah, pa še garancije nimaš.
Zapomni si to: nisi tako bogat, da bi kupoval poceni !

Dlančnik + GSM, hmmm ... kolegi ki so bili "veseli" lastniki takšnih in drugačnih zadev niso bili najbolj navdušeni. GSM je za telefonirat in morda narest kakšno sliko v sili in nič druga.

Moj HP iPAQ zgleda takole:
[img]http://www.techtradecenter.si/jpgbig/07...
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Prej ni pokazalo slike ... evo tako zgleda ....

 MOJ HP :

MOJ HP :

________________________________________________________
Ka te češ ....

krneki0001 ::

Joker, sam sem si kupil rabljenega HX4700 z dobro baterijo ampak je bila samo 1800mAh, sedaj sem dal 32 evrov za 3600mAh (globepoint) in zadeva deluje brezhibno. Z vklopljenim GPS-om in glasovno navigacijo, ter stalno prižganim ekranom samo na baterije (brez da bi jo v avtu priklopil na 12V) je deloval dlančnik 4 ure, potem pa zajokal, da naj shranim podatke, ker se bo kmalu ugasnil. Ampak to prvo opozorilo je bilo že pri 33% baterije. Tako da vsaj še kako uro, če ne več, bi lahko delal s tok polno baterijo.
Mi je pa zelo všeč zaradi 624MHz procesorja in 4" displaya.

bluesman ::

Samsung Omina i900 bi mel recimo. A ve kdo, kdaj bo na voljo za naročilo?

_Dejan_ ::

HTC TyTn II se izogibaj... JAz ga imam okoli 8 mesecev in sem razočaran nad njim in supportom. Dlančnik je zelo počasen sploh v 3d zadevah, in tudi kakšen film se včasih ne da pogledati ker preveč šteka... Z tem modelom(In še par drugimi ki uporabljajo isti procesor in grafične driverje) so pri HTC-ju brcnili v temo... Ne vem kako lahko izdajo izdelek brez grafičnih driverjev...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

bluesman ::

Ja to sem bral in sem se odločil da HTC ne pride v poštev. Zdaj se odločam med Asusom P750 in Samsung Omnia i900. Asus je okoli 550$ Samsung pa 850$. A ve kdo kakšne bodo cene kaj pri nas? Za samsunga me zanima.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia problemčki in nasveti?!? (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1227122031 (30857) Kunte
»

Prve slike iPhone ubijalca iz Nokie (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
9014233 (9271) Keyser Soze
»

Kaj je dobro vedeti pred nakupom GPS naprave? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5412111 (8801) AtaStrumf
»

iPhone: v Franciji izbran Orange (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
986450 (6450) Gandalfar
»

Telefon, dlancnik in GPS naprava

Oddelek: Mobilne tehnologije
131159 (989) zee

Več podobnih tem