» »

Navigacija na prenosniku

Navigacija na prenosniku

matn ::

Kupu sm sprejemno napravo GPSBT560. Hočem naštimat navigacijo na prenosnika s čimbolj podrobno karto slovenije.Katero karto mi predlagate?

by

bluefish ::

Adriaroute

blackbfm ::

Telefonski imenik Slovenije ima sigurno najbolj popolno karto. Nisem pa še vidu da bi ga kdo povezu z GPS, kolikor sem gledu so te funkcije na voljo.

OrkAA ::

TISova karta ni routabilna, tako da ti to bolj malo pomaga. Razen če bi rad vedel samo trenutno pozicijo.

JOKER ::

Potrebno je povdarit, da ne iščeš karte-mape Slovenije, ki je dobro pokrita, TEMVEČ iščeš predvidevam program, ki ima trenutno najbolje pokrito karto Slovenije.
Zelo dobro pokritost imajo karte od firme TA (TeleAtlas), tudi Navteq ima zelo dobro pokrito Slovenijo.
Programov za notesnik je zlo malo na tržišču, saj se jih najde nekaj, ampak seveda karte niso bog ve kaj.
Sem pa zasledil, da je možno kupit že Garmina za notesnik. Obstaja tudi Navigon ... pa še nekaj stvari, ki so zlo dobre.

Vsak program ima svojo karto in jih med seboj ne moreš mešat, kar pomeni, da od Garmina kart ne moreš uporabljat na Navigonu in obratno. Isto velja za ostale programe, ki obstajajo za navigacijo.
________________________________________________________
Ka te češ ....

matn ::

Je karta(oz softwer za prenosnik) Adriarute kompatibilna z GPSBT560 ali moreš met Garmimov sprejemnik?

LuGi ::

Seveda da je

JOKER ::

Seveda da je


ja postane z malo truda !
________________________________________________________
Ka te češ ....

R-S-LoVe ::

lp
da ne odpiram nove teme, ker je precej podobna
Imam gps sprejemnik, notesnik, potreboval bi program za celotno trenutno Evropo.
Povdarek je na trenutno. Čul sem da je Garmin prog. opremo možno poganjat preko notesnika in dodajat mape. A ve kdo kaj več?
Trenutno laufam AuoRoute 2007, kjer so pa problem nove članice EU.
Prosim za odgovore.
Hvala že vnaprej!
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

JOKER ::

DA, Garmin je že pred časom izdal program GARMIN PC.
Zadeva deluje zlo dobro ... nalagajo se pa karte tako kot na vse njihove naprave.
________________________________________________________
Ka te češ ....

R-S-LoVe ::

JOKER a potem potrebujem tudi Garminov GPS sprejemnik ali deluje z vsakim sprejemnikom?
Hvala.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

JOKER ::

Načeloma potrebuješ Garminov GPS sprejemnik, ampak se da z malo truda uredit, da ti deluje tudi na ostale sprejemnike. ;)
________________________________________________________
Ka te češ ....

Utk ::

Pa prodajajo to v Sloveniji posebej? Sem videl povsod samo v kompletu, sprejemnik in software.

_Dejan_ ::

Načeloma potrebuješ Garminov GPS sprejemnik, ampak se da z malo truda uredit, da ti deluje tudi na ostale sprejemnike. ;)


Motiš se. Ko kupiš program ga lahko uporabljaš z vsakim GPS sprejemnikom ki komunicira preko Serijskega porta ali Virtualnega Serijskega Porta. Odpadejo pa gagršnikoli programčki kot so GpsGate, xport ker preko teh ne dela...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

_Dejan_ ::

Pa prodajajo to v Sloveniji posebej? Sem videl povsod samo v kompletu, sprejemnik in software.

Vprašaj direkt na Garmin Slovenije...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Chessman ::

Telefonski imenik Slovenije ima sigurno najbolj popolno karto. Nisem pa še vidu da bi ga kdo povezu z GPS, kolikor sem gledu so te funkcije na voljo.


preden sem pred leti prenesel navigacijo na telefon sem čusto vredu uporabljal kombinacijo BT GPS in TIS

TISova karta ni routabilna, tako da ti to bolj malo pomaga. Razen če bi rad vedel samo trenutno pozicijo.


nevem sicer kako imajo to urejeno v zadnjih verzija, sicer ne verjamem da bi to ukinili ampak včasih je tisova mapa delovala tudi kot rutabilna mapa.
je pa res da ni bila zvočno podprta. pa zelo na malo so bili prikazani podatki za trenutno pot kot so (razdalija, smer kam morš zaviti in podobno)

GucciSLO ::

Garmin ima dobro karto Slovenije in Evrope. Pa tudi program za navigacijo na laptopu je dober. Z neta si snemi N-route, ki je zastonj(Garminov), karte si ali kupi ali uporabi alternativne vire in to je to. Program omogoča glasovno navigacijo s kartama AdriaRoute in City Navigator Europe, in uporabo topografske karte AdriaTopo.
Kar se pa tiče povezljivosti tvojega GPSa pa ti ne vem pomagat. Sam uporabljam Garmina in mi je to alternativa na poti.

cesy ::

ve kdo mogoče, kje bi se dalo dobit miško z gps sprejemnikom?
Hvala v naprej

lp
cesy
LP Cesy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nokia n95 in navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
335085 (3941) kiFni
»

GPS navigacija na Nokia N95 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5517164 (12891) AtKo
»

dlančnik za navigacijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
122370 (2264) gregaster
»

GPS in slo. mapa

Oddelek: Programska oprema
82368 (2232) ToniT
»

GPS navigacija

Oddelek: Kaj kupiti
427267 (5776) Fl[A]sH

Več podobnih tem