» »

SUMLJIVO NAVIJANJE

SUMLJIVO NAVIJANJE

Golden eye ::

Imam:
- Elite K7S5A (tanov bios)
- AMD XP 1700+(1466 Mhz)
- Geforce 2 GTS 64 MB
- IBM 30 GB
- Sound blaster live 1024
- 256 SDR 133 rama
- Win XP (to pa itak)

Sprva sem navil na 11x138=1520 Mhz in pognal Stability test in še mal špilal, ok vse cool. Potem sem ga navil na 11x143=1571 spet stestiral in ugotovil da je stabilen....Ves vesel se odpravin navijat nalednjo frekvenco in to je 11x147, windowsi se zaženejo vse cool, dokler ne grem spilat en špil in že po 2 min se sklopijo diski in se ponovno zažene??? To mi ni jasen zakaj se je kar ponovno zagnal (ponavad kej frizne, no nebem): Temp diska je bila 38 °C,temp procesorja je bla 50 °C (to ni problem) in zvočna tud ne dela problemov(sem jo tud ven staknu in še enkrat probu). Edino z ramom ne vem kaj je??? Kaj lahko naredim ???:O :'(

Dr_M ::

nared voltage mod, da bos dubu vecjo napetost.Res pa je da se ucasih s temi AMDji dogajajo cudne stvari. Pr mojmu duronu 700 se je ucas isto dogajal ko sm mel navitega okol recimo na 8x104. Zdej mam pa na 7x133 in dela cist stabilno.Glih zdele mam uptime 5dni 8-)
Kot prvo, ga mal bol ohladi, pa bo bols :)

Golden eye ::

Pol sem dal pa v kišto en velik venitilator 220V (15x15 cm res BIG ONE)
in temp. je padfla na 40 stopinj. Navijem in spet se diski sklopjo in se restarta!! Tkko da temperatura res ni problem. Ohišje je bilo orgn prezračeno ra še kr mi je to nardil.
:P :D

Tr0n ::

Limit si dosego. Ne vem, ce se da se kaj naredit kot mogoce mocnejsi napajalnik ali DDR rame.

Golden eye ::

Kakšne NAPAJALNIKE pa vi uporabljat in kok ste kaj navil svojo mašino!!! ((KAJ NI ŽE 300W DOST??))

Spajky ::

@ Golden eye: zgleda,da imaš kje slab kontakt al pa napajalc ne valja! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

piek ::

Glede napajalnika... ni vsak 300W dober. Poglej koliko Amperov ti da pri napetosti 3,3V. Fanj bi bilo da vsaj 16 ali vec. 20+ je pa sploh priporocljivo za nore overclocke!
Aja, kdo je pa reku, da je napajalnik kriv. Mogoce pa RAM ne gre vec..133 na 147 je ze kar zalogaj, se sploh za kake no-name RAMe. Probaj spustiti nastavitve od RAMa na minimum.

LP

piek
--- Finish it off if you started it! ---

Sergio ::

Napajalec je edina zadeva, ki ti lahko povzoroči nenaden restart pri pričakovanih temperaturah. 300 W je pri AMDjčkih tudi kdaj premalo :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Golden eye ::

Sergio! Kakšen sistem maš pa ti, kašen napajalnik, kok navit, kok si lahko pol navil ko si kupu nov napajalnik.... povej mi. THX

:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomagajte mi naviti athlon 64 3500+ am2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1066807 (5381) asus
»

barton 2600+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
584884 (3628) SepoX
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1549993 (6614) MEDENA
»

AMD 2500+ & Abit NF7

Oddelek: Navijanje
352346 (1592) Wad@
»

AMD Athlon XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
422499 (1482) rap3r

Več podobnih tem