» »

kam mi gre 30gb podatkov na ssdju?

kam mi gre 30gb podatkov na ssdju?

ajfon ::

Pozdravljeni..

Pred kratkim sem opazil da na mojem crucial m500 msata ssdju manjka ene 30gb prostora.. Ima kapaciteto 120gb, v realnosti 111gb, in imam na njemu samo windows ter program za 3d modeliranje creo( velik največ 10gb), In mi od 111gb prostega prostora piše da je samo 55gb fraj.. Ko odprem Local disk (c:) pa označim vse mi piše da je pa samo 30gb zasedenega, kar mi je že bolj logično, ker imam v realnosti približno 30gb podatkov gori.. kam gre ostalih skoraj 30gb podatkov???.. Spodaj je tudi slika iz crystaldiskinfo...


Prolagam slike:





Lp,
Jan

hojnikb ::

system restore, hibernate, pagefile.. to vse popapca plac.
#brezpodpisa

ajfon ::

nikol nisem meu system restora, hibernate tut ne, pegafile nevem ka je.. drugače mam z cccleanerju spucan komp tk da nevem... pa ko sm ga prvič dobu je blo pač normalno.. pol sm formatiru pa se je to začelo,......

AnriK ::

http://windirstat.info/index.html

Zinštaliraj in poglej... načeloma pa mislim da bo to kar je @hojnikb napisl. Sem imel isti "problem" ker sta pagefile in hibernate odvisen od količine RAMa. Sam sem lepo izključil hibernacijo, ostranjevanje pa zmanjšal na minimum

broken/link ::

ajfon je izjavil:

nikol nisem meu system restora, hibernate tut ne, pegafile nevem ka je.. drugače mam z cccleanerju spucan komp tk da nevem... pa ko sm ga prvič dobu je blo pač normalno.. pol sm formatiru pa se je to začelo,......


system restore je privzeto vključen. če ga nisi izklopil, ga imaš vključenga.
takisto hibernate.
pagefile-a pa ne izklaplat, ker ga windowsi s pridom uporabljajo. velikost pa je prbližno tolikšna, kolikor imaš rama. windows avtomatsko prilagajajo velikost.

ajfon ::

evo.. sem inštaliral..

slika:



vidno je da pagefile uporabi 12gb, (12gb rama mam), in hibernate 10gb..


3 uprašanja:
-kje lahko izklopim hibernate
-kere vse fajle lahko pobrišem
-kaj se mi najbolj splača narediti?

Lp

pegasus ::

ajfon je izjavil:

-kaj se mi najbolj splača narediti?
Pustit tako kot je, disk space je zato da se porabi, ne pa da gledaš da je večina ves čas prazna.

hojnikb ::

Pagefile in hibernate sta na ssdju neuporabna, sploh pr tolk rama. Izklopi vse..
#brezpodpisa

čuhalev ::

v admin cmd:
powercfg -h off

za izklop hibernate

BorutK-73 ::

Pagefile pa nastavi na 500MB.
Desni klik na Moj računalnik - lastnosti, klik na Dodatne nastavitve sistema, zavihek Dodatno, klik na prve Nastavitve, zavihek Dodatno, in spremeni. Označi Velikost po Meri in nastaviš 400 in 500.

Če igraš novejše igre boš imel probleme z majhnim pagefile-om. Meni je težil CoD-AW in sem moral povečat pagefile na 2GB.

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

PF daš na 0 in če noben program ne teži pustiš tako.
Meni v v nekaj letih ni.

ajfon ::

Sem probal disablati hibernate in sem dobil okoli 10gb prostora.. Spremenil sem tui pegafile na 2gb, ampak nemorem izbrisati ker mi piše da je datoteka v uprabi.. Kako lahko izbrišem??

LP

keber ::

Ne briše se, ko boš reštartal računalnik, bo velik 2 GB.

ajfon ::

se tudi resetiral pa mi ni zmanjšalo...

GTX970 ::

tu nastavi na 2000 mb za obe velikost (initial, maximum) in restartaj pc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Snail ::

na sploh izključi page file, to sam krajša življensko dobo SSDjev.

hojnikb ::

na sploh izključi page file, to sam krajša življensko dobo SSDjev.

Ker je življenska doba (=endurance) tak hud problem dandanes.. ;((
#brezpodpisa

broken/link ::

Microsoft appears to recommend keeping the pagefile on a SSD for performance reasons.

MSDN wrote:
Should the pagefile be placed on SSDs?

Yes. Most pagefile operations are small random reads or larger sequential writes, both of which are types of operations that SSDs handle well.

In looking at telemetry data from thousands of traces and focusing on pagefile reads and writes, we find that

o Pagefile.sys reads outnumber pagefile.sys writes by about 40 to 1,
o Pagefile.sys read sizes are typically quite small, with 67% less than or equal to 4 KB, and 88% less than 16 KB.
o Pagefile.sys writes are relatively large, with 62% greater than or equal to 128 KB and 45% being exactly 1 MB in size.
In fact, given typical pagefile reference patterns and the favorable performance characteristics SSDs have on those patterns, there are few files better than the pagefile to place on an SSD.

Unless you're operating on a ridiculously small SSD, there are probably other, better candidates for relocation.


vir: http://arstechnica.com/civis/viewtopic....

Phantomeye ::

jaz imam 256 gb ssd in me je tudi čudilo, kam je izginila 1/3 ssd-ja, ceprav sploh nisem imel toliko reči inštaliranih. Krivec je bil system restore, ki je bil iz nekega razloga nastavljen na 30 % ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 7 - rabim prostor na SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
141585 (1370) Cveto
»

Ram

Oddelek: Pomoč in nasveti
263202 (2631) BorutK-73
»

Premalo prostora na C:\ disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
263462 (3078) Invictus
»

Koliko placa za Visto?

Oddelek: Operacijski sistemi
131705 (1355) Pesimist
»

Kam gre 1gb diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
311880 (1441) alum

Več podobnih tem