» »

Ne morem inštalirati mrežnega printerja - Vista - Help Needed

Ne morem inštalirati mrežnega printerja - Vista - Help Needed

aiko ::

Naletel sem na velik problem. Namreč, nikakor ne morem namestiti mrežnega printerja.
Če grem na mapo "printers" in dam "add printer" mi javi "Windows can't open Add Printer. Operation cannot be completed (error 0x0000007f)".
Če pa probam inštalirat s cd-ja, mi printer najde, nato ga označim, dam next in napiše: "The IP_192.168.x.x port monitor cannot be installed".

Nekaj sem poguglal za tem problemom, vendar nisem našel ali nič pametnega, ali mi ni pomagalo.
Glede na to, da mi je printer nujen, in da mora biti na mreži, vas prosim za pomoč, ker ne vem več kaj še naredit.

Vista pa je angleška Ultimate SP1 32bit z naloženimi vsemi popravki na windows Update-u.

Klemenn ::

hm ka pa če bi še povedu ker printer?

kšni bolši printerji majo tut kakšen utility k ga ponavad najdeš na uradni strani prek katerega lahko (in le prek tega programčka) namestiš mrežni tiskalnik

aiko ::

Nek Samsung barvni laser. Sej sm probal tudi cd-ja, pa ne gre.

lopov ::

Lej, "nek" samsung ni pravi odgovor.
Kot "mrezni printer smatram da ima vrajeni mrezni prikljucek?

Ce ja, instaliraj SW s prilozenih medijev, ce ne gre pa snami z neta. Rabis aplikaciji SyncTrough in SetIP.
Eno je drajver, drugo pa omogoci da se povezes s printerjem in nastavis parametre -- mreza, IP naslov, static/DHCP, ime ...

Drajverji instalirajo port z imenom SEC_000xxxx. Ce nastavis statici IP bi na drugih racunalih zadostovalo, da nalozis samo INF fajle ter poves, da naj se poveze preko standardne TCP/IP povezave in bo racunalo samo naslo "Smsung printer port".

Oddeskaj na samsung suppor in poglej, kaj potrebujes. Razlicni modeli, razlicne zahteve.

b.

aiko ::

bom še to probal v ponedeljek, pa javim.

lopov ::

Srecno :P

Bi te pa opozoril, v kolikor to ni dejansko mrezni printer, pac pa v "skupni rabi" -- prikljucen na racunalnik in nato dan v share, je postopek dodajanja tiskalnika na ostalih racunalnikih malo drugacen.

Ce bos sel po obicajni poti bo tiskanje strasno pocasno. Namesto tega ga na ostalih racunalnikih namestis kot lokalni printer in rocno poves pot do tiskanika. Pobrskaj po forumu, sem o tem ze pisal. Velja samo za Visto, XP nima tega problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lahko printam, ne morem skenirati (mrežni printer HP LJ Pro 200 Color MFP)

Oddelek: Pomoč in nasveti
62099 (1969) prowb
»

Kako dati tiskalnik v skupno rabo preko routerja.Router Asus rt n16 + tiskalnik Canon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11019611 (18183) novuporabnik
»

win7 danes ne zazna printerjev???

Oddelek: Pomoč in nasveti
61134 (1048) globoko grlo
»

HP tiskalnik v mreži, kako?

Oddelek: Omrežja in internet
132421 (2248) Enterprise
»

printer in mreža

Oddelek: Omrežja in internet
71580 (1522) gkovac

Več podobnih tem