» »

Apple Imac in Vista

Apple Imac in Vista

k3NzO ::

včeraj sem prejel Apple iMAC20 C2D 2.4

je možno odstranit operacijski sistem in naložit samo Visto (32 ali 64?)? ali naj nekak naredim dual boot. kaj priporočate? želim samo visto če je mogoče...

opeter ::

In zakaj si kupil Maca, če ne boš uporabljal MacOS? Zaradi šminke?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

heh, medtem, ko večina ljudi prehaja na Mac samo zaradi operacijskega sistema se oglasi nekdo, ki želi na njem imeti le Visto. Zanimivo.

PARTyZAN ::

Ubistvu velika vecina ljudi kupi japcka samo zaradi izgleda. ;)

IceIceBaby ::

k3NzO, najbolj enostavno je, da takoj po namestitvi OSX naložiš Bootcamp (poišči na apple.com). Če OSX ne boš rabil potem skrči particijo za OSX na minimum, na ostalo pa naloži visto.

Še vedno boš imel dual boot, ampak Visto lahko nastaviš kot primarni OS in v praksi se bo računalnik obnašal kot, da ima naloženo samo Visto, le cca 5GB diska ti bo manjkalo.

Sicer pa resnično odsvetujem. Če rabiš določen program, ki dela samo na Win raje uporabi Parallels, za glavni OS pa obdrži OSX. Ko se navadiš je zadeva precej kul.

Ubistvu velika vecina ljudi kupi japcka samo zaradi izgleda. ;)


Si napisal, kot, da bi bilo to kaj slabega :)

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Namesto Paralellsov priporočam VMWare Fusion. Oba sta plačljiva, slednji ima celo neko podporo za DirectX zadeve.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

blackbfm ::

Za Visto je ta komp bolj na minimum. Res neumnost če si ga kupil (v trgovini). Za tak denar dobiš 3x bolj zmogljivo PC mašino, z veliko več diska, rama itd..

IceIceBaby ::

Bolj zmogljivo že. Pa tudi bolj glasno, bolj grdo in tako ki pobere 4x več prostora.

Sicer pa nevem kaj sanjaš. C2D 2.4 je povsem spodoben procesor, ram je pa tako poceni, da ni noben problem dokupit še 1GB.

blackbfm ::

Saj nisem reku da ni spodoben, sam ga imam. Samo pravim da bi za tak denar dobil quad ali pa boljši duo. Tista grafična k je notr je tut bol za zjokat. Tak komp kot je ta dotični apple dobiš za 400€ (verjetno še manj). Recimo dodaš še max 150€ za spodobno ohišje ter hlajenje in te pride skupaj 550. Za 400€ dobiš verjetno še boljši/večji monitor kot tisti ki je pri macu pa te pride 950€. Tisti mac gledam v bofu pride malenkost manj kot 1500€. Ma dobr sej maci so hudi sam preveč navijajo cene. Keša daš ful, dobiš pa skorajda low-end komp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

mirkuma ::

Tudi sam razmišljam o nakupu iMaca 20/24" (24" zato, ker so 20" ekrani milo rečeno obupni=>, matrika&vidni kot, gradien, blacklighting, geometrija...) vendar zaradi samega operacijskega sistema, niti na misel mi ni prišlo da bi nameščal visto poleg...mogoče linux ampak visto?!?
...najprej sem imel kupiti Mac Mini, a je žal preveč podhranjen..na full hd predvajanje lahko pozabim, ker vgrajeni Intelov prastari GMA preveč švica...

Oboje Parallels in WMware je dobra izbira v kolikor potrebuješ gonit le kakšen program iz win arhitekture..Mimogrede kako kaj delajo must have programi preko virtualnih mašin: Slovarji ASP, Telefonski imenik Slovenije itd?
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

IceIceBaby ::

Oboje Parallels in WMware je dobra izbira v kolikor potrebuješ gonit le kakšen program iz win arhitekture..Mimogrede kako kaj delajo must have programi preko virtualnih mašin: Slovarji ASP, Telefonski imenik Slovenije itd?


Tako kot na native windows mašini. Malo sitno je, če res veliko uporabljaš določeno aplikacijo, ker ti parallelsi žrejo precej sistemskih resursov. Ampak z 2GB ali več rama in kakšno oskubljeno verzijo XPjev tudi to ni tak problem.

Obstaja pa še Crossover office, ki je emulator in ti direkt iz OSXa poganja windows programe. Tam so sicer določeni problemi s kompatibilnostjo ampak vseeno dela kar precej programov.

Ma dobr sej maci so hudi sam preveč navijajo cene. Keša daš ful, dobiš pa skorajda low-end komp.


Večna dilema. Če imaš denar in ti iMac ustreza ga pač kupiš. Ponuja veliko prednosti pred PCjem, med drugim tudi dizajn. Če pa gledaš na vsak € in so ti edino pomembni megaherci in nažiganje iger potem pač kupiš PCja.

mte ::

Preizkusil sem Parallels in VMWare (vsakega kak mesec ali dva), ampak na koncu sem se odločil za nakup Parallelsa. Zakaj? Ker je integracija z OSX na višjem nivoju, ker "Disk Compressor" dejansko stisne disk na toliko kolikor ga sistem rabi in ne par GB več, ker so razne bližnjice malo bolje pogruntane. Se mi zdi da se opazi, da so Parallels razvijali macovci, vmware pa mi daje bolj PC-jaški občutek. Poleg tega je občutek delovanja malce manj zatikajoč (povsod berem kako je Fusion hitrejši, ampak en test na znani strani je potrdil moje dvome o tem, se pa žal ne spomnim kje sem ga našel). In nenazadnje ker Parallels v raznih akcijah dobiš ceneje, jaz sem ga v MacUpdate bundle skupaj še z enimi 10 programi dobil za slabih $60.

Na 2GB ram in z nLite okrnjenimi XP-ji deluje zelo spodobno, pri čemer predpostavljam, da DirectX (ki ga ima menda samo VMWare) v virtualni mašini ni neka prednost. Če bom rabil DirectX, bom rabil tudi celoten ram na grafični, kar pa lahko dosežem samo z Boot Campom.

lp

Ales ::

Tistim ki iščete virtualizacijo za Maca bi priporočil tudi ogled VirtualBox-a, ki je open source, pred kratkim pa jih je pohopsal Sun, ki na veliko vlaga v to področje. V tem trenutku sta Parallels Desktop in Vmware Fusion še bolj zrela izdelka, ampak tudi VirtualBox je čisto na nivoju in prosto dostopen.

Mimogrede, deluje tudi na linux in Windows sistemih.

VirtualBox

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

krho ::

heh, medtem, ko večina ljudi prehaja na Mac samo zaradi operacijskega sistema se oglasi nekdo, ki želi na njem imeti le Visto. Zanimivo.

Poznam ljudi, ki so takoj ob nakupu gor naložili Ubuntu kot primarni in edini sistem. Kaj natanko je narobe s tem? Ker sam bi storil popolnoma enako.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

borchi ::

> Poznam ljudi, ki so takoj ob nakupu gor naložili Ubuntu kot primarni in edini sistem. Kaj natanko je narobe s tem? Ker sam bi storil popolnoma enako.

heh, znaš updatetat firmware brez osx?

ne znaš. :)
l'jga

charlotte ::

Tukaj neki globalno razglablate, osebka ki je spisal temo pa že več kot 1 teden ni blo na forum =)

borchi ::

forumi so zato, da se kopičijo informacije. niso za 1 on 1 support.
l'jga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win7 + Mac OS

Oddelek: Operacijski sistemi
142161 (1914) ZeRo_X
»

MacBook Pro in izbira virtualne mašine

Oddelek: Operacijski sistemi
161641 (1408) ql000
»

Izšel VirtualBox 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
8911738 (8141) Jst
»

Apple izdal OS X Leoparda (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1138463 (8463) borchi
»

mac vprasanja, paralels

Oddelek: Operacijski sistemi
61348 (1275) borchi

Več podobnih tem