» »

je kdo napisal kako aplikacijo za Nokio N90 in kje dobiti zastonj orodja ?

je kdo napisal kako aplikacijo za Nokio N90 in kje dobiti zastonj orodja ?

Brane2 ::

nekaj sem brskal okoli in videl, da vsi govorijo o neki S60 platformi, pa me zanima kako je s tem in kaj je na voljo.

Bila je omenjena Java, prav tako C in C++.

Zanima me vse, vendar najbolj C, ker je pač pri teh malih strojih pomembna tako hitrost kot pomnilnik...
On the journey of life, I chose the psycho path.

imagodei ::

Sodelavec je nekaj pisal za Symbian, ravno za N90. Sicer je na dopustu, mu bom pa poslal link, pa se ti mogoče oglasi.
- Hoc est qui sumus -

Brane2 ::

Pardon, sem mislil na N95, ampak glede na skupen OS najbrž ni bistvene razlike...
On the journey of life, I chose the psycho path.

imagodei ::

Po moje tudi ne. No, link do teme sem mu poslal...
- Hoc est qui sumus -

OmegaBlue ::

Hm,

Developer tools
SDK kit

Si to kaj pogledal?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

rkeruj ::

zivjo.
Malo sem ze "iz forme", tako da upam, da ti bodo kaksni podatki koristni...Mislim, da so trenutno na trgu tri platforme: S40, S60 in S80.
S40 nima Symbiana, podpira Javo in Flash, medtem ko ostala dva sta Symbian platformi. Oba podpirata Javo in C++, S60 pa se Phyton. (ce te zanimajo te stvari, ti priporocam, da si na nokiini strani najdes sledeci PDF: Symbian OS Basics Workbook v3).
Je pa tako s Symbianom. S60 v3 (OS9.x) ni nazaj kompatibilen s prejsnjimi verzijami (V1.0/V1.2/V.20 (OS6.1/7/8)). Na to moras biti pozoren. Se pravi, da ni vazno ce delas aplikacijo za N95, N81,... pomembno je le, da tecejo na isti verziji. Za vsako verzijo pa imas na strani od Nokie tudi SDK-je, ki so brezplacni za downloadanje. Vsak vsebuje tudi emulator, na katerem lahko preveris delovanje svojega programa, preden ga nalozis na prav telefon in ga po moznosti sesujes =)
Sam sem programiral z Carbide.C++ (Nokia). Glede na zahtevnost tvoje aplikacije lahko programiras tudi v Javi, ampak problem pri tem je, da ti na ta nacin ne bodo dostopne vse funkcije "pametnega" telefona. Tako da se moras sam odlociti v katero smer bos sel. Na drugi strani lahko prek Carbide.C++ izrabis vse funkcije.
Upam da ti tole vsaj malo pomaga, ce pa te se kaj konkretnega zanima, pa kar vprasaj.
LP

BigWhale ::

Na nokia forumih imas okrog razvoja tega PRECEJ stvari. Prenese si Carbide C++ in delas v C++. Prav tako potrebujes se nekaj ostalih utilitijev, ki ti pomagajo pri delu. Precej dokumentacije je na voljo, moras pa vedeti, da tista, ki je oznacena z Beginner, je ze kr hardcore... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobilni development (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7513620 (9999) Gandalfar
»

LG bo uporabljal Android

Oddelek: Novice / Android
424861 (3592) borchi
»

.JAR emulator..karkoli

Oddelek: Mobilne tehnologije
102030 (1450) lukaz
»

Java me program

Oddelek: Programiranje
71131 (827) Invictus
»

Izšel iPhone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7710364 (7742) bluefish

Več podobnih tem