» »

Java me program

Java me program

matto87 ::

V netbeansih sem končal neko aplikacijo za mobilnike. V emulatorju zadeva deluje, ko pa prilepim tisti jar oz. jad file iz mape "Projekt\dist\" na telefon(SE P1i), pa mi napiše da je konfiguracija nezdružljiva. Ustvaril pa sem MIDP Application. Če ima kdo kakšne izkušnje v programiranju jave ME bi prosil za pomoč, ker je to moj prvi program za mobilnike.

Nuke_H2 ::

mogoče je telefon ne podpira.... probaj na kakšnem drugem mobilniku, z drugo konfiguracijo.

Invictus ::

Preveri ali ti telefon podpira tiste knjižnice, ki si jih ti uporabil pri svojem progrmau. Veliko uporabnih zadev je na java-tips.

Tvoj telefon laufa Symbian OS in če ima slabo podporo za javo, pol moraš predelat program.

LP I.

matto87 ::

Na vseh telefonih mi napiše da aplikacija ni kompatibilna z napravo.
Nisem pa potreboval nobenih posebnih knjižnic, saj gre za osnovno aplikacijo.
To je vse kar imam vključeno:
import javax.microedition.midlet.*;
import javax.microedition.lcdui.*;
Preizkusil sem še na n95 in enem mal SE k750.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matto87 ()

noraguta ::

huh nevem če bo kaj pomagalo za nokio sem potegnil jaz dol kar sdk(S60_3rd_FP2_SDK_v1.1) iz njihove strani ter ga dodal v netbeanse. z starejšimi me je zajebaval debug z netbeans 6.7 m3 pa stvar sedaj nekako dela.Katero verzijo sdk-ja pa imaš v netbeansih?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

matto87 ::

Netbeans imam verzije 6.0.1. Emulator, ki ga uporabljam pa je "Wireless toolkit 2.5.2 for CLDC"
Kar se tiče jdk pa imam 1.6. Verjetno mora obstajat standard saj večina java programov deluje na vseh mobitelih, ki podpirajo javo. Glede na to da, imaš sdk za nokio, to pomeni da tvoji programi delujejo samo za symbian s60?

matto87 ::

No sedaj sem usposobil zadevo. Sicer ne vem zakaj ampak nastavitec konfiguracije sem moral spremeniti iz defaultColorPhone na defaultGrayPhone. No in zdaj deluje. Pa vsreno prikazuje barvno.

Invictus ::

Svašta ...

Sem mislil da je to pomembno samo zaradi emulatorja ...

Ne pa tudi zaradi končnega programa. Hvala za nasvet ...

Ni čudno da se je Google odločil napisat Androida ...

LP I.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Java @Override

Oddelek: Programiranje
6713 (578) kretze
»

Vprašanje iz Jave

Oddelek: Programiranje
71076 (816) illion
»

java datapool - derby

Oddelek: Programiranje
62186 (2035) jlpktnst
»

java(netbeans)

Oddelek: Programiranje
81389 (1258) l0g1t3ch
»

[Java] Shranjevanje podatkov in datotek

Oddelek: Programiranje
71161 (1114) Vesoljc

Več podobnih tem