» »

Vprašanje o WD My Book Essential 2.0 500GB

Vprašanje o WD My Book Essential 2.0 500GB

carcar ::

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup omenjenega prenosnega diska, pa me zanima par stvari.

Ali se disk sam izključi, ko ni v uporabi? (ali to škoduje disku, če se ugaša in prižiga)
Ali se ga da ročno izključiti, kot prva verzija, ki ima gumb?
Ali so res tako ne zanesljivi kot nekateri pišejo po internetu?

Najlepša hvala za odgovore.

LP

carcar ::

Anyone???

roccco ::

Disk nima nobenega stikala, ugasne se sam po daljši neaktivnosti.
Da bi bil nezanesljiv ne vem, kot zunanji disk se dobro obnese (Time Machine).

carcar ::

Se pravi, se ga splača kupiti za 85€ ?

OmegaBlue ::

Za tako ceno in 500GB vsekakor.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

mesoreznica ::

Disk je ok. Trenutno se prodaja celo za 82€ kar ga naredi best buy. Nišem se slišal da bi imel WD neke serijske težave z nezanesljivostjo. Načeloma so to kvaalitetni diski.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

CyberPunk ::

Jaz imam prvo in drugo verzijo. Gumb na prvi verziji je po mojem mnenju nepotreben, ker moras tako ali tako "varno odstraniti disk", kar pa itak naredis znotraj operacijskega sistema. Poleg tega sem ze nekajkrat pomotoma butnil vanj in tako izklopil disk, ko ne bi bilo treba. Z drugo verzijo so to popravili in torej gumba ni. ;)
Oba diska se ustavita (spindown) po (uradno) 10 minutah neaktivnosti. Ce imas disk sharan in si nanj povezan preko mreze, se ta cas podaljsa (nisem uspel ugotoviti vzorca). Ce je samodejno ugasanje dobro ali ne, ne vem (mene moti, ker se po Murphyju veckrat zgodi, da se disk ugasne, potem pa cez nekaj minut ponovno rabim in se mora ponovno zagnati) - po moje je to koristno v primeru, da po ugasanju dejansko disk ostane nekaj casa ugasnjen. Se pa tega ne da izklopiti ali spremeniti intervala za ugasanje (odgovor od WD supporta). :/
V drugi verziji je nekaj izboljsav predvsem v povezavi s shutdownom masine - mislim, da se je prvi disk po shutdownu masine prizgal nazaj (bug?), tale pa se dejansko ugasne.
Drugace pa sem zadovoljen z njim, je zanesljiv in hiter; tudi ce pregledam SMART parametre z WD Diagnostics (po mojih informacijah edina kombincija zunanjega diska in softwarea, s katerim lahko preberes SMART od zunanjega USB diska...), mi kaze v redu rezultate.

Leks ::

Za 85€ je to odličen nakup, če ti je to premalo bojo imeli sedaj v METROju akcijo WD 2TB za cca 385€.

AapocalypseE ::

Pol si raje kupiš 4x500GB in daš 340€.

zcetrt ::

V Lecleru se ja dalo pred kakim mesecem tepsti zanj in če si imel trde členke, si ga dobil za 50 EUR :) Sem ležereno prišel deset minut pred odprtjem (ravno se je poklopilo z začetkom faksa) in še posedel v avtu tistih deset minut, se odpravil proti trgovini, tam pa grozd, ki se je pognal na tehnični oddelek. Kljub odločitvi o neprerivanju sem uspel dobiti enega zadnjih kosov, ki so pošli v petih minutah... Jaka muda...

Disk je tudi med delovanjem zelo tih. V omari, kjer ga imam, se ga praktično ne sliši (priklopljen je na prensnik, ki tudi ni tako glasen, da bi preglasil okolico).

Kar se mene tiče - priporočam.
4.

Leks ::

@StreetRacer
Nekaj cene pa tudi odtehta prostor, ki ga te 4 naprave zasedejo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DISK vake toliko časa "šklocne"

Oddelek: Strojna oprema
343188 (2104) GrimReaper
»

Računalnik se mi kar ugaša

Oddelek: Pomoč in nasveti
452007 (1666) mojo31
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533905 (14055) xyxyxyxy
»

Zunanji trdi disk 500 GB -- akcija Hofer -jutri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8619924 (14124) MISKO_GR
»

Avtomaticno ugasanje racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161750 (1501) Highlag

Več podobnih tem