» »

Avtomaticno ugasanje racunalnika

Avtomaticno ugasanje racunalnika

trilko ::

Kako bi pripravil racunalnik do tega da bi se sam, avtomaticno ugasnil ob tocno doloceni uri. Za zaganjanje programov ob doloceni uri uporabljam Scheduled Tasks v Windowsih, vendar nisem nikjer zasledil opcije Automatic Shutdown. A ma kdo kaksno idejo?
Je pa zazeljeno da je program ze po defaultu v Windowsih (da ni treba dodatnih programov).
  • spremenil: trilko ()

Yurko ::

Glej, glih nekej postov ped tabo sem spraševal podobno, za restart računalnika ob določeni uri.
V WinXP uporabi komando shutdown za ostale Win sisteme pa poišči shutdown.exe (v googlu te prvi zadetek popelje na pravo mesto). Pol ga pa samo še v Schedule sprogramiraš in voila!

LP, Yurko

Highlag ::

Ja lepo, samo Shutdown komanda ti ne bo ugasnila računalnika. Obtičal bo z oknom "Now it is safe to turn of the computer"

Jaz sem dobil programček Shutdown od nekega slovenskega avtorja, ki uspe računalnik tudi ugasniti.

Program vržeš v Task scheduler in mu dodaš parametre
dobiš ga pa tu: Budja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

akulp ::

Pazi to!

V Schedule task narediš bližnjico do datoteke

RUNDLL.exe nato pa vpišeš pod command)desni klik na RUNDLL,exe in properties)

RUNDLL.exe user.exe,exitwindows DELA!!

Sam zdej ne vem a je tko k zgoraj a tkole:

RUNDLL.exe, user.exe, exitwindows )pa a je za vejicam in pred vejicam presledek?!


Probaj ampak mislm da prva varjanta dela, pol pa sam če v Schedule tasks izberi uro kdaj naj se datoteka (user.exe.....) zalaufa - podobno kot će bi delal duge taske.


LP

Loki ::

akulpova metoda dela sam v windowsih na dos :)) osnovi, torej Win 95, Win 98 ter (verjetno) ME.
Na 2000/ XP bos moral uporabiti tisti programcek.
(highlag tisti slovenski avtor je andrej - tut uporabnik tega foruma in moderator v prvi fronti in prog. opremi).
I left my wallet in El Segundo

akulp ::

Ja Roberto ma prov, sori sem spregledal da gre za XP-je.

Pardon!

Drgač pa je tist programček Shutdown prov ql

Highlag ::

Zanimivo zanimivo! :))

andrej ::

hehe, pa sem docakal 5 internetnih minut slave, kaj:D

XP-ji imajo ze vgrajen shutdown.exe tak da lahko uporabis kar tega in Scheduled Tasks. Mojega se ti splaca uporabit ce rabis hibernate in standby in ukazne vrstice. shutdown.exe v winsih tega ne zmore, zato sem ga sam napisal...

trilko ::

Car si Andrej! Ma sem iskal po netu tak programcek ki bi bil cist preprost pa bi mi naredu tocn to kar hocem. Un k je ze v Winsih XP je gadn ker ti ne ugasne cist...

BTW, imam se eno vprasanje glede ugasanja drugih sistemov (Win9x, ME). Una fora z rundll.exe user.exe,exitwindows mi dela ce jo zazenem na roke (npr. v Run). Ce pa jo dam v Scheduled tasks mi pa ne dela. A je to mogoce kej povezan s tem da mam instaliran ZoneAlarm, ker ma tm eno zadevo run dll as programs al neki tacga???

Hvala se enkrat!!

para-site ::

ha, sem probal tvoj program in mi še vedno ne sklopi pc-ja...
pride lepo od "safe to turn your..." samo ugasne se pa ne... disk se za moment ustavi, potem pa sledi reboot...
evo nastavitve: C:shutdown.exe -u -t 0
se pa to dogaja na mojem drugem pc-ju: epox kp6bs(sem mel 1mb bios pa sem ga zamenjal z 2mb, ker so pri epoxu updejtali samo bios file-e za 2mb verzijo, pa so mi kolegi v službi flashali en kompatibilen eprom in stvar dela, to sem rabil zato, ker se s starim biosom ni dalo inštalirat win2000, ker ni podpiral acpi, nov pa je in je šla instalacija v redu skozi. Zdej na xp-jih pa(glih obratno!) se cd že na začetku ustavil, po loadanju driverjev za strojno opremo in je šlo od tam naprej samo, če sem dal star 1mb bios, tko da sem install win xp naredil s starim biosom in ga potem zamenjal z novim...kdo razume te kurčeve windowse.

Zdej problem je kot sem že povedal, da mi tudi ta tvoj program ne izklopi pc-ja, če maš kašno idejo, ker meni se ne da vsakič 4sek držat gumb noter. Hvala...

Zgodovina sprememb…

akulp ::

trilko: Ko je program, v tvojem primeru rundll.exe že v schedule tasku(tam pod add schedule task) daj desni kluk nanj pa properties in zdej poglej pod command če res piše rundll.exe user.exe, exitwindwos.

ker če si ta ukaz naredil na npr. namizje pa ga pol v Schedule task nesu ne dela

andrej ::

para-site: kaj ce gres skozi Start shutdown a ti ugasne masino? Ce ne poglej ali imas v Control Panel | Power Options APM tab. ce nimas pom poglej v Device Managerju, daj view in potem show hidden devices. potem bi mogo videt eno cudno zadevo, ki je disablana. Enablaj jo.

para-site ::

Če grem skozi navaden (od windowsov) shutdown se mi pc glih tko ne ugasne... zato sem iskal alternativo. Razlika je le v tem, da mi tvoj prog pc reboota, win-shutdown pa pc ostane v "it is safe bla bla"..
v Control Panel | Power Options APM tab - ga ni
Device Managerju, daj view in potem show hidden devices - tudi ni nič disableano
Po mojem je problem v biosu od plate, ker ko sem winxp inštaliral, sem moral met starega, ki pa ne podpira acpi, tko da to windowsi verjetno zaznajo in teh funkcij ne inštalirajo ??? Sicer pa hvala za pomoč:))

andrej ::

daj idi v System properties pa odstrani kljukico pred Automatically reboot. potem bos mogo videt plavi zasplon gori pa kak gonilnik, ki je kriv za to...

mam se nekaj drugih uporabnikov, ki majo istre probleme. winsi prikazejo oni glupi zaslon, moj program pa jim resetira... hm, cudno...

subz ::

Mu more tud kista to podpirat

para-site ::

tudi to sem mel sklopljeno, sem te finte že prebral nekje na netu, kjer je tudi link do tvoje strani...stran
se ena
če te zanima, v tem pc-ju mam 128Mb pc100 + 128Mbpc133 ram(to sem prebral, da zna bit problem, ampak sem probal vse kombinacije- samo eden, oba, samo drugi- ni delalo)ati rage pro, awe 64, ibm 10Gb disk, liteon 24x, celeron 300a@450, ohišje pa je atx.
sicer sem prej popizdil in z ghostom spet naložil win98(še zaradi enih drugih stvari, ki mi niso delale in sem nujno rabil) samo jst sm tak tip, da stvari morajo delat in bom po mojem hmali dal spet nazaj win xp gor, tudi ker 98 smrdijo:D
Če maš kašno idejo, na plano z njo, da bom lahko stvar zrihtal, ko bom mel spet gor xp-je.
Aja, tudi drugje po forumu sprašuje folk, a ti slučajno veš, zakaj se pri določenih kombinacijah hardwarea instalacija winxp ustavi takoj po loadanju driverjev na začetku in je za boga ne moreš spravit mimo te mrtve točke.;((

Zgodovina sprememb…

Highlag ::

Jest sem na W2000 mašini uporabil za Shutdown mašine kar tale VB script:

set WshShell=CreateObject("WScript.Shell")
WshShell.SendKeys "^{ESC}uls{ENTER}"

Tele dve vrstice vpišeš v Notepadu in shraniš kot krneki.vbs

Pol ta file lahko vtakneš v Scheduler in lepo ugasne PC. Sam ta script na WXP ne deluje.

Žal pa sam ne obvladam VB da bi dešifriral kaj ukazi pomenijo :-)

Verjetno bi tale script tud na kakih W9x deloval


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Win 7 in tudi 10] CPU 100% vendar različni procesi

Oddelek: Operacijski sistemi
131622 (1282) solatko
»

Auto Shutdown program

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101646 (1243) Darko
»

Avto start program ???

Oddelek: Programska oprema
161803 (1548) Madafaka
»

Windows 2000 (nujno)

Oddelek: Pomoč in nasveti
181067 (835) andrej
»

Mali problemčki

Oddelek: Pomoč in nasveti
161476 (1204) A.L.T.

Več podobnih tem