» »

Kateri high-end hladilnik za CPU?

Kateri high-end hladilnik za CPU?

Fr33man ::

Lep pozdrav, iščem kvaliteten hladilnik, ki ne bo zavzel celega prostora v računalniku, bo hkrati sposoben dobro hladit navit E8400, kasneje 4-jedrnika in seveda čimtišji. Ker zelo pazim kaj vtaknem v PC (enthusiast :)) mi zelo veliko pomeni izgled hladilnika. Moji top favoriti so (kupujem v AGT, zato bi tudi vse naštete modele kupil v AGT):

http://www.elektronika.si/product_info.... //sicer kul, sm heatpipe cevi se mi zdijo tanke

http://www.elektronika.si/product_info.... //precej ogromen

http://www.elektronika.si/product_info.... //čeprav ta je bolj opcijsko, baje dokaj slabo stoji na podnožju in se ga da celo prevzdignit :8)

https://www.cool-pc.org/productdetail.p... + vent 120mm noctua //nekak še najbol se mi dopade

Torej kaj od tega bi vzel?

rdecaluc ::

Hmmm pri zračnih nekako ne gresta ravno skupaj velika moč odvajanja toplote in majhna velikost, razen če misliš bolj malo navijat.
Est modus in rebus. ,typos

Fr33man ::

Aja veliko sem mislil recimo tist model Orochi al kaj je že, k je skor tok velk k moja glava =), ne pač 1x sem videl tisto noctuo in se mi je zdela kar ogromna. Sicer pa navijal ne bom ogromno, bolj mi je pomembno da je stabilno, koker se pač da, malo pa vedno rad navijem.

Furbo ::

Posvetuj se s prodajalcem, kater ti sploh paše na plato. Ne grejo vsi na vse.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Fr33man ::

Mja all in all sem se odločil kar za NOCTUA NH-C12P, tu ni blo nobenga pametnega komentarja (mogoče ker je petek zvečer =) na Maximus Formulo pa baje aše ko ata na mamo, edin ne vem kak ga bom zasukal =O.

t3hn0 ::

thermalright 120 extreme al kako je ze...nekako se zelo dobro odreze v testi, se posebej z 2 hladilnikoma.

sicer pa mam jst scythe ninja copper, pa tud ni slab nakup. ni pa nek extreme (na zalost...)..morm pa se stestirat kako se obnese z dvema ventilatorjema ;)
^.^

Tomson ::

freud: Noctua je super, praktično neslišna in super hladi. Le prej preveri če ti gre v ohišje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

AapocalypseE ::

Če hočeš res high-end cooler si nabavi Titan Amanda. Drugače pa ASUS Silent Knight II. Price/Performance pa zmaga Akasa AK-965. Ali pa NOCTUA NH-U12P, ampak z dvema ventilatorjema.

Kibby ::

Imam Noctuo, dela 1a. Neslisna, temp. na quadu nizje za najmanj 15 stopinj v primerjavi z box coolerjem. S boljso pasto bi verjetno se hladneje bilo, sam nisem mel nobene postene na zalogi.

Fr33man ::

Amanda zgleda kar soliden kos HW 8-O, čeprav se mi zdi že na meji načičkanosti, poleg tega rabiš še režo, in cela umetnost pol pride iz tega. Nekak Noctua se mi še vedno najbolj dopade, sploh zato ker že imam 2 njihova 120mm venta za ohišje in sta res kul (razen barve:)). Tako da odločam se med NH-C12P in NH-U12P, kjer bi dokupil še dodaten 120mm vent in oba priklopil na U.L.N.A.!
Nekak pa se mi zdi bolš da bi vzel C12P ker je z ventom visok samo 114 mm, medtem ko U12P, pa kar 160 mm, pa če upoštevamo še umik plošče za mobo v ohišju za dober cm, pa same distančnike še kak cm, in debelina podnožja s procesorjem še slab cm, pa smo že pri 19 cm, medtem ko ohišje je široko le 21 cm. Spet naslednji problem pri C12P pa je, da je širok in dolg, in bi utegnu kje "viset" izven matične. Že sama zasnova Formule je taka da se da una nosila namestit samo navpično. No kljub vsemu so pri AGT, če bi ga naročil tok uvidevni da bp vzamejo stvar nazaj in ti vrnejo keš. Sem že podobno nardil pri disku in sem bil kar presenečen kako so mi takoj dal denar nazaj, nisem pričakoval takega odziva :D. Silent Knight od ASUSa, pa ima fixen vent, se prav ne da se ga zamenjat kokr sem videl in baje, po testih sodeč se ga da z golo roko privzdignit od procesorja, kar pozroči skok temperatur za 10-15 stopinj, tako da to je zame prevelik minus da bi se odloču zanj, estetsko pa je sicer 1A.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fr33man ()

AapocalypseE ::

Jaz osebno sem zelo zadovoljen s svojo Akaso. V idle so padle stopinje za 10°C pri loadu pa za 15°C, tako da za 20€ se lahko samo smejim :D
Še en test
Naprimer E6750 @3.6GHz 1.45V LOAD Akasa 75°C, Noctua NH-U12F 73°C potem pa primerjaš ceno in vidiš kje si. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hladilnik za amd procesor socket am2+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172288 (1939) KuhaR
»

Best buy silent komp

Oddelek: Kaj kupiti
61542 (1381) bate
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
51614 (1473) SebaR
»

e8400 nameravam naviti - kater hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61167 (992) joze28
»

Kateri hladilnik za Q6600?!

Oddelek: Kaj kupiti
172041 (1579) Pesimist

Več podobnih tem