» »

MacBook Pro in izbira virtualne mašine

MacBook Pro in izbira virtualne mašine

ql000 ::

Nabavil sem MacBook Pro. Ker imam podjetje imam določene programe žal vezane tudi na windowse (ProKlik, Navision,...). Rad bi imel Windowse kot virtualno mašino, ne pa dual boot-a. Na trgu je kar nekaj rešitev, pa me zanima kaj mi priporočate oz. na kaj moram biti pozoren.

LP

djordjevic ::

Probaj program Wine.
No grave is deep enough to keep us in chains.

zee ::

Poglej si naslednje: Virtualbox, VMware Fusion, Parallels.

Zase lahko recem, da uporabljam Virtualbox, ki povsem zadosti vsem mojim potrebam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

overlord_tm ::

Vmware fusion bo za mac uporabnike kar pravsnja stvar :D

zee ::

Lahko poves, kaj vec o tem, zakaj je Vmware Fusion prava stvar za Mac uporabnike?

Ne provociram, samo zanima me.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BlueRunner ::

Zame je bil prvi, ki sem ga namestil in nikoli nisem imel občutka, da me omejuje. Kar pomeni, da drugega nisem niti iskal.

ql000 ::

Kaj pa uporaba Virtual PC-ja v navezi z ločeno particijo. Windows naloženi na ločeno particijo preko BootCamp-a in potem Virtual PC gleda to particijo. Dobra rešitev?

Parallels? Kaj pa tale varijanta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ql000 ()

djordjevic ::

Mene, recimo, v virtualboxu moti omejena funkcionalnost USB pogonov (poskusil sem ga v 7-ici, ker program, ki ga potrebujem za delo, dela samo v windowsih XP in ima dongle zaščito).
No grave is deep enough to keep us in chains.

overlord_tm ::

Lahko poves, kaj vec o tem, zakaj je Vmware Fusion prava stvar za Mac uporabnike?

Ne provociram, samo zanima me.



Ok, mogoce se ne nanasa na splosno, ampak sem mislil bolj konkteren primer.

Pri ostalih resitvah izgleda nekak tako, da moras zagnat virtualno masino, prides v Windowse, zazenes zeljen program. Pri fusionu pa si naredis lanucherje, in ti zazenejo samo ta program v unity mode (vidis samo okno programa, obnasa se enako kot ostali mac programi).

VirtualBox in VmWare workstation sta nekako overkilla za tako rabo, je pa res da je Vbox zastonj :). Ampak je fusion bolj "komot"

ql000 ::

Je kakšna degradacija v performancah programa v VMWare fusion? Ker po debati bi rekel, da je to verjetno najboljša zadeva zame.

BlueRunner ::

Je, ampak je tudi odvisna od tipa aplikacije. Nekaj, kar intenzivno dela z diskom ali pa poganja 3D grafiko, bo delovalo občutno počasneje, pri ostalih stvareh bo upočasnitev komajda opazna, če sploh. Vendar pa je ta upočasnitev lastnost vseh takšnih okolij. Razlike med njimi pa se skrivajo ravno pri teh upočasnitvah. Pri oceni teh razlik pa ti bo lahko pomagal nekdo, ki je na OS X preizkusil več različnih rešitev.

Zgodovina sprememb…

ql000 ::

Osebno najbolj ciljam na delo z podatkovnimi bazami (SQL management studio), ERP Navision, ProKlik, kaj drugega pa potem že najdem za Mac-a.

borchi ::

> Kaj pa uporaba Virtual PC-ja v navezi z ločeno particijo. Windows naloženi na ločeno particijo preko BootCamp-a in potem Virtual PC gleda to particijo. Dobra rešitev?

jaz to uporabljam vsakodnevno (vmware fusion), nobenih problemov. moraš pa vedet (v primeru viste oz. win7), da z oem varjanto windozov ne boš zvozil, ker bodo problemi z aktivacijo (dokler boš samo bootal v VM ali pa samo bootcamp bo ok, kakor pa boš enkrat bootnal v bootcamp, potem pa v vm, ti povozi aktivacijo).

če imaš box varjanto windozov, ti zna povozit aktivacijo samo kak update-i vmware tools-ov, ki pridejo z update-i vmware fusion-a.

parallels zna isto, vendar za njega ne vem, če ga tudi matrajo aktivacije, na tisti mašini, ki ima parallels, imam winxp. z xp-ji po mojih izkušnjah ni nobenih problemov. je pa res, da na tej mašini zelo redko sploh uporabljam windows...

> Osebno najbolj ciljam na delo z podatkovnimi bazami (SQL management studio), ERP Navision, ProKlik, kaj drugega pa potem že najdem za Mac-a.

upam, da samo SQL management studio, da ne tudi SQL serverja, ker bodo disk performance, kot ti je že bluerunner povedal, hudo slab.
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

opeter ::

Kaj pa uporaba Virtual PC-ja v navezi z ločeno particijo. Windows naloženi na ločeno particijo preko BootCamp-a in potem Virtual PC gleda to particijo. Dobra rešitev?


Virtual PC se že dolgo ne razvija za Maca. Dejansko odkar ga je MS kupil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

borchi ::

> Virtual PC se že dolgo ne razvija za Maca. Dejansko odkar ga je MS kupil.

verjetno je mislil na virtualno mašino.
l'jga

opeter ::

Aja, se opravičujem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ql000 ::

Namestil sem si VMWare Fusion in moram reči, da je to super zadeva. Unity je pa itak čista terna. Windows programi kot del drugega OS-a. Nasploh pa moram reči, da sem impresioniran nad celotno izkušnjo. Priprava particije (32GB) na katero sem namestil Windows 7, namestitev VMWare Fusion-a, povezave BootCamp particije z WMVare-om. Mislim, res perfektna izkušnja. Sploh mi je bila pa čista terna, ko ti da BootCamp installation wizard možnost da si sprintaš navodila znotraj samega procesa inštalacije. Al bom začel razmišljat, da je folk, ki piše software za Mac-a super human, heehhehee. Ne gre mi v lajšto, da je taka razlika med Mac in windows programsko opremo. TX vsem!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple prenosnik z Windowsi 8.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
204173 (2904) xrotek
»

Macbook pro ali HP workstation?

Oddelek: Kaj kupiti
223055 (2077) barbarpapa1
»

[Prehod na Mac-a] Programska oprema

Oddelek: Programska oprema
122596 (1860) opeter
»

Apple Imac in Vista

Oddelek: Operacijski sistemi
161941 (1455) borchi
»

smisel nakupa Macbook

Oddelek: Kaj kupiti
242827 (1923) IceIceBaby

Več podobnih tem