» »

Ne morem defragmentirati diska!

Ne morem defragmentirati diska!

|Luka| ::

Imam sledeč problem. Na C: disku imam OS (WinXP), zadeva je kar polna in bi želel defragmentacijo. Instaliram DiskKeeper, pa mi javi da je chkdsk scheduled at next boot in da ne more analizirati naprave. Preguglal sem vse živo, našel par rešitev, editiral register, a še vedno javi da ne more defragmentirati. Kaj svetujete?

LP

zee ::

Če uporabljaš NTFS datotečni sistem, defragmentacija ni potrebna.

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

|Luka| ::

Imam NTFS, ampak prvič slišim d ni potrebno defragmentirati diska. Razlaga?

Vikking ::

Luka: Si restartal računalnik? da se ti lahko zažene scandisk za preverjanje pogona, da ti bo potem pustil defragmentirat.

Probaj z scandiskom prej preverit za morebitne napake, saj ti ne pusti defragmentirat, ker misli da imaš napake na disku in jih želi prej preveriti.

|Luka| ::

Sej v tem je fora. Ko e restarta računalo, mi ne požene scandiska. Tudi če v cmd napišem scandisk ali chkdsk mi javi da ne more izvesti operacije ker je disk mountan, in da bo izvedena ob naslednjem restartu. Pa ni.

LP

Tr0n ::

Priporocam O&O Defrag.

Kami ::

Probaj z O&O Defrag

|Luka| ::

Imel sem namešče tudi O&O. Pa je bilo povsem isto. Ko sem dal na defrag oz. analyze, je zmrznil za par sekund, vse kvadratke je obarval zeleno (kot da so sisemski), potem pa je javil da se ne more povezati z O&O service in da naj jo ročno zaženem. Ni pomagalo.

LP

Tr0n ::

Hmm, to pa prvic slisim.

Probaj v safe modu zagnat chkdsk c: /f oz. pogledat ce se pozene autochk.exe (SYSTEM32 dir).

|Luka| ::

Autochk se zažene; poskusil sem pa tudi disablat ta servis in ni efekta. Še s safe mode bom poskusil, pa poročam.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Defragmentacija

Oddelek: Programska oprema
272192 (1434) Aleš Ocepek
»

OSX - sesut med defragmentiranjem

Oddelek: Operacijski sistemi
201848 (1368) mte
»

Program za defragmentacijo

Oddelek: Programska oprema
102161 (1954) jan01
»

Defragmentacija diska

Oddelek: Strojna oprema
133322 (3076) Spajky
»

Kateri program za defragmentacijo NTFSja

Oddelek: Programska oprema
131135 (886) Gh0st

Več podobnih tem