» »

Windows Disk Check se samodejno zažene

Windows Disk Check se samodejno zažene

c00L3r ::

Zadnje čase se mi vedno bolj pogosto dogaja, da mi prenosnik zažene Check Disk ko ga vklopim. Sicer potem nič pametnega ne najde in sistem veselo dela naprej do naslednjega vklopa restart-a. Sumim, da bo disk crknil... Ker niso dragi razmišljam o menjavi. Če se ne motim, moram gledat 2,5 colske diske za prenosnik? Disk je od Hitachi-ja. Dol sem prenesel tudi njihov Utility, ki se zažene kot boot-able CD. Samo tam me sprašuje po tipu krmilnika. V Device Mannager-ju piše samo ATI 4379 Serial ATA Controller, disk pa je Hitachi HTS541612J9SA00. Ve kdo za kak dober disk utility za pregled diska? Vem, da jih google dosti najde, samo mi ni zdaj jih 10 različnih za testirat. Ravno nekaj programiram na prenosniku in zadnja stvar, ki so jo želim je odpoved strojne opreme. OS je Windows 7 Pro.

Katero orodje je dobro za pregled delovanja diska? Ali je lahko še kaj drugega vzrok, da se to pojavlja?

amigo_no1 ::

c00L3r ::

jeje997 hvala. Ta link sem že sam našel in že prej prenesel iso file. Samo sem bil smotan, ker sem začetku ko se zažene izbral "scsi and ata" namesto samo "ata". Zato pa bi je dal na izbiro različne krmilnike... Poganjam zdaj da da vidim kaj bo reko.

Desty ::

@c00L3r, tudi sam imam enako težavo, z enakim Hitachijevim diskom. Sporoči, kako se je obnesel test.

c00L3r ::

Pognal Quick test in Advanced test. Oboje vrne zeleno kodo 0. Torej ne najde nobenih napak :|

amigo_no1 ::

Uredi ključ:

start meni/run / regedit

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet\Control\Session Manager


ključ ( type: multi-string value ):
BootExecute

Value Data:
autocheck autochk *

c00L3r ::

Uredi ključ:

start meni/run / regedit

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet\Control\Session Manager


ključ ( type: multi-string value ):
BootExecute

Value Data:
autocheck autochk *

Kaj pa to naredi? Izklopi preverjanje diska ob zagonu?

amigo_no1 ::

Tako je nastavljeno po defaultu.
Lahko da imaš notri še kaj dodanega in zaradi tega vsakič zažene Check Disk.

tole npr. je kot chkdsk c: /f ==
autocheck autochk /p \??\C:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poskodovana word datoteka

Oddelek: Pomoč in nasveti
141787 (1460) fosil
»

windows XP se mi nočejo zagnati (prilagam sliko ekrana)

Oddelek: Pomoč in nasveti
254739 (3424) vbohinc
»

Scandisk - Težava

Oddelek: Operacijski sistemi
5813 (787) vbohinc
»

Kako izklopiti chkd pri zagonu XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
71210 (1108) Izi
»

winXP tezava

Oddelek: Operacijski sistemi
9895 (674) ToniT

Več podobnih tem