» »

Nasvet

Nasvet

_Mortal_ ::

DrSergioDJ jz ti predlagam, da začneš mal razmišljat kaj daješ v novice. Zadnjih par novic ni imelo nč veze z računalništom oz. brezveze so. Poglej mal komentarje. To vzem kot (ti piše v naslovu).
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

DrSergioDJ ::

hmm..vse kar ste "skenslali" je bila novica o aretaciji..ostale moje zadnje novice imajo naslove :


- ATI gonilniki
- Tweakanje ABIT AT7
- Novi Firmware za Lite-On
- TEAC program za stelanje hitrosti pogona
- Preklaplanje med diski
- DiscJuggler 4.0 (program za peko)
- ASUS CD-RW test
- Creative MP3 player
- TEAC Firmware
- Freecom cd-rw
.
.
.
.
.
.
shall i continue?

Zdej me pa zanima, kaj od tega nima zveze z računalništvom? Če mi daš konkreten odgovor, ti bo ugodeno in bral boš le še novice o Hardware-u in software-u (kar pa pravzaprav je to, kar je bilo v zadnjih novicah, mar ne?)
...

XsenO ::

Mah mene prav nič ne moti če, date kakšno tako off-topic novica lih malo za sprostitev (še vedno se spovnem tiste novice o mački in mikrovalovki:D ). BTW, kar tako naprej.
1 + 1 = 1

Sergio ::

Seveda Mortala naprošamo, naj s svojo brezhibno slovnico ter zanimivim slogom pokaže nam, pisunom ter adminom, kako se piše novice, ter se usede za tipkovnico! Z veseljem jo objavim!
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Gandalfar ::

mortal redno objavlja skopirane novice po forumu... torej mu le teh ne manjka. Samo se prevest bi moral kaksno.

kuglvinkl ::

Precej ultra resnih strani je npr. objavilo novico o tragediji v nemški srednji šoli. Nima smisla imeti zgolj in samo HW+SW. Razen, če se ti gabi pogled skozi (pravo) okno.
Your focus determines your reallity

Sergio ::

kuglvinkl: vem, ampak zato mamo se 100 ostalih spletnih strani.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

kuglvinkl ::

Govoril sem o tem, da je umestno kdaj pa kdaj dati tudi off-topic novico na stran. Tisto z Nemčijo je bilo navedeno kot primer.
Your focus determines your reallity

_Mortal_ ::

Sergio a res a bi dal al kva. Zakaj ste potem 5,6 al nevem kok novic ignoriral!?!?!? Ker vem ,da boste skor vsako mojo novico skenslal rajši dam copy/paste v forum da si lahko ljudje preberejo!!!
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Sergio ::

zato, ker more bit novica slovnično dobro napisana, z zanimivo vsebino ter brez angleških insertov.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

_Mortal_ ::

Jz sm preveru slovnco in včasih sem dal Copy/Paste z Gambita. Zato raje to delam. Enkrat sem dal povezavo do nevem kerega testa. Neverjemem ,da sem to slovnično slabo napisal!
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Elemen_T ::

_Mortal_: Kopiranja slovenskih novic slotech itak ne podpira, če jest prav vem.

Če si pa poslal samo link ima pa tukajšne uredništvo odločilno pravico do objave ali neobjave, torej določa ali je ta link ki si ga poslal resnično zanimiv ali aktualen...
Da me nebi narobe razumel ...
Povezavo lahko pošlje vsak dribc, ki se sprehaja po netu.
Napisat dobro novico je pa nekaj čisto drugega.

_Mortal_ ::

Elemen_T:???? Napisat ti novice ne moreš(zato ker nisi ti prvi zvedel)!!! Lahko samo prevedeš če si našel na drugi strani.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

jetam ::

Prva stvar:
Ti nimaš pojma o slovenščini. Vsak post je skorpucalo brez primere in bi bil lahko navajan v učbenikih kot primer nepoznavanja in maličenja jezika, v leksikonu pa bi bila lahko poleg "nepismen" objavljena tvoja slika.

Druga stvar:
Vsako "novico" pišeš kot da si ti odkril razlog za njo. Brez linkov, brez navedbe avtorja, brez prevoda. Seznani se prosim z besedno zvezo "kraja intelektualne lastnine"

Bo sedaj morda malo bolj jasno o čem je govora.

_Mortal_ ::

Jetam na Slo_techu manj kot 50% piše slovnično pravilno zato mi ne dajat ene lekcije. Bod rajš tih.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Sergio ::

govori ti za novice.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Ziga Dolhar ::

Tole bo ena fajn izjava :].

Mortal, brez kančka dvoma ti bom povedal, da je slovnična pravilnost izdelkov pisunov Slo-Techa med raznovrstnimi slovenskimi stranmi nadmočna.

Po oni izjavi, da Slo-Tech novic itak ne povzroča, ampak jih zgolj prevaja, pa je razvidno, da niti sam ne razumeš najbolje dotičnega ustroja. Po tvoji razlagi namreč novice ne ustvari nihče, ampak le klic po njej ustvari stavritelj nekega dogodka. Torej Janezek, ki si ob skali razbije nožni prst, ker se ne strinja s klerikalcem, da je vesoljni ustroj zgolj privid.

Reuters, Anandtech, STA, Tom's Hardware, Slo-Comp in Slo-Tech (odštevši lastne članke) novic ne ustvarjamo, ampak v tem krogu zavzemamo lokacijsko funkcijo, torej posredujemo novico od stvarnika (Janezka, torej) do konzumenta, ups, posameznika. Novice ne le -- prevedemo (kar po svoje delamo vsi pisuni vsepovsod) -- ampak tudi priredimo: lokaliziramo ter obogatimo z zanimivimi podatki tretjega, lahko celo lastnega izvora.

S svojimi novicami pa, verjami ali ne, preprosto žališ (-pa ne zgolj-) mene, ki za marsikatero (prav vsako tudi ne, seveda) novico porabim več kot oni 2 minuti, ki bi ju potreboval za, ahem, 'prevod'. Zate ne vem -- a sam se s preprostim besedno-slovničnim slogom nikoli ne zadovoljim.

Itak pa pravijo, da je izusteno ogledalo posameznika. Zdaj pa hitro Pošljem tole, da se mi ne bo zopet računalo restartalo...

Zgodovina sprememb…

Elemen_T ::

_Mortal_: A!
Get a life!

Če nisi logično razumel mojega sporočila potem pa tudi nevem.

R0K ::

Mortal : nevem kaj ti je? Novice ne moreš kr copy/past-at, ker bi bilo to kršenje avtorskih pravih. No, če bi jih dal v narekovaje in spodaj link še nekako, ampak zakaj? Vzam si 10min preber 1x novico in jo potem sestavi po svoje in to je to.

Jst sm že napisal malo morje novic (sicer ne na Slo-Techu) in še nisem niti ene nikdar skopiral.

Pa drgač ne moreš ti primerjat pisanja po forumu in v novicah. Če en piše v forumu full po domače in slengovsko še ne pomen, da bo tko tut v novicah.

Glede novic od Serža ... men je kul, da so tut take mal -off-računalniške, ker včasih pač primankuje tisti on-računalniških. ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R0K ()

_Mortal_ ::

LordNinja: Pri novici Baje da rula si se sigurn uniču od pisanja!!!
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

_Mortal_ ::

Jz nisem rekel da kdo v novicah piše slengovsko. TO ste vi rekel da sm reku. Jz tud v forumu pišem slengovsko ampak ne v novicah. Kršenje avtorske pravice bi bilo če bi rekel, da sem jaz tisto napisal ampak nisem, sej včasih dam povezavo. Novic pa na Slo-Tech ne pošiljam zato k več kot 75% novic niso objavl, pol sem se pa razpizdijo in rajš tko delam da ljujudje preberejo v forumu.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

R0K ::

Sicer ne govorim v njegovem imenu sam vseen ...

Sej če pravilno uporabljaš sleng je to čist slovnično, ane?

_Mortal_ ::

Kokr jz vem ni!
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

jetam ::

Rok vprašaj tršico za slovenščino če je... (namig: NI)

In Mortal... ti si zadnji (hmm najprej je nekdo zadnji, potem pol ure ni nič in šele nato si ti) tule, ki bi lahko dajal nasvete o pisanju oz. ki bi lahko kakorkoli kritiziral način pisanja novic.

_Mortal_ ::

In zdej ste na pa vsi neki pametni. Bom rajš nehu. Bu/de.... se ne da nič dopovedat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Ziga Dolhar ::

Mortal, zdej pa še enkrat preberi tole stran, potem pa tale bedast komentar, in se pejdi zamislit.

DrSergioDJ ::

_Mortal_ : še vedno čakam na tvoj odgovor... :D
...

_Mortal_ ::

Uhm... It wasn't me
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Tomi ::

Mortal, ti kar lepo piši novice. Če ne bodo dobre za objavo, bomo pač imeli nekateri na Slo-techu razlog za smeh na prvi strani, tako da kar na juriš..
metrodusa.blogspot.com

DrSergioDJ ::

:D
...

_Mortal_ ::

O.K. !?!?!?!?!?
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[+/-]Kritika NOVIC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Slo-Tech
49145911 (21178) CaqKa
»

Novice-resen problem Slo-techa!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
585144 (4012) Gandalfar

Več podobnih tem