» »

Po MSN-ju pošiljam linke do virusov

Po MSN-ju pošiljam linke do virusov

TokioGangsta ::

Kako bi preprečil pošiljanje raznih linkov ostalim ki so trenutno online? Sem pregledal sistem z adawarom, spybotom in nodom, pa ne najde nič posebnega. Nod mi le vsake toliko časa javi virus, ki ga ne more odstraniti.

Prosim pomagajte
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Meizu ::

formatirej komp. Najbolj zanesljiva opcija. Sam sicer nisem staknil virusa že 100 in še 1000 let, a sem včasih že za najmanjši virus lepo formatnu sistem, ker se mi ne da jajcat z enimi 150 000 opcijami kako zbrisat en prekleman virus/trojanc, ko je pa najbolj enostavnoa opcija format...

TokioGangsta ::

Na to sem že tudi pomislil, a sem vseeno prej vprašal, če je še kakšna zame bolj ugodna pot. Vseeno pa hvala za nasvet.
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

jype ::

Meizu> ko je pa najbolj enostavnoa opcija format...

Tako je. In ko ravno formatirate, lahko mimogrede še namestite Linux, v izogib podobnim težavam v prihodnosti.

Hardstyle ::

To si pa zdaj tak napisal kot, da je Linux bulletproof. Če se kdo potrudi te bo glih tak obrno kot na Windowsih.

Tile msn virusi pa so prav smešni, ker vidiš kako je folk naiven ker klika na "Do you want to see me naked? CLICK HERE" Takim ljudem je res najboljša rešitev format, ker zagotovo imajo še več te navlake.

Meizu ::

Haha, točno tako ja :)

Kr dosti folka ima to navlako gor pa se sploh ne zaveda tega, zgleda...

1024 ::

"Takim ljudem je res najboljša rešitev format, "

Pozabil si "in sledeča ne-namestitev OSa."
Fish knows everything.

Uros!no ::

Boky ::

Zamenjaj antivirusni program. Predlagam Kaspersky antivrus. Sam sem ravno zaradi nekaj takih primerov, ko je Nod spustil golazen na računalnik, potem pa je ni znal odstraniti presedl iz NOD-a na KAV.
Tole je sicer preizkusna verzija, ki je delujoča 30, vendar bo zadosti, da popucaš mašino.

AlesC ::

Xoft spy pro.

Furbo ::

Vedno format. Le zakaj ? Če so tako naivni, bodo zapravili kar nekaj ur s tem in ponovnim nameščanjem SW, nakar bodo spet klikali vse po vrsti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

d0nd3vil ::

Včasih je pomagalo če si uninstaliral MSN in ga ponovno naložil, vendar ne vem če je še vedno ta opcija možna.. poskusi..

zee ::

Format je časovno/hitrostno najugodnejša varianta (prijatelj je imel podobne težave pa je bila ponovna namestitev edina opcija).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

OChack ::

dobr softwear pomaga oziroma windows search za tiste ki znajo pogledat v zakolisje kaj se dogaja
Int€l inside, IDIOT Outside

Meizu ::

Veš kaj najbolj pomaga? Da si u glavi razčistiš razliko med spamom in normalno pošto. Da si razjasneš, da ne klikaš nonstop na oglase s "seksi nagimi babami" in podobno. To je najhitrejša opcija. To in samo to.

poweroff ::

Tisti, ki ste mnenja, da "te bo nekdo na Linuxu ravno tako hitro obrnu" - mi lahko pokažete en konreten primer?

Lahko mi tudi nalimate link z malwarom sem, pa da vidimo če se kaj zgodi, ko bom kliknil.
sudo poweroff

Hardstyle ::

Matthai tisto izjavo z "obrnu" si malo drugače preberi. Nisem govoril o tem konkretnem primeru, ker to gre samo preko msnja oz. wlmja. Verjetno pa imajo tudi gaim,trilian oz. drugi IM klienti, ki laufajo na *nix sistemih.

Ti si pa feedback napisal kot, da Linux kište ne moreš ownat. Če misliš, da je to res potem živiš v iluziji. Vse se da ownat, to je le vprašanje časa in znanja. Pred leti smo kar na veliko izkoriščali luknjasto sambo in nameščali backdoore ter furali botnete. Zdaj boš napisal "Ja pred leti...", točno to pred leti sta Windows in Linux imela luknje in jih imata tudi zdaj, ki se spridom uporabljajo v takšne ali drugačne namene. O konkretnih luknjah ne vem za doben OS, ker se več ne ukvarjam s takimi zadevami ampak vem, da se da v vse prit.

poweroff ::

To, da se da vse zownat verjetno jaz bolje vem kot marsikdo tukaj. Bistvo je pa točno v tem, kar si napisal: vprašanje časa in znanja.

Povprečnega Windows uporabnika zowna vsak, ki ima 5 minut časa.

To je razlika.
sudo poweroff

mesoreznica ::

A to še obstaja? Nisem virusa dobil že uhhh, par let. Sedaj več ne uporabljam niti anrivirusnega na winsih. Najpreprostejša rešitev zame je bla, postavit še eno poceni mašino (server), gor linux-e pokno. In preko remote desktopa tam vlečem z neta in brskam po "sumljivih" straneh. Isto MSN, lepo Pigin-a laufam in je. Moja primarna win mašina pa ostaja brez te antispyware, antivirus navlake. Nisem glih neki dober Linux user, mi je kolega nastavil Linux-e po mojih žejah in je rešeno. Sicer pa največje sranje na moji mašini do sedaj je naredil SP3.

PS Tudi sam več kolegom ne rešujem OS-a če je okužen. Format in clean install. Najhitreje.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Tko si bom tudi jst urihtal ja. Čeprav vse brskam prek tega mojega kompa (brez antivirusnega sem že vrsto let) pa nisem že dolgo staknu virusa. Predvsem zato, ker se izogibam sumljivim stranem ipd.

Bojevnik ::

Ali si siguren da gre za virus, ker od mojega sšolca msn mi tudi pošilja te strani, kjer pa je hotelo da si vpisal svoj msn račun pa pass.
Če je kaj takega potem sploh ni nujno da je virus. Te mogoče kdaj brez razloga izpiše ven iz messengerja?

TokioGangsta ::

@Boky hvala za nasvet deluje, pravkar sem ugotovil, da je nod k**** in da ga Kaspersky owna. Res še enkrat hvala.

Hvala tudi vsem ostalim, ki ste mi pomagali (eni bolj drugi manj) spet se lahko brez slabe vesti vpišem na MSN.

BTW na compu mi je našlo celi kup trojancev in druge golazni, ki je nod ni niti zaznal, kaj šele odstranil.

LP
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Hardstyle ::

Za tiste, ki pravite, da nimate nameščenih AV in FW ter, da nimate virusov mi razložite kako veste, da jih nimate?

R33D3M33R ::

En pokazatelj je čistoča v Process Explorerju - pač za vsak program veš kaj dela :D

Sam vsake toliko spet namestim antivirusnega - samo da vidim, če se je slučajno kaj prijelo. In res po enem letu brez antivirusnika sem se okužil s točno enim sumljivim programom, ki pa na disku ni počel popolnoma nič :D

Sem pa že imel daljša obdobja brez antivirusnega (pred leti sem bil brez okrog 2 leti) in mi ob namestitvi ni našlo nič.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

ronaldo ::

Jaz mam tud Winxp brez antivirusa, in nimam nobenih problemov z virusi/trojanci. Vsak mesec si pc testiram z online scaner, tako da nimam nepotrebne in pozresne navlake instalirane. (antivirus)

Pyr0Beast ::

Inštalacija winow stara nekaj čez en let, pa trenutno ni delujoče zlonamerne kode, za kar se gre zahvaliti predvsem nLite in dobremu FW
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

poweroff ::

R33D3M33R - emm... zadnjič sem videl en le programček... ko ga zaženeš, ni v process explorerju nič. Kako torej veš, da nisi okužen z rootkitom?
sudo poweroff

zee ::

Obiskuje le znane strani (v mojem primeru jih je cca 5), ne sprejema elektronske poste od neznanih virv, ne klika vse povprek...

Tudi moji XPji so brez FW ali AV in delajo ko sus. Ce posumim na kaksno sranje, ponovno nalozim image in je to to. je pa masina z XPji trenutno precej zapostavljena, ker 99.9 % casa za racunalnikom prezivim v Leopardu ali Linuxu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

R33D3M33R ::

Matthai: iz razlogov, ki jih je zee napisal :D
Drugače pa zaupam Avastu in tistim scanom, ki jih napravim vsake toliko (na recimo pol leta :)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Goldee ::

Najboljše so une v stilu:"Do you want to see my friend naked? Click here:!"
In potem link v stilu: http://www.blabla.us/nudepicture.zip.EXE

Problem je v uporabnikih samih, ker so preveč naivni. Zakaj pa mate tolk folka gor, da ga niti ne poznate? In zakaj bi ti en kolega pisal v angleščini? (ok, lahk maš tud kontakte iz inozemstva, ja).
Zakaj folk preden klikne na link, za katerega ni siguren, ne preveri kam ga ta link popelje?

Najboljši pol-avtomatski antivirusnik je ta, da linkom/datotekam, za katere nisi prepričan od kje prihajajo, preprosto ne zaupaš. Če je zadeva pristna, ti jo bo kolega še enkrat poslal. Ane?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

El Nino ::

In potem se bo našlo še nekaj folka tukaj, ki bo šlo zgornjo povezavo še klikat :D

zee ::

Verjetno res.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621788 (20526) mat xxl
»

Izšel Microsoft Security Essentials 2.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10621581 (16958) Jst
»

Antivirus 2009

Oddelek: Programska oprema
465367 (4042) SkIDiver
»

Vdor v moj računalnik!

Oddelek: Pomoč in nasveti
222127 (1564) opeter
»

Formatiranje vsak mesec

Oddelek: Pomoč in nasveti
331750 (1155) Keyser Soze

Več podobnih tem