» »

Kje naj) kupim matično ploŠčo za laptop

Kje naj) kupim matično ploŠčo za laptop

MSI7 ::

Laptopu bi rad zamenjal osnovno ploščo s kakšno boljšo, ki podpira ddr2 ali vsaj ddr ram. Po možnosti pa tudi dualcore procesorje... Zanimam se za amd, čeprav se tudi (se mi zdi dražjega) intela ne branim...

Ali kdo ve za kakšen link, prodajalno, kjer prodajajo te matične plošče za laptope? Tudi rabljena bi sicer prišla v poštev, vendar v brezhibnem stanju:)

Če kdo prodaja, naj se javi, lahko sem ali na zs.
  • zaklenil: Zheegec ()

El Nino ::

Pomoje boš s tako zamenjavo krepko, če ne večkratno preplačal vrednost prenosnika. Sklepam, glede na to, da bi rad dual-core in DDR kompatibilno, da prenosnik, ki ga imaš, ni nek biser. Priporočam nov prenosnik, ki se bolj splača kot takemu menjavat MB.

Pyr0Beast ::

Prodaj trenutnega in kupi novega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MSI7 ::

Biser ni,ampak je več kot srebro,plus tega sem se pa navadil nanj in ga ne bi zamenjal niti z drazjim...

No,če kdo ve,za kje prodajajo (pa ne eBay) naj pise.Prodajalec mora bit iz Slovenije.

Pyr0Beast ::

Ne da se, ne paše. Če pa se da, in bo pasalo, pa bodi pripravljen zmetati še goro denarja za nove komponente. Ceneje ti je kupiti še en prenosnik, pika.

Kako si se navezal na prenosnika, če pa boš zamenjal vse kar je v njem, torej ostalo bo samo ohišje ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zheegec ::

Pokliči na servis. Nova matična bo nekje 800€, pa še komponente rabiš (proc, RAM), pa seveda boš moral malo odrezati prenosnik, da bo šla matična noter, saj nova matična ne bo enakih dimenzij, kot stara. Pa potem najbrž tipkovnica in pa optična enota ne bosta šli nazaj notri...

Good luck anyway :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Utk ::

Od starega prenosnika ti ne bo ostalo nič. Samo ekran in plastika. Niti disk. Ne splača se.

c00L3r ::

Nov prenosnik dobiš že za 500€ in je najverjetneje boljši od tvojega glede na to, da nimaš niti DDR pomnilnika. Za okrog 600€ pa dobiš že dokaj "dober" prenosnik z Core2Duo procesorji. Tako da se ti res ne splača menjevat matične plošče.

MSI7 ::

A mi lahko kdo pove potem,zakaj je tak problem,da bi trgovci (če že prodajajo diske,Rame,procesorje) da ne naročajo oz.prodajajo še matičnih plošč zraven? Mislim,to je pa TOTALNO nenormalno.Isto kot da bi prodajal vsa oblačila,samo gat ne.Prov traparija.Gre se za to,da potem kupiš še enkkrat cel nov prenosnik,eto,spet prislužujejo.Zarad ene matične,pa nam šu kupovat CEL nov prenosnik.

mihajlo carr ::

matična v laptopu je itak glavna komponenta
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

ant ::

ma matična pri laptopu ni tako kot pri škatli. v laptopu je vse do milimetra prepračunano, hkrati pa ima vsak model drugačno matično. različne oblike, dimenzije, ...

v prenosniku lahko zamenjaš večino stvari, le matično ne. lahko pa povečaš ram, zamenjaš cpu.

povej kater laptop sploh imaš, da je tako oh in sploh dober. potem pa bomo videli če so kakšne opcije.

LP

zee ::

zamenjaš lahko ram, trdi disk, morda wireless kartico in to je to.

Matična plošča za laptopa pride enih 500-600 €, kar je enako ceni najcenejših prenosnikov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Utk ::

In ravno zato jih nimajo v trgovini. Ker ni nihče tako neumen, da bi to kupoval. Matično rabi samo servis če ti crkne med garancijo.

zee ::

I rest my case: klikni me nežno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ant ::

tale laptop je v Bofu 450€

LP

zcetrt ::

A mi lahko kdo pove, kje se dobi menjalnik za Golf II z osmimi prestavami (dve za nazaj, če slučajno kdaj zapeljem v napačni smeri na avtocesto)?
4.

Pyr0Beast ::

Pri binetu. .. sam boš moral motor v drugo smer zavrteti [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Daliborg ::

ker bine? .... iz naslova "draga ....?" :D

Ontopic: enough said.

lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Pyr0Beast ::

Se mi zdi, ja [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MSI7 ::

Moj prijatelj ima pa problem s svojim laptopom,kjer se mu ze nekaj dni ne vidi slika na monitorju,prenosnik pa sicer dela.
Bi kdo vedel za kaj gre-ali je sla graficna na monitorju?
Aja,po nesreci ga je polil z vodo...

-----------------------------------------------------------------
A se da kako drugace ustimat da deluje (npr.da dokupi kaksno DRUGO graficno in jo vtakne v prosto PCI,AGP,al kaksno ze ma rezo...) Uno graficno pa v Biosu zapre.

zcetrt ::

Ali se na močni svetlobi vidi prikaz na monitorju? Če da, potem bo potrebna menjava inverterja, kar je pogosta napaka pri zaslonih prenosnikov. In zaradi visokih napetosti tudi možna okvara po politju z vodo. Vodo ali fructalovim gostim mareličnim sokom?
4.

Zheegec ::

Malo preveč ste neresni, fantje. Mislim, da je bilo vse povedano že.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko je moj prenosnik vreden? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
619775 (7297) Domini tm
»

Cena čiščenja prahu v prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7518449 (14024) Zheegec
»

Kako vedeti kaj se je skurilo/kaj naj bi bilo narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242356 (1041) profii
»

Prenosnik in strela

Oddelek: Strojna oprema
203109 (2367) STU-III
»

Obdržati prenosnik dražje kot kupiti novega

Oddelek: Novice / Ostale najave
364371 (2741) Matevžk

Več podobnih tem