» »

win98 performanse

win98 performanse

the_unborn ::

Potrebujem pomoc pri dvigu performans sistema z win 98.
Pred novo instalacijo sem imal v 3d marku okoli 6k pik, sedaj pa jih imam okoli 3-4k. Katere stvari naj instaliram ali postimam, da bo spet normalno delovalo. Plata je KT7A, graficna Leadtek Titanium 200.

ChiefThunder ::

če si kaj spreminjal v biosu, najprej to poštimi (ram nastavitve ipd.) za sam OS je edino programska oprema, se pravi via 4in1, ustrezni gonilniki in popravki...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Gh0st ::

hmm... stem sem se jaz dosti ukvarjal.
znebi se vseh možnih "namiznih tem" slik za ozadje, raznih zvokov ob določenih dogodkih, system tray izprazni in si raje bližnice spravi na "fast-startup" na opravlini vrstici namesto ikon, potem poglej kateri programi, ki jih niti pod razno ne rabiš, tečejo v ozadju (CTRL+ALT+DEL prikaže Task Manager), preglej koliko programov se ti naloži ob zagonu...
pomaga tudi če imaš recimo za čimveč vrst datotek (.tga, .jpg, .gif,...) asociiran isti program.
znebi se tudi animacij miškinih kazalcev in menujev...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Predator ::

izberi stalen swap file ( kontrolna plošča -> System -> Performance -> Virtual Memory), izberi isto velikost kot imaš rama, popatchaj z ie 6.0....;
v run napiši msconfig in poglej ( jeziček startup ) kaj se ti zaganja... izklopi razne winamp/real.. agente ki so zagnani ( ikona v tray zraven ure ponavadi );
najbrž imaš gor tudi office tako da obvezno odstrani bližnjico ki zaganja office v startup;
izklopi task managerja ( odpri ga in pod advanced izberi stop using.... );
potem si potegni dol kakšen programček kot je Customizer ( sicer je 30 dneven demo ampak bo več kot dovolj ) in izklopi splash screen.. pa kar se ti bo zdelo pomembno ( je v helpu lepo razloženo );
nazadnje pa še v display properties izklopi pod effects vse lepotne dodatke

IN REDNO ZAŽENI SCANDISK IN DEFRAG ;) oz še bolje Norton Speed Disk ( v Norton Utilities je ) ker je 100x hitrejši kot defrag

skrajno se pa izogibaj raznim registry optimizatrjem in internet pohitritvam ker bojo same težave


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP->Vista izboljšave in popravki (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
766293 (3204) MrStein
»

svchost.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
253444 (2468) Mr.B
»

XP poraba rama...

Oddelek: Pomoč in nasveti
211348 (1102) amigo_no1
»

Linux - problemi, problemi,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
755223 (3984) M.B.
»

Je z mojim računalnikom nekaj narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
322042 (1442) AtaStrumf

Več podobnih tem