» »

začasen uporabniški račun

začasen uporabniški račun

pavel ::

Pozdravljeni.
V ponedeljek sem si kupil prenosnika, ki uporablja windows Visto, katere še nikoli prej nisem uporabljal zato me vse zafrkavle.

Glavni problem je ta, da ko se izpišem, in ko se spet vpišem nazaj mi WindoWs sporoči, da sem bil vpisan v začasnem up. računu in mi tako posledično zbriše vse podatke, ki sem jih pridobil prejšnjič ko sem bil vpisan. Kaj mogoče kdo we rešiti ta problem?
Pa še to: na kateremkoli programu za downloadanje z torrenti mi piše spodaj opozorilo: da imam blokiran neki listen port in ne morem dobiti incoming informacij in mi zato posledično downloada precej bolj počasi. Pa Firewal mam izklopljen, da ne bi blokiral tega...ampak še wseeno nekaj blokira listen port. Ze vnaprej hvala za odgovore.:D

LP

bluefish ::

glede torrentov - si priklopljen preko routerja? Če uporabljaš T-2, kateri varnostni paket imaš?

pavel ::

priklopljen sem prek routerja ja...samo ne uporabljam t-2 pač pa amis adsl

bluefish ::

potem si na netu poglej, kako na routerju odpreš port za torrent program.

Tale stran ima seznam večine routerjev in programov:
http://portforward.com/routers.htm

pavel ::

aha...bom pogledal..thx

pavel ::

sam neke še...tam v nawodilih piše..da morem citiram:log into your routers web interface, and look at your routres status page. on that page you should see an entry for DNS Servers, or name servers. write down this ip!

moj router:JAHT EA-2104E

ne najdem nobene powezave na jaht strani kje bi se lahko vpisal in naredil to kaj zgoraj piše. Sam to še plis pol pa wem sam dalje :D...tnx

RedStar ::

V naslov (tam ko vpisuješ ime spletne strani) moraš vpisat ip od routera. Recimo Linksysovi imajo IP 192.168.1.1 potem pa te vpraša za uporabniško ime in geslo. Oba sta zapisana v dokumentaciji. Običajno je oboje admin.

pavel ::

aha...zdaj pa mi je ze jasno...hwala :D...sam kaj se da routerjew ip pogledat tudi na netu mogoče?..ker ne najdem dokumentacije?

RedStar ::

Uporabi malo google, nebom te spoon feedal :P. Če ne najdeš lahko tudi pogledaš na router al pa na škatlo. Gori mora bit neka nalepka kjer je zapisan IP routera pa tudi druge stvari.

pavel ::

pol pa tak np...se 1 x tnx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372338096 (38552) ignats
»

Torrent noče downloadati naprej kljub 1 SEEDER-ju (BLOKADA Listen PORT-a)

Oddelek: Pomoč in nasveti
242987 (2694) imagodei
»

AMIS-ov enkom modem

Oddelek: Omrežja in internet
4816117 (9690) d4vid
»

Spletna aplikacija - lasten SMTP strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
333189 (2639) Klenobo
»

apache ni dosegljiv navzven (router)

Oddelek: Izdelava spletišč
161162 (991) CaqKa

Več podobnih tem